Samsung S III mini == Sony Xperia P == HTC Desire X

Bu konuyu okuyanlar

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar bu üçü arasında kaldım son olarak, oğlandaki HTC One V ben alacağım bunlardan birini alıp ona vereceğim.

Stabil olarak çalışma, oyunlarda performans, Android 4.1 gelmesi, rem, kendi kapasitesi, video çekimi, vb. gibi olarak karşılaştırırsak sizce hangisi.

Lütfen sizdede olsa bu telefonlardan biri tarafsız gözle değerlendirmeye çalışın.

hidoriumen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xperia P yi tavsiye ederim,donanım olarak güçlü,android 4.1i alacak,1gb ram var,8mp kamera var ve en önemlisi tasarım çok güzel...çok şık bi telefon...

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Xperia P yi tavsiye ederim,donanım olarak güçlü,android 4.1i alacak,1gb ram var,8mp kamera var ve en önemlisi tasarım çok güzel...çok şık bi telefon...

Evet dediğiniz gibi sony tasarımı harika, DH forumda bir kişi 4.1 yaptım telefonu demiş ama.

konsept

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HTC Desire X'in tasarımı da performansı da gayet iyi. Ama güncelleme konusunda HTC sorun çıkarabilir.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
HTC Desire X'in tasarımı da performansı da gayet iyi. Ama güncelleme konusunda HTC sorun çıkarabilir.

Bir inceleme videosunda 720P çekmesi için güncelleme bekleniyor demişlerdi.
Destek açısından hangisini önerirsiniz peki.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Nasrettin hoca hikayesine döndü benim işim, kimse sorsam başka diyor.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10

Şimdide bu telefonda sim kart olayı dikkatimi çekti, micro sim kartlara uyumlu diyor incelemenin birinde.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Micro sim olayında kestirince düzgün çalışacağının garantisi yok gecen gün bir arkadaş bununla alakalı konu açmıştı zaten 3 tl alıyorlar 10 ye orjinal micro sim alın derim ben sıkıntı çıkartmasın

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Micro sim olayında kestirince düzgün çalışacağının garantisi yok gecen gün bir arkadaş bununla alakalı konu açmıştı zaten 3 tl alıyorlar 10 ye orjinal micro sim alın derim ben sıkıntı çıkartmasın

Parada derdim yok aveacının söylediği bu, keser çalışmazsa o zaman bakarım artık.

konsept

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir inceleme videosunda 720P çekmesi için güncelleme bekleniyor demişlerdi.
Destek açısından hangisini önerirsiniz peki.

HTC Desire X küçük güncellemeler alabilir, hatta bu ay içinde küçük bir yazılım güncelleştirmesi de aldı ama Android 4.1 güncellemesi almayabilir. Geçenlerde HTC'nin Jelly Bean güncellemesi alacak telefonlarının listesi sızmıştı, ne kadar doğru bilinmez ama listede HTC Desire X yoktu. Güncelleme sizin için önemliyse durumun netleşmesini beklemenizi ya da Galaxy S3 mini almanızı öneririm. Donanım açısından da Desire X'e göre geride değil, tersine az da olsa ileride. Kağıt üstünde Desire X'in az daha ince olduğunu ve bataryasının biraz daha iyi olduğunu görüyoruz. Diğer özelliklerde ya berabereler ya da Galaxy S3 mini daha iyi. Ama bu farkların gündelik kullanımda performans açısından ciddi bir farka neden olacağını sanmıyorum. İş yine yazılıma bakıyor. Tasarım yönü ise göreceli bir kavram, şahsen Dexire X'i beğeniyorum ama başkası Galaxy S3 mini'yi beğenebilir. Destek açısından ülkemizde Samsung'un daha iyi olduğunu sanıyorum.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Xperia P varken, pikselleri görünen bir telefon almazdım şahsen

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Xperia P varken, pikselleri görünen bir telefon almazdım şahsen

Bir çok şeye zevk, farklı beğeniler çerçevesinden bakmak lazım. Mesela biz 15 gün veya daha fazladır izmirde ne kadar telefon satan yer mağaza varsa gezdik ve experianın ne sesini beğendik nede ekrana verdiği görüntüyü, desire x ile çektiği fotoğraf karşılaştırırsak tabii experia daha iyi ama basit bir MP3 çalar kadar bile ses kalitesi yok.
Samsungdan ise hiç beklemediğim bir müzik performansı aldım (iyi demiyorum beklemedigim kadar iyi diyorum).
Yani bu tür olaylar zevk işi bana harika görünen başka bir kişiye berbat görünebilir, saygı duymak lazım.
Ben eskiden beri sony sever bir kişi olarak sonyden soğuma aşamasına geldimse durup düşünmek lazım.
Pikselleri görünme olayıda bu sitenin incemele videosundan heryere yayıldı efsane gibi gören görmeyen kulaktan duyma ile okuma ile bunu söylüyor ama diğer telefonlara dikkatli bakıldıgında onlardada görülüyor (film - dizi izlerken) benim tek derdim film - dizi izlemek, internetde rahat yazı okumak.
Telefonla fotoğraf çekecek değilim, müzikde dinlemem, hepsini ayrı ayrı kullanıyorum.
Sonunda sıkılıp birini alacağım.