Rehber Samsung Odyssey G3 144 Hz VA oyuncu monitörü yorumlarım

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Daha önce AOC, Asus, Dell markalarının 24 inç monitörlerini kullandım. Şimdiki durağım Samsung Odyssey G3 oldu. Ürünü Amazon'un gaming indirimlerinden aldım: Samsung Odyssey G3 24 inç 1 ms VA 144 Hz Full HD Display Port HDMI Freesync Premium Has Pivot Çerçevesiz Gaming Monitör LF24G35TFWMXUF : Amazon.com.tr: Bilgisayar

71VH38ukdcL._AC_SL1500_.jpg

Kutu içeriği:
- Ekran + ayaklık ve asansörlü stand
- Adaptör + kablo
- Montaj vidaları
- DisplayPort kablosu

Kutudan DP yanında HDMI çıkmasını da beklerdim ancak benim için büyük bir eksiklik değil. Kurulumu 5 dakika sürdü, hemen ghosting ve ölü piksel testi yaptım. Biraz ghosting var evet ama bu rahatsız edici değil. Ölü piksel, ışık sızması gibi bir sorun da yok.

OSD menüleri biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Arkasında joystick olsa çok daha rahat olurdu. Monitörün önünde güç LED göstergesi yok bu yüzden gece kullanımında dikkatiniz dağılmıyor. Ayrıca birçok kişinin es geçtiği bir husus var ki monitörün sağ yanından açılan bir kulaklık askısı var. Bu özelliği izlediğim hiçbir incelemede görmemiştim, sürpriz oldu.

Bu monitörün renk doğruluğunu da beğendim açıkçası, aynı boyut ve paneldeki muadillerine fiziki olarak göz attığımda renklerin çok daha canlı olduğunu gördüm. Tek eksi yanı hoparlör olmaması. Ancak bu da benim için dert değil çünkü MacBook hoparlörü zaten daha güçlü.

Bu monitöre IPS ekrandan geçiş yapmama rağmen büyük bir eksiklik yaşamadığımı da belirtmek isterim. Son olarak monitörün ayaklarla birlikte 26 cm derinliği olduğunu ve minimum 60 cm derinliği bulunan bir masada çalışmanızın daha doğru olacağını öneriyorum. Ben şu an ekrana yandan bakmak zorunda kaldım çünkü ayaklar masayı kapladı :D