Samsung S8 vs Iphone 7

Bu konuyu okuyanlar

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Merhaba.
3 yıldan fazla bir süredir Note 4 kullanıyorum. Yeni bir telefon alacağım. Note 8'in çok pahalı olması beni S8'e yönlendiriyor. Fakat bir yandan da çevremden ıphone ile ilgili gelen yoğun baskı sonucu denemek için iphone 7 almak aklımdan geçiyor. Fiyatları zaten hemen hemen çok yakın. Beni iphone konusunda korkutan androide göre esnek olmaktan uzak olan yapısı. Tabi bunlar sadece duyduklarım çünkü daha önce iphone kullanmadım.. Bu konuda özellikle hem android hem de ios tecrübesini yaşamış arkadaşlar aradaki farklar konusunda beni aydınlatırsa çok sevinirim. Ayrıca note 4 gibi büyük ekran bir telefondan iphone 7 ye geçince ekran konusunda zorluk çeker miyim?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Iphone 8 ile karşılaştırılan bir telefonu neden iphone 7 ye tercih etmeyesin? Sırf deneme olsun diye balkondan atlar mısın?

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Iphone 8 ile karşılaştırılan bir telefonu neden iphone 7 ye tercih etmeyesin? Sırf deneme olsun diye balkondan atlar mısın?
Hocam iphone denemek istediğimi söyledim sadece :) S8 i inceledim ve biraz deneme imkanım da oldu. Benimki biraz merak

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
samsung s8 kullanıyorum kullanımı , ekran görüntüsü ve kamera çekimi mükemmel

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
İPhone 7, Galaxy Galaxy S8 ile kıyaslanamayacak kadar eski donanım ve özellikleri içeriyor.
Yenilikçi tasarımıyla uzun yıllar boyunca işini görebilecek, Galaxy S8'i gönül rahatlığıyla alabilirsin.

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İPhone 7, Galaxy Galaxy S8 ile kıyaslanamayacak kadar eski donanım ve özellikleri içeriyor.
Yenilikçi tasarımıyla uzun yıllar boyunca işini görebilecek, Galaxy S8'i gönül rahatlığıyla alabilirsin.
Hocam samsungun en nefret ettiğim özelliği değerini çabucak kaybetmesi. Elimdeki note4 ü 500 liraya satamam herhalde. s8 alacağım şimdi 3 bin tlye sene sonra bin tl bile etmeyecek

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Hocam samsungun en nefret ettiğim özelliği değerini çabucak kaybetmesi. Elimdeki note4 ü 500 liraya satamam herhalde. s8 alacağım şimdi 3 bin tlye sene sonra bin tl bile etmeyecek
Androiddeki değeri 2000TL eden telefona 3000TL veriyorsun. 2. elini 2000TL sattığın için seviniyorsun.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
o ios dışı tüm cihazlarda var maalesef

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ios ve android kullanmış ve aradaki avantajları dezavantajları söyleyebilecek biri var mı ?

oglcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben ios ve android iki yazılımıda kullandım şuanda ıphone 6 kullanıyorum ki yakın zamanda değiştirip androide tekrar geçicem aradaki en azından benim gördüğüm farkları anlatayım ios androide göre daha çabuk güncelleme alıyor o konuda sıkınıtı yaşamazsın kasma donma uygulama hatası almazsın stabil bir şekilde kullanırsın sistemi ancak hafıza sorunu çok sık yaşıyorum uzun süre kullandığın zaman sürekli bir şeyleri siliyorum he bilgisayara atabilirsin fotoğrafları falan doğru ancak samsung gibi tak diye atamıyorum her şeyi o yüzden üşeniyorum açıkcası bunun dışında devamlı olarak güncelleme alıyor doğru ancak ilerleyen zamanlarda telefon yavaşlıyor bunu fark ediyorsun bana göre en büyük avantajı yazılım o kadar ama şuan ki günümüz teknolojisine baktığın zaman ve karşılaştırma yaptığın telefon s8 gibi bir cihaz olduğu için herhangi bir kasma donma yaşayacağını zannetmiyorum alabildiğine bir hafıza söz konusu kısıtlama yok donanımsal olarak zaten ıphone göre çok çok üst düzeyde seçim şansın varsa ben s8 almanı öneririm ama illa merak ediyorum ıos deniycem diyorsan kim ne derse desin fikrini değiştiremez zaten son söz sende yani bol şans dilerim :D

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben ios ve android iki yazılımıda kullandım şuanda ıphone 6 kullanıyorum ki yakın zamanda değiştirip androide tekrar geçicem aradaki en azından benim gördüğüm farkları anlatayım ios androide göre daha çabuk güncelleme alıyor o konuda sıkınıtı yaşamazsın kasma donma uygulama hatası almazsın stabil bir şekilde kullanırsın sistemi ancak hafıza sorunu çok sık yaşıyorum uzun süre kullandığın zaman sürekli bir şeyleri siliyorum he bilgisayara atabilirsin fotoğrafları falan doğru ancak samsung gibi tak diye atamıyorum her şeyi o yüzden üşeniyorum açıkcası bunun dışında devamlı olarak güncelleme alıyor doğru ancak ilerleyen zamanlarda telefon yavaşlıyor bunu fark ediyorsun bana göre en büyük avantajı yazılım o kadar ama şuan ki günümüz teknolojisine baktığın zaman ve karşılaştırma yaptığın telefon s8 gibi bir cihaz olduğu için herhangi bir kasma donma yaşayacağını zannetmiyorum alabildiğine bir hafıza söz konusu kısıtlama yok donanımsal olarak zaten ıphone göre çok çok üst düzeyde seçim şansın varsa ben s8 almanı öneririm ama illa merak ediyorum ıos deniycem diyorsan kim ne derse desin fikrini değiştiremez zaten son söz sende yani bol şans dilerim :D
Hocam teşekkür ederim yorumun için. Note 4 kullanıyorum 3 sene bitti hala gayet iyi durumda ama yeni telefon alasım geldi. Note söz konusu olunca iphone falan dinlemem açıkçası. Seneler önce S3 kullandım ve s ile note serisi arasında çok fark vardı. S8 hem donanim hem kalite anlamında daha iyi. Iphone iphone diye diye öyle bir kafa yaşattılarki bana denemek için alayim diye düşünmüştüm sadece :) note 8 pahali gelmese bu tereddüte düşmem bile

M

Murat Burç

SDN Okuru
İthalatçı garantili Snapfragon 835li Note 8 3300 TL ona da bir göz atın.

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam samsung Turkiye olmayınca ben soğuyorum :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Boyutundan dolayı bile s8. Note serisinden 4.7 inçe geçilmez

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
1 aydir s8 kullaniyorum zaten bir telefonu 2.elini düşunerek alacaksan hic alma ne olacağı belli olmaz ama iphone 7 alma hele 8 hic alma

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S8 de karar kıldım pişman etmez inşallah

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
s8 güzel cihaz iphone alacaksan 7 plus modelini önerebilirim
iphone kullanmak isterseniz iphone alın hiç değilse iphone da kullanmadım demezsiniz (arkadaşınızda varsa yada yakınlarınızda varsa bir ios cihaz deneyin )
iphonelerde hafıza kartı desteğide bulunmuyor bilginiz olsun
note4 ü satıyor musunuz fiyatına ne istiyorsunuz

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
s8 güzel cihaz iphone alacaksan 7 plus modelini önerebilirim
iphone kullanmak isterseniz iphone alın hiç değilse iphone da kullanmadım demezsiniz (arkadaşınızda varsa yada yakınlarınızda varsa bir ios cihaz deneyin )
iphonelerde hafıza kartı desteğide bulunmuyor bilginiz olsun
note4 ü satıyor musunuz fiyatına ne istiyorsunuz
Hocam satacağım. 3 yıli doldu ama sıkıntısı yok. Çerçevede aşınma ses tuşunda da dusurme kaynaklı sıkıntısı var :) çerçeve degisimi 200 tl sormustum. Piyasasıni bilmiyorum bir de o sorunu var tabi o yüzden bir fiyat kafamd oluşmadı

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
Hocam satacağım. 3 yıli doldu ama sıkıntısı yok. Çerçevede aşınma ses tuşunda da dusurme kaynaklı sıkıntısı var :) çerçeve degisimi 200 tl sormustum. Piyasasıni bilmiyorum bir de o sorunu var tabi o yüzden bir fiyat kafamd oluşmadı

fiyatını araştırıp bilgilendirirseniz sevinirim bende bir telefon bakıyorum

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
S8 alırdım ben. Tasarım yeter zaten kararı vermeye.

yuppocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S8 sipariş verdim. Telefonun iyi olacağı konusunda şüphem yok. Telefonu sık sık düşüren biri olmam sadece düşündürüyor beni. Note 4 onlarca defa düştü hiç birşey olmadı fakat S8 de düşerse ekran parasını hazırla gibi bir hissim var :) Bir de bataryasının 3000 mah olması ve bazı arkadaşların pil konusunda sıkıntılar yaşadığını duydum