Samsung note 9 mu? Huawei P20 pro mu?

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Samsung note 9 mu? Huawei P20 pro mu? Bu sorunun cevabı note 9 diyorum ama ikinci telefon olarak kullanacağım. Şu anda ikinci telefonum huawei mate 10 pro

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,190
Note 9

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Samsung note 9 mu? Huawei P20 pro mu? Bu sorunun cevabı note 9 diyorum ama ikinci telefon olarak kullanacağım. Şu anda ikinci telefonum huawei mate 10 pro
Arada dağlar kadar fark var.
P20 Pro, Mate 10 Pro ile Note 9 arasında. Note 9, işlemci donanım bakımından 1 nesil daha önde. Fotoğraf konusunda, gece çekimleri, optimize edilebilir diyaframıyla çok daha iyi bir çekim yapabiliyor. Video konusunda henüz ciddi bir rakibi yok. Tek sorunu yüksek pil kapasitesiydi ama onuda Note 9 modelinde hallettiler. P20 Pro'nun S9+'a göre tek avantajı fotoğraf kalitesiydi.
Marka bağlılığın yoksa kendinde cevapladığın gibi Galaxy Note 9'u al derim.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Arada dağlar kadar fark var.
P20 Pro, Mate 10 Pro ile Note 9 arasında. Note 9, işlemci donanım bakımından 1 nesil daha önde. Fotoğraf konusunda, gece çekimleri, optimize edilebilir diyaframıyla çok daha iyi bir çekim yapabiliyor. Video konusunda henüz ciddi bir rakibi yok. Tek sorunu yüksek pil kapasitesiydi ama onuda Note 9 modelinde hallettiler. P20 Pro'nun S9+'a göre tek avantajı fotoğraf kalitesiydi.
Marka bağlılığın yoksa kendinde cevapladığın gibi Galaxy Note 9'u al derim.
İkinci telefon olarak kullanacağım için o yüzden bilemedim. İPhone kullanıyorum onu da değiştirip yurt dışından yenileyeceğim. Peki Samsung note 9'un arka kamerası mate 10 pro dan daha mı iyi? Ön kamerasından da memnun değilim mate 10 pro da

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,477
Note 9 her anlamda hem Mate 10 Pro'dan hemde P20 Pro'dan daha iyi.

TheTruthHurts

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note 9 p20 proyu yer şuan piyasadaki tek ciddi rakibi fiyatı göz önüne almazsak xs max tir ikiside performans arayüz ve video çekiminde çok iddaalı cihazlar Kimse mate 20 pro demesin batarya ve pro çekim dışında bu cihazlarla baş edebilecek bi cihaz değil çakma tasarımlı itici bi telefon gram premium hissi yok

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
her anlamda note 9 . p20 pro iş yerinde bi abla kullanıyor,tam anlamıyla hayal kırıklığı

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Almışken Mate 20 Pro alın rahat edin.

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Önceliklerine ve pro modu bilip bilmemene bağlı

---- Mesajlar birleştirildi ----

2018 model iphonelar note 9’dan daha iyi video çekiyor.
Ciddi misin?
Video tarafında, renk filtrelemesini dışarıda tuttuğumuzda hiçbir artısı yok İphone Xs Max'ın.

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,298

Kesinlikle Samsung Galaxy Note 9 Almanı tavsiye ederim :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ciddi misin?
Video tarafında, renk filtrelemesini dışarıda tuttuğumuzda hiçbir artısı yok İphone Xs Max'ın.

Xs Max kullandığım için söylüyorum Samsung Galaxy Note 9 daha başarılı videolar çekebiliyor.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139

ahmet212123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
eyer 2 seçenek varsa 2 seç çünkü ikinci birinciyi zorlayacağını başarmıştır

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
2018 model iphonelar note 9’dan daha iyi video çekiyor.

Xs’nin daha iyi dinamik aralığı var videoda besbelli görebiliyorsun. Videodaki gelişmiş hdr özelliğini söylememe bile gerek yok
OIS performansı yerlerde olduktan sonra istediği kadar detay çıkarsın en küçük sarsılmada hiçbir özelliği çalışmaz. Orada gayet iyi görebiliyoruz. :)

TheTruthHurts

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
OIS performansı yerlerde olduktan sonra istediği kadar detay çıkarsın en küçük sarsılmada hiçbir özelliği çalışmaz. Orada gayet iyi görebiliyoruz. :)
Neresi yerlerde? 4k30fps’te ikisinin OIS’i gayet düzgün çalışıyor. Xs’te ois sorunu görmedim. İkisinin 4k60fps’te ois desteği yok zaten.

Birde sadece oisi bahane etmen biraz komik olmuş. Mesela telefonda hiç OIS olmasa bile (Parkinson hastası değilsen) düzgün bir şekilde tuttuğun ve yürüdüğün an gayet stabil ve güzel kareler/videolar çekebiliyorsun. OIS olsa bile aynısını yapmak en iyi sonucu verir.

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Neresi yerlerde? 4k30fps’te ikisinin OIS’i gayet düzgün çalışıyor. Xs’te ois sorunu görmedim. İkisinin 4k60fps’te ois desteği yok zaten.

Birde sadece oisi bahane etmen biraz komik olmuş. Mesela telefonda hiç OIS olmasa bile (Parkinson hastası değilsen) düzgün bir şekilde tuttuğun ve yürüdüğün an gayet stabil ve güzel kareler/videolar çekebiliyorsun. OIS olsa bile aynısını yapmak en iyi sonucu verir.
Aradaki farkı ayırt edememen çok ilginç. Optical İmage Stabilization'u hafife alınmamalı. Nasıl olsa bu donanımsal olarak, çekim esnasında, titreşimi en aza indirip odaklamayı destekleyerek görüntü kalitesine oldukça etkisi var.
Verdiğin örnek yanlış. Çekilemiyor demiyoruz. O testte yapılan karşılaştırmalardan biri ise Hangi cihazın OIS performansının daha iyi olduğunu anlatmaktı. Bir kamera istediği kadar net çekebilsin ama iş hareketli objelere ve çekmek isteğimiz an geldiği zaman dediğim o donanımın yardımını çok iyi görüyoruz.

TheTruthHurts

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Aradaki farkı ayırt edememen çok ilginç. Optical İmage Stabilization'u hafife alınmamalı. Nasıl olsa bu donanımsal olarak, çekim esnasında, titreşimi en aza indirip odaklamayı destekleyerek görüntü kalitesine oldukça etkisi var.
Verdiğin örnek yanlış. Çekilemiyor demiyoruz. O testte yapılan karşılaştırmalardan biri ise Hangi cihazın OIS performansının daha iyi olduğunu anlatmaktı. Bir kamera istediği kadar net çekebilsin ama iş hareketli objelere ve çekmek isteğimiz an geldiği zaman dediğim o donanımın yardımını çok iyi görüyoruz.
Hafife almıyorum ama sen çok ağırdan alıyorsun. Ois olmayan telefonlar da kullandık. Elini sabit tutarsan gayet güzel çekiyor. Telefonda OIS olunca işin daha da kolaylaşıyor. Elin sabit olduğu sürece stabil çeker.

Evet bence de ayırt edememem ilginç. Öyleyse bir timestamp at ta bana göster. Dediğim gibi ikisi gayet iyi stabilizasyonda olduğunu görüyorum. iphonun OIS‘i yerlerde falan değil.

Verdiğin örnek yanlış. Çekilemiyor demiyoruz
Pekala. O zaman:
en küçük sarsılmada hiçbir özelliği çalışmaz.
burada neyi demek istedin?

TheTruthHurts

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
@TheTruthHurts Bu elma aşkı bir virüs gibi kuşatmış bünyenizi... Bu kadar sevgi hasta eder sizi sonra! :D
Ne kadar ironik.
Doğrular söylenince işte böyle fanboy ilan ediliyoruz. Hele hele apple bir konuda iyi iş çıkarınca illa kabullenmeyeceksiniz. Asıl fanboylar belli.

Son düzenleme:

Leand

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,375
Ne kadar ironik.
Doğrular söylenince işte böyle fanboy ilan ediliyoruz. Hele hele apple bir konuda iyi iş çıkarınca illa kabullenmeyeceksiniz. Asıl fanboylar belli.

Haklısınız hocam bende apple'ı savunma taraftarı değilim ama sezarın hakkı sezara diyebilmek lazım hatta hala iphone üst seviye cihazların alınabildiği fiyatta rakibi yok genel kullanım olarak. Android note9 sonrası bitiyor ondan sonra iphone başlar. :)

TheTruthHurts

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Haklısınız hocam bende apple'ı savunma taraftarı değilim ama sezarın hakkı sezara diyebilmek lazım hatta hala iphone üst seviye cihazların alınabildiği fiyatta rakibi yok genel kullanım olarak. Android note9 sonrası bitiyor ondan sonra iphone başlar. :)
Mate 20 proyu unutma :)

Genel kullanım kişiden kişiye bağlı. Bence genel kullanım olarak note 9 daha iyi. Fakat ben şu an videodan bahsediyorum.

Kimse kusura bakmasın ama video çekimlerinde (şu anlık) 2018 model iphonelar daha iyi bir iş çıkarıyor. İşte sorun da burada: Bazıları bunu kabul etmek istemiyor.

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Hafife almıyorum ama sen çok ağırdan alıyorsun. Ois olmayan telefonlar da kullandık. Elini sabit tutarsan gayet güzel çekiyor. Telefonda OIS olunca işin daha da kolaylaşıyor. Elin sabit olduğu sürece stabil çeker.

Evet bence de ayırt edememem ilginç. Öyleyse bir timestamp at ta bana göster. Dediğim gibi ikisi gayet iyi stabilizasyonda olduğunu görüyorum. iphonun OIS‘i yerlerde falan değil.

Pekala. O zaman:

burada neyi demek istedin?
:)
Burada kullanıcının çekim potansiyelini mi konuşuyoruz? Yoksa telefonların çekim potansiyelini mi? Kullanıcı telefonu her seferde ve her çekim esnasında telefonu sımsıkı sabit tutmak zorunda değil. İşte bu durumda devreye OIS devreye giriyor. Paylaştığım İphone Xs Max modelinde OIS'ın optimizasyonu maalesef ki Galaxy Note 9'dan üstün duruma gelemedi. Videonun 0:42 dakikasında ne demek istediğim çok daha iyi anlaşılıyor. İphone Xs Max'ın ne kamerasına başarısız, ne de tamamen yerlerde sürünen bir performansı olduğuna dair açıklamam ve düşüncem olmadı. Birçok rakibine göre gayet iyi iş başarıyor.
@TheTruthHurts Bu elma aşkı bir virüs gibi kuşatmış bünyenizi... Bu kadar sevgi hasta eder sizi sonra! :D
Ufak bir yanlış anlaşılma sadece. :D