Samsung R540 açılmıyor acil yardım lütfen..

Bu konuyu okuyanlar

yurtdasster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba benim samsung r540 dizüstü bilgisayarım açılmıyor power ışığı yanıyor hdd.mi ram bilemedim bir lambası yanıp 2sn sonra sönüyor ve ekran da hiç bir şekilde hareketlilikyok..:crying::crying:
samsung teknik servise götürdüm anakarttın değişmesi lazım dedi ve oda 750 tl fiyat verdiler
dışardan teknik servise yaptırmak istedim onlarda %90 ekran çip'inde olduğunu söylediler ama yapmamı tavsiye etmediler çünkü 1 ay sonra bir daha aynı hata verebileceğini söylediler bende eve getirip bir köşeye bıraktım ve bir kaç gün sonra tekrar bi kurcalamak istedim bilgisayarın açma tuşuna bastığım an görüntü geldi herşey normal çalışıyor format attım ve hatta 1 hafta kullandım şehir dışına çıktım çoçuklar oynamasın diye dizüstünü çantasına kaldırım sakladım ama bu gün açtım yine aynı sorun bilgisayar açılmıyor sadece power ışığı yanıyor lütfen yardım edin...
:crying::crying:

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ekran çipi yada başka bi çiple alakası yok durumun standart power arızası. o seride kronik bi durum.

ISL güç kontrol entegreisnin 19v ana hat mosfeti değişecek büyük ihtimalle. yinede bir arıza tespit yapmak lazım. ama arızan power arızası servis işine geldiği gibi yorumlayıp direk anakart değişimi yapar. böyle çok arıza çözüldü. kısa süreliğine sakarya civarındayım halledebilirim istersen.

edit : ekran kartı çipinden bu arızayı yapması muhtamel tabi ama düşük bi durum. herhangi bir serviste bga yaptırıp dene bence 750 lira nerde 75 lira nerde kaybedecek bişeyin yok. olmazsa zaten servise yaptırırsın