Soru Samsung yetkili servis ekran değişimi ne kadar sürer?

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Yaklaşık 3 gün önce aracımdan inerken 2 parçadan oluşan telefon kılıfım tuttuğum yerden 1 parçası elimde kaldı. malesef cihaz ekranın üstüne savunmasız şekilde asfalta düşmüş oldu. cihazın yere düşüşü belki 1 sn sürmedi ama aldığım günden beri tüm zaman gözümün önünden geçti ;) teli yerden aldığımda ekranda koruyucu olmasına rağmen dış ekranın çatladığı gördüm. telefonun ekran sigortasını alırken hediye etmişlerdi. perifer bir ilde yaşadığım için samsung ile iletişime geçtik ve ilgili servise kargoladık. tecrübesi olan arkadaşlara soruyorum. servise ulaştığında ne kadar sürede yapılıyor ve geri kargolanıyor?

Bu arada cihaz yere düşünce öyle bir ses geldi ki inşallah yer kırılmıştır dedim ;)

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Gelişmeleri yazayım dedim. samsungun anlaşmalı olduğu sigorta şirketine hasar bildirimi yaptım. ertesi gün iletişime geçtiler. bana bir kod verdiler. ilgili kargo firmasına gidip kodu söyleyip telefonu ücretsiz olarak gönderdim. (telefonun kutusunu+faturasını+kutu içeriğini tam olarak gönderdim_telefonun yanında hediye olarak verilen saati göndermedim ek olarak telefonumdaki verilerimi kopyaladım ve resetleyerek kutuya koydum). kargonun servise ulaştığı gün tamiri yapıldı ve aynı gün tekrar kargolandı. servis ve samsung ekranın değiştiği bilgisini içeren servis kaydını da gönderdiler. benim için eziyet olan ise kargo bekleme süresinde geçici olarak kullandığım eski model iphone oldu. ücret ise tabiki 0₺