Samsung Telefon Önerisi Verebilir Misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Pyramus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bir süredir telefon bakıyorum ve bu yolculuğuma a70'i keşfederek başladım. Sonrasında a71, note 10 lite, s10 lite, nova 5t ve realme 6 pro ile devam ettim. Şimdi ise tamamen sıkıştım kaldım.
Telefonlar hakkında pek bilgi sahibi değildim ama araştıra araştıra bir şeyler öğrendim bu yolculuk ile. Ama tabiki çok yetersiz bir bilgi birikimi oluştu bende bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var dostlar.
Açıkcası 3000, 4000, 4500 fiyat bandında bir telefon arıyorum. Akıcılık ve kamera ve pil ömrü en dikkat ettiğim 3 şey benim için. Telefonu zorlayan oyunları pek oynamam zaten. Kamerada ise doğallık severim. Nasıl görünüyorsa öyle göstermesini isterim, çok oynamasın fotoğrafla isterim. Şu anlık türkiyedeki bilinirliği ve servis sıkıntısı yaşamamak için samsunga daha sıcak bakıyorum ama diğer telefonlara önyargılı da değilim. Bana bu kriterlere uygun bir telefon önerebilir misiniz? Herhangi bir marka olur. İyi formlar...

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
S10e
Veya nova 5t

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,063
S10e bence en iyi seçim olur. Ya da s10 lite

Pyramus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aslında note 10 lite biraz daha tatlı geliyor, arada pdf üzerinden yazıp çizmem gereken dosyalar oluyor ama duyduğuma göre pdf'e yaz uygulaması note 10 lite'da yokmuş. Doğru mu bu?

edit: Ayrıca hiç büyük telefon kullanmadım zaten yeni telefona da iphone 5s'ten geçicem o yüzden endişeliyim ekran çok büyük gelir mi diye.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bir süredir telefon bakıyorum ve bu yolculuğuma a70'i keşfederek başladım. Sonrasında a71, note 10 lite, s10 lite, nova 5t ve realme 6 pro ile devam ettim. Şimdi ise tamamen sıkıştım kaldım.
Telefonlar hakkında pek bilgi sahibi değildim ama araştıra araştıra bir şeyler öğrendim bu yolculuk ile. Ama tabiki çok yetersiz bir bilgi birikimi oluştu bende bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var dostlar.
Açıkcası 3000, 4000, 4500 fiyat bandında bir telefon arıyorum. Akıcılık ve kamera ve pil ömrü en dikkat ettiğim 3 şey benim için. Telefonu zorlayan oyunları pek oynamam zaten. Kamerada ise doğallık severim. Nasıl görünüyorsa öyle göstermesini isterim, çok oynamasın fotoğrafla isterim. Şu anlık türkiyedeki bilinirliği ve servis sıkıntısı yaşamamak için samsunga daha sıcak bakıyorum ama diğer telefonlara önyargılı da değilim. Bana bu kriterlere uygun bir telefon önerebilir misiniz? Herhangi bir marka olur. İyi formlar...
S10e al keyfine bak.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
İlk tercihim S10 Lite olurdu sonra da S10e. Samsung hariç Nova 5T ve iPhone 8 de güzel bir seçenek olabilir.

Pyramus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
S10e al keyfine bak.

amoled ekran korkutmaya başladı uzun kullanım isteyen birisiyim en azından 4 yıl kullanırım bir telefonu ama amoled ekranlarda burn-in diye bir olay varmış 6 ay kullanmdan sonra ortaya çıkmaya başlıyormuş bu yüzden ips lcd ekran tercih etmek daha mı mantıklı olur? Realme 6 pro kafama yatmaya başladı. Ama realme 6 proda da video çekerken mikrofon gürültü engelleme nedeniyle çok boğuk ses alıyor çok kararsız kaldım valla

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
COGU KISI GNELDE S10E Yİ TERCIH EDIYOR BU FIYAT BANDINDA

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Akıcılık(90 hz ekran tazeleme) kamera( 5t'ye göre renklerin daha doğru olduğunu görürsün, pil ömrü(4300 mAh) Realme 6 Pro gayet iyi bir performans sunacaktır sana. Şuan 3199TL'ye bulunuyor. Daha fazla para vermeye gerek yok. Bence exynos işlemcilerden uzak dur, yavaşlama sorunu yaşanabilir. Nova 5T'ye hiç bakma, telefonun tek artısı performans ve malzeme kalitesi. A71: o kadar para verdikten sonra, plastik kasa, düşük kalmış bir gg3 koruması, mi 9t 600 TL daha ucuz olmasına rağmen aynı işlemciyi kullanmaları yüzünden bence tercih edilmez. Seni burada dengeli bir şekilde, mutlu edecek iki telefon var: s10 lite ve r6 pro. Bütçen yetiyorsa s10 lite al ama glastic kasası ve orta seviye bir kamerası olduğunu unutma. Ben r6 pro tercih ederim. Kısmetse yazın alacağım. Umarım faydalı olmuştur.
S10e tercih etme, batarya seni üzer(3100 mAh)

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Bütçeyi Zorlamıyorsa S10 Lite.

Alternatif olarak Realme 6 Pro.

Pyramus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Amoled ekran yanığı hakkında da yazar mısınız? Malum amoled ekranlar pahalı bir daha ekran değiştirmeye para vermek istemem açıkcası

Reaksiyon puanı
6,381
S10 lite ya da S10e
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amoled ekran yanığı hakkında da yazar mısınız? Malum amoled ekranlar pahalı bir daha ekran değiştirmeye para vermek istemem açıkcası
Amoled yanığı olabilir ama çok çok zor olur. Benim babam çıktığından beri Note 4 kullanıyor. Ve öyle özenli de kullanmıyor, parlaklığı hep en yüksekte kullanıyor, namaz kılacağı zaman genelde telefonu açık bırakıyor (Parlaklık en yüksekte) ve yani yıllardır hiç bir şey olmadı hala ekranı aynı ve sorunsuz. Ki note 4 yanlış bilmiyorsam 17 ekim 2014 de çıktı. Şimdiki cihazlar ve ekran teknolojileri çok çok daha gelişmiş olduğu için amoled yanığı çok zor olacak bir şey.

Son mesajlar