Samsung s7-note5-iphone 6s-sony z5

Bu konuyu okuyanlar

dirlik95

Asistan
Reaksiyon puanı
9
iyi günler iyi forumlar arkadaşlar. Samsung s7 - samsung note 5 - sony z5 veya z5c - İphone 6s bu telefonlar arasında kaldım. Kamerası iyi, bataryası 1günü rahat çıkaran (oyun oynamam çok ) telefon istiyorum. Şuan ki telefonum note 3 5.7 inç büyük gelmeye başladı. O yüzden note5 boyut nedeniyle pek istemiyorum ama donanımsal özellikleri çok iyi. Sony ise su geçirmezliği ve 23mp kamerası ile ilgimi çekiyor. İphone da ise fiyatı çok düşmüyor ve müşteri kitlesi var. Kararsız kaldım tecrübe deneyimlerinizi paylaşırsanız teşekkür ederim :)

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Dxomark kamera testinde s7'nin z5'e üstünlüğü var fakat az bir farkla. S7 de bir gününü rahat çıkarır z5 de.. fakat z5'te her ne kadar düzelttiklerini söyleseler de sorunlu bir işlemci, snapdragon 810 var ve s7'de ise snapdragon 810'dan daha güçlü exynoss 8890 işlemcisi var. Ayrıca samsung galaxy s7 daha yeni bir telefon ve daha çok güncelleme alacaktır. Benim tavsiyem s7, zira z5 veya z5c alınmaz bana göre. Snapdragon 810 alınmaması için yeterli bir sebep..

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Z5' i zaten boşver. iPhone 6s pil süresi seni çok tatmin etmeyecektir S7' ye göre. 4-5 yıl gibi süreler güncelleme alarak telefonun kullandığın süre boyunca kasmamasını istiyorsan iPhone 6s al derim. Yanına da bir Powerbank alırsın. Fakat S7 de 2-3 yıl sorunsuz çalışır. Belki 3-4 yıl seni götürür ama bir iPhone kadar stabilitesini korumaz. Bence bekleyebiliyorsan bekle. iPhone 7 çıkıcak. Onda pil konusunda iyileştirmeler yapabilirler. Bekleyemem dersen de S7 de iPhone 6s de seni üzmez.