Samsung telefona başka Samsung rom u yükleme

Bu konuyu okuyanlar

erenakbas1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar bende Galaxy m20 cihaz var. Şuan Türkiye rom yükledim. Yurtdışı kayıtlı telefon olduğu için Hindistan rom u vardi. Şimdi ben buna daha yüksek model bir telefonun romunu yüklesem bir sorun çıkar mı telefonda? Yüklenir mi? Bazı uygulamaların calismayacagini biliyorum. Örneğin aod benim sistem desteklemediği için başka rom olsa da stabil çalışmayacak . Başka ne tür sorun çıkabilir ya da yüklesem telefona bir şey olur mu?

Son düzenleyen moderatör:

mehmtbry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bildiğim kadarıyla telefonla tam uyumlu bir rom yüklemezseniz pil/performans kaybı yaşanabiliyor

Reaksiyon puanı
306
Her telefonun kod adı ve anakart türü farklıdır. Eğer bir anakarta başka anakartın romu kurarsan soft brick olur

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Arkadaslar bende Galaxy m20 cihaz var. Şuan Türkiye rom yükledim. Yurtdışı kayıtlı telefon olduğu için Hindistan rom u vardi. Şimdi ben buna daha yüksek model bir telefonun romunu yüklesem bir sorun çıkar mı telefonda? Yüklenir mi? Bazı uygulamaların calismayacagini biliyorum. Örneğin aod benim sistem desteklemediği için başka rom olsa da stabil çalışmayacak . Başka ne tür sorun çıkabilir ya da yüklesem telefona bir şey olur mu?
Brick olur
Brick, genellikle cihazın üzerinde kullanıcı tarafından meydana getirilen kritik işlemlerin sonucudur. Örneğin Android işletim sistemli bir telefona ana kartıyla uyumsuz bir işletim sistemi veya ROM sürümü yüklemeye çalıştığınızda telefonunuz Brick hale gelir ve temel fonksiyonlarını tümüyle işlevsiz bırakır.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Ben root atmaya çalışıyordum bir arkadaş sağolsun başka rom yüklemişiz root atmayıda beceremedik allahtan brick olmadı telefonum ama başka roma geçmem iyi olmuş öncekinde 16 gbde 12 sini sistem kullanıyordu şimdide 6gb kullanıyor sistem
Ama bu tarz şeyler çok tehlikeli sayılır çünkü arkadaşının dediği gibi rom atılırken brick olma durumunda telefonun kullanılamaz hale getirebilir