Samsung s6da Andorid Os Wifi Yoluyla veri aktarımı yapıldığı için çok şarj yiyor.

Bu konuyu okuyanlar

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba geçen gün bekleme modunda wifi açıkken telefon çok şarj yiyo demiştim.Sorunu buldum ama çözümünü bilmiyorum.Sorun andorid osun sürekli wifi ile veri indirmesi bunun çözümü nedir acaba nasıl durdurabilirim ?

Died

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya mesela whatsappta biriyle mesajlaşıyorum ekran kapalı mesaj falan bekleyince yarım saate %2 falan gidiyor gece unutsam %30 civarı yapıyo.Çözümü yokmudur acaba

Pek bilgim yok fakat samsung'un resmi sitesinde böyle bir bilgilendirme bulabileceğinizi düşünüyorum. Biraz araştırarak bulabilirsiniz. Aslında işletim sistemi farketmeksizin wifi açık bırakıldığında her telefon bir miktar şarj yiyor. Bu wifi'nin olmazsa olmazı :)

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pek bilgim yok fakat samsung'un resmi sitesinde böyle bir bilgilendirme bulabileceğinizi düşünüyorum. Biraz araştırarak bulabilirsiniz. Aslında işletim sistemi farketmeksizin wifi açık bırakıldığında her telefon bir miktar şarj yiyor. Bu wifi'nin olmazsa olmazı :)

Doğrudur hocamda yarım saatte %2 de yemez herhalde yoksa yer mi ? :D

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba geçen gün bekleme modunda wifi açıkken telefon çok şarj yiyo demiştim.Sorunu buldum ama çözümünü bilmiyorum.Sorun andorid osun sürekli wifi ile veri indirmesi bunun çözümü nedir acaba nasıl durdurabilirim ?
android os demek android sistemi yani android 5.0.2 :) bunu çözemessin uygulama olsaydı silerdin veya durdururdun ama bu durdurulmaz güncelleme beklicen kardeş başka çaresi yoktur... bu arada s6 dan memnunmusun bir eksigi kötü yani varmı...

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Wifi ayarlarında uyku modu olmasi lazim o ayarlara bak

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
android os demek android sistemi yani android 5.0.2 :) bunu çözemessin uygulama olsaydı silerdin veya durdururdun ama bu durdurulmaz güncelleme beklicen kardeş başka çaresi yoktur... bu arada s6 dan memnunmusun bir eksigi kötü yani varmı...

Ya kötü yanı falan bu var işte yani benim gibi takıntılı insan takar böyle şeylere.Memnunum ama benim kullanımıma göre stabil 1 ay oldu alalı