Samsung Note serisinin fişini çekmeye hazırlanıyor!

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

Profesör
Note serisini kaldırarak 4 telefon modeli ile devam edecekler bence. S21/30 FE,S21/30,S21/30 Plus,S21/30 Ultra olabilir modellerin isimleri ve sadece son iki modelde kalem desteği olması muhtemel.

Ekli dosyayı görüntüle 125478

2011 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note serisi çok kısa bir sürede gözde cihazlar haline geldi. Piyasada rakipsiz olmasıyla da yıllardan beri milyonlarca kişinin ilgisini çeken Note serisi resmen kaldırılıyor. S21 Ultra'nın S-pen destekli olarak geleceğinin ortaya çıkması ile beraber güçlenen iddialar Z Fold 3'ün S-pen desteğinin onaylanması ile beraber neredeyse kesin hale geldi denilebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 125477
(Z Fold 3'ün S-pen destekli olduğunu gösteren sızdırılan Samsung raporu.)

Ajunews adlı Kore menşeili ünlü teknoloji sitesi de Note serisinin kaldırılacağını onaylayan bir Samsung raporunu yayınladı. Alınan bu kararın temel sebebi şu an için bilinmese de Note serisinin S serisinin önünü kesmesi ve Fold cihazlara kalem eklentisi yapılmasının ardından Note serisine gerek kalmaması olduğu düşünülüyor.

:: Siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen Note serisi benim favori ürünlerimdendir, kaldırılması beni üzer.
note 7 sıkandalından sonra şaşırmadım ama benim en çok güldüğüm şey bir tane kanalda note 7 nin dandiğini (dolandırıcı yani) satıyordu note 7 nin patlamayan serisinden demişti herhalde note 7 nin bir tane askeri amaçlı bir tanede normal telefonu varmış yanlışlıkla askeri versyonunu sürmüşler

grbzz

guru
Yönetici
Moderatör
Note serisini kaldırarak 4 telefon modeli ile devam edecekler bence. S21/30 FE,S21/30,S21/30 Plus,S21/30 Ultra olabilir modellerin isimleri ve sadece son iki modelde kalem desteği olması muhtemel.
Muhtemelen öyle olacak. Note serisinin satışları ciddi bir biçimde düşüyor. S serisinin en üst modeline kalem desteği eklenirse zaten gerek kalmaz.

Fakehero

Profesör
Muhtemelen öyle olacak. Note serisinin satışları ciddi bir biçimde düşüyor. S serisinin en üst modeline kalem desteği eklenirse zaten gerek kalmaz.
Aynı veya benzer ekran,kamera ve diğer özelliklere sahip olunca kalemin artık eskisi gibi bir önemi kalmıyor. Eskiden bu iki seriyi ayıran en önemli özellik ekran boyutuydu ama ekran boyutları ve çözünürlükleride aynı oldu. Yani kalem meraklısı değilse insan S serisinden alır olur biter.

SDN Son Haberler

Son mesajlar