Samsung Omnia'ya doping yaptı: Omnia HD

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Barselona'dan yeni bir o kadar şaşırtıcı haberler yağmaya devam ediyor. iPhone'un Windows Mobile yakasındaki en güçlü rakibi Omnia'nın işletim sistemi değişti.

Anlaşılan o ki Samsung, Omnia markasıyla yeni bir çizgi oluşturuyor. Beklediği ilgiyi yakalayan ve hatta üzerine çıkan Omnia'nın yeni versiyonu Omnia HD Barselona'da GSMA Mobile World Congress'te resmi olarak duyuruldu. Ama yeni Omnia HD ilk Omnia'ya göre temel bir farklılığa sahip: İşletim sistemi. Buna göre sizlere daha önce Acme i8910 olarak duyurduğumuz model şu an Omnia HD olarak açıklanmış durumda. Dolayısıyla yeni Omnia'nın işletim sistemi de Symbian olarak karşımızda.

samsungacme41234792423.jpg

Artık Omnia'nın Symbian'lısına Omnia HD diyoruz J

Samsung'un Windows Mobile cihazlarıyla yakaladığı başarı yadsınamaz ama Nokia'nın xpressMusic 5800 cihazı karşısında rakipsiz kalmamak için Symbian tarafında böyle bir stratejik hamle yapması normal karşılanabilir. Daha önce Güney Kore'de daha yakışıklı bir Omnia'yı duyuran Samsung bu hamlesiyle Omnia'yı işletim sisteminden bağımsız dokunmatik telefonların babası şeklinde yeni bir seri olarak konumlandıracağını düşünmek mümkün.

:: Dokunmatik ekranlı telefon kullandınız mı? Kullandıysanız hangisi olduğunu ve deneyimlerinizi paylaşın.

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net

astronash

Asistan
Reaksiyon puanı
1
cep telefonuyla hd kalitesinde video çekmek gerçekten müthiş olacak. samsung çok iyi gidiyor. baştan beri bi antinokia'cı olarak baya sevindim doğrusu..

etelin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Omnia da kullandım ama şu an ki telefonum iPhone kat kat daha iyi..
Tamamen kişiselleştirilebilir ve ominadan kat kat daha fazla kullanım kolaylığı sağlıyor.
Yazılım desteği harika..

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu an bir kaç takım android i omnia üzerinde çalıştırmak için çabalıyor yakında android de deniyebilecez omnialarda ;)

Osicen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
onmia kullanıyorum kamerası (hele gece berbat) dışında herşeyinden memnunum. iphone kalite olarak tarısılmaz ama bana gore omnia daha güzel.