Samsung S6 Edge - HTC M9 - LG G4

Bu konuyu okuyanlar

Gkx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun bir araştırma sonucunda bu 3 telefondan birini almaya karar vereceğim inşallah yakın zamanda :)))

Selfie kamerası, uzun kullanım da akıcılık, sağlamlık ve tasarım.

LG G4 (ithalatcı garanti) fiyatıyla ön planda 1300 - 1400 TL 'ye alınabiliyor. Kamerası oldukça iyi. Arka kapağının - bataryanın değişilebilir olması avantaj. Tek sıkıntısı görüntüsü hoş gelmiyor gözüme.

Samsung S6 Edge (ithalatcı garanti) fiyatı 1700 - 1900 TL arasında. Araştırdığım kadarıyla ön kamerası G4'e göre biraz daha kaliteli çekimler yapabiliyor. Tip olarak düşünürsek benim favorim bu! 3-4 sene götürür mü?

HTC One M9 1800 - 1900 TL arasında. Bu telefonun en önemli özelliği ses kalitesi sanırım.. Kasa kalitesi S6 ve G4 e göre daha kaliteli. Metal oluşu cam ve deri kasa dan daha kalitelidir diye düşünüyorum.

Sizin önerileriniz nedir?

Reaksiyon puanı
5
G4 bende alacaktım kronik sıkıntılar 601k serilerindede başlamış.Sonra s6 edge almaya değmez sadece ekran kavisliği var 400-500 tl fazladan vermeye hiç gerek yok ve uzun kullnım videolarında balon gibi şiştiği yani uzun gitmiyor kısacası.M9 hakkında bir görüşüm yok.Eğer ithalatcı alacaksan Huawei p9 veya Lg G5 alabilirsin.Konu açtım en çok secileni alacagım emin ol bunlardan tıkında tıkı üstünde

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
S6 edge. Hatta samsunglar. Şu touchwiz arayüzü sağolsun asla uzun kullanım dostu değildir. G4 kesinlilke tavsiye ederim herşeyiyle 4*4lük telefon. Görünüşü begenmiyorsan ona yapacak bisey maalesef yok ama bence tasarımı mükemmel. Düşün derim. Migrosta 1349 tl. Ve yanlışın var g4 kamerasi s6dan iyidir.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Kardeşim LG fan boyumusun tamam LG G4 güzel cihazda bende Note 5 var ve Touchwiz gayet başarılı arayüz 8 aydır Note 5 kullanıyorum hiçte bir sıkıntı yaşamadım.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
8 ayda kasma yapması mümkün değil. LG ve HTC nin arayüzü Touchwize göre daha hafif. G4 de çok kronik sorun var. 1800-1900 gözden çıkardıysan ithalatçı garantili G5 bakabilirsin SD820 ile seni kesinlikle memnun eder.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Uzun bir araştırma sonucunda bu 3 telefondan birini almaya karar vereceğim inşallah yakın zamanda :)))

Selfie kamerası, uzun kullanım da akıcılık, sağlamlık ve tasarım.

LG G4 (ithalatcı garanti) fiyatıyla ön planda 1300 - 1400 TL 'ye alınabiliyor. Kamerası oldukça iyi. Arka kapağının - bataryanın değişilebilir olması avantaj. Tek sıkıntısı görüntüsü hoş gelmiyor gözüme.

Samsung S6 Edge (ithalatcı garanti) fiyatı 1700 - 1900 TL arasında. Araştırdığım kadarıyla ön kamerası G4'e göre biraz daha kaliteli çekimler yapabiliyor. Tip olarak düşünürsek benim favorim bu! 3-4 sene götürür mü?

HTC One M9 1800 - 1900 TL arasında. Bu telefonun en önemli özelliği ses kalitesi sanırım.. Kasa kalitesi S6 ve G4 e göre daha kaliteli. Metal oluşu cam ve deri kasa dan daha kalitelidir diye düşünüyorum.

Sizin önerileriniz nedir?

Merhaba,

Lg g4: Kamera ve ekran konusunda on planda olan bu cihaz suan 1500 lira bandindaki f/p urunlerinden. Ekrani ve kamerasi kadar sd808 islemcisi ve 3gb rami ile de performans konusunda cok guzel bir urun. Pil konusunda biraz ortalamanin altinda kaliyor. Kasa malzeme kalitesi plastik olmasi bir eksi.

Samsung s6 edge: Butcenizi arttirmayip s6 da alabilirsiniz. Cunku s6 edge, s6 dan sadece edge ekran sunuyor basak bir arti yok. Bence 1800-1900 liraya s6 edge bakmak yerine hepsiburada dan 1900 liraya note 5 almaniz daha iyi bir tercih olur. Daha uygun fiyatlar icin s6 da bakabilirsiniz. Donanim olarak, ekran ve kamera konusunda g4'e gore biraz daha iyi bir urun.

Htc m9: Tavsiye etmedigim bir urun. Cunku kamer, ekran, pil performansi bulundugu fiyat segmentindeki rakiplerinin gerisinde yer aliyor. Htc almayi dusunuyorsaniz orta segement icin a9 ust segment icin htc10 modellerini tavsiye ederim. Ayrica 1900-2000 tl bandinda oldugunu dusunursek bu fiyat bandinda yer alan samsung note 5, lg g5 gibi modeller cok daha dogru tercihler olur.

Ozetle size tavsiyem 1500 lira bandinda guzel bir urun bakiyorsaniz listenizden lg g4 tervih edebilirsiniz. 1750-2000 tl bandinda bir urun bakiyorsaniz lhbg5, samsung note 5 modellerinden birini almanizi tavsiye ederim.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
O fiyata Note 5 alabilirsin .

M9 ' u kesinlikle oradan atıyoruz .

Diyelim elimizde sadece G4 ve S6 var (Edge yi katmıyorum ilk 2 si arasında seçimini yapman yeter)

G4 + ları

-Kamera bir tık daha iyi daha kullanıcı dostu manuel mod
-Ekran daha büyük
-Kamera çıkıntılı değil (bence S6 nın en büyük - si)

S6 + ları

-Parmak izi okuyucusu
-Metal kasa
-Daha iyi ve daha az güç harcayan bir işlemci
-Daha ince

Aklıma bu kadar geldi .