Samsung Note 8 İthalatcı Garantili

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3
Hepsiburada dan note 8 aldım ithalatcı garantili telefon geldi açtıgım da hiç bir kurulum yapmadan açıldı dili de türkçe değildi zar zor yaptım türkçe ama hala anasayfa da widgetin altında , bazı uygulamaların altında , bazı bildirimlerin altında korece yazıyor hepsinde mi bu böyle yoksa benim telefonda mı sıkıntı var ? Var mı bunun çaresi yardım edebilecek :disappointed:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ayarlar-Genel Yönetim-Dil ve Girişten dili Türkçeye ayarladınız mı? Ayarladıysanız hangi uygulamaların altında Korece yazdığını belirtirmisiniz.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,334
Dil ayarlarını yapılandır ithalatçı ürün olduğu için bazen bu tür sorunlar meydana gelebilir

Reaksiyon puanı
3
@beyzabetül orada anlaşılmayacak şekilde yazmışım ithalatcı olduğunu bilerek aldım fakat ben türkçe gelecek sandım korece gelince baya bi korktum :coldsweat: normalmiş değiştirilebiliyormuş

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihazda başka bir sorun vb. Var mı memnun musunuz? Aynı cihazı almayı düşünüyorum da

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,334
@Hüseyin Emre GÜNDÜZ mümkünse telefonu tam olarak hangi siteden aldıysan linkini buraya atıp deneyimlerini bizimle paylaşırmısın herhangi bir sıkıntı yaşadın mı?

Reaksiyon puanı
3
Cevaplarınızı gördüm ama yazamadım çünkü iade işlemleri vardı . Cihazı korece ve imei kaydı olmadan görünce hepsiburada yı aramıştım ve iade istemiştim ama iade olmadı bahane dilini türkçe yapmam her neyse dün elime ulaştı bir sürü güncelleştirme den sonra sim kartımı taktım şuan kullanıyorum . Sorun yok korece yazı filan yok ben çok sevdim . Parmak izi konusunda eliniz büyükse kullanmak zor değil ben çok rahat alıştım daha önce de huawei mate 7 vardı onda da arkada idi parmak izi .Tek korkum cihazın durduk yere bozulması gibi onun haricinde düşme kırılma filan onlara da samsung garanti bir şey yapmıyor inşallah da sıkıntı çıkmaz . Linki de Samsung Galaxy Note 8 64 GB Dual Sim (İthalatçı Garantili) Fiyatı . Bir de youtube da filan bazı videolar da genişlettiğin halde sıkıntı olmuyor ama çoğuında sorun oluyor videonun alt kısımları filan görünmüyor ama benim için sorun değil ben bunu bilerek aldım zaten .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cevaplarınızı gördüm ama yazamadım çünkü iade işlemleri vardı . Cihazı korece ve imei kaydı olmadan görünce hepsiburada yı aramıştım ve iade istemiştim ama iade olmadı bahane dilini türkçe yapmam her neyse dün elime ulaştı bir sürü güncelleştirme den sonra sim kartımı taktım şuan kullanıyorum . Sorun yok korece yazı filan yok ben çok sevdim . Parmak izi konusunda eliniz büyükse kullanmak zor değil ben çok rahat alıştım daha önce de huawei mate 7 vardı onda da arkada idi parmak izi .Tek korkum cihazın durduk yere bozulması gibi onun haricinde düşme kırılma filan onlara da samsung garanti bir şey yapmıyor inşallah da sıkıntı çıkmaz . Linki de Samsung Galaxy Note 8 64 GB Dual Sim (İthalatçı Garantili) Fiyatı . Bir de youtube da filan bazı videolar da genişlettiğin halde sıkıntı olmuyor ama çoğuında sorun oluyor videonun alt kısımları filan görünmüyor ama benim için sorun değil ben bunu bilerek aldım zaten .
Memnunum diyorsunuz yani ben de bunu almayı düşünüyorum da.

Reaksiyon puanı
3
Memnunum diyorsunuz yani ben de bunu almayı düşünüyorum da.

Hocam memnunum yani . O kadar karıştırma fırsatım olmadı ama parmak izi olsun iris tarayıcı olsun hepsi anında tepki veriyor . Sizin merak ettiğiniz bir şey varsa sorun elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam memnunum yani . O kadar karıştırma fırsatım olmadı ama parmak izi olsun iris tarayıcı olsun hepsi anında tepki veriyor . Sizin merak ettiğiniz bir şey varsa sorun elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım
Samsung uygulamaları çalışıyor mu?
Özellikle Gear Manager ve Samsung health aslında hepsi önmli
Cihazın knoxu 0×0 mı?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,334
Bir şey merak ettim ithalatçı garantili çift tek simli cihazlardaki şarj aleti Bizim kullandığımız standart adaptör değil öyle değil mi?

Reaksiyon puanı
3
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir şey merak ettim ithalatçı garantili çift tek simli cihazlardaki şarj aleti Bizim kullandığımız standart adaptör değil öyle değil mi?

Değil . Ama onun için yanında dandik bir dönüştürücü gönderiyorlar
Samsung uygulamaları çalışıyor mu?
Özellikle Gear Manager ve Samsung health aslında hepsi önmli
Cihazın knoxu 0×0 mı?

Hocam alırken hiç knoxu düşünerek almadım açıkcası bilmiyordum da ama şimdi araştırdım 1 oldugu zaman güncelleştirme alamıyormuş ve sizin dediğiniz samsung uygulamaları health gear çalışmıyormuş . Denedim çalışıyor hepsi ve dün 360 mb sistem güncelleştirmesi yapmıştım . Emin olmak için knoxa nereden baabilirim

M

Murat Burç

SDN Okuru

Hocam alırken hiç knoxu düşünerek almadım açıkcası bilmiyordum da ama şimdi araştırdım 1 oldugu zaman güncelleştirme alamıyormuş ve sizin dediğiniz samsung uygulamaları health gear çalışmıyormuş . Denedim çalışıyor hepsi ve dün 360 mb sistem güncelleştirmesi yapmıştım . Emin olmak için knoxa nereden baabilirim
Cihazı kapatıp ses kısma güç ana ekrwn( artık bixby sanirim ) tuşlarına logo gelesiye dek basma sonra turkuaz ekran gelecek iki seçenek sunacak ilgili seçeneği seçin orada yazılar yazar ordan bakarsınız.
O turkuaz ekrandan çıkmak için aynı 3lu kombinâsyonu kullanın.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,334
E

Ekstradan mı o bizim kullanmadığımız şarj adaptörünü veriyorlar

Reaksiyon puanı
3

Hocam gelen şarj aleti aynı böyle buda bizim prizlere uyumlu olmadığı için

Bunu yanında gönderiyorlar

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,334

Hocam gelen şarj aleti aynı böyle buda bizim prizlere uyumlu olmadığı için

Bunu yanında gönderiyorlar

ha öyle desene şimdi anladım dönüştürücü vermeleri iyiymiş boşuna aramak zorunda kalmamış oluyoruz bende seneye note 8 almayı düşünüyorum da fiyatı normal elektronik mağazalarda uygun olmazsa ithalatçı alabilirim

kkaracatr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Telefonun arka kısmının fotoğrafını çekip buraya koyabilir misiniz? Arkada Duos yazısı var mı diye merak ettim de.

Reaksiyon puanı
3
Merhabalar. Telefonun arka kısmının fotoğrafını çekip buraya koyabilir misiniz? Arkada Duos yazısı var mı diye merak ettim de.
Şuan işte olduğum için çekip atma şansım yok ama arkasında samsung yazısı ve alta doğru atık olarak atılamaz(çöp kutusu üzerinde çarpı) işaretinden var başka da bir şey yok duos yazısı da bulunmuyor

kkaracatr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan işte olduğum için çekip atma şansım yok ama arkasında samsung yazısı ve alta doğru atık olarak atılamaz(çöp kutusu üzerinde çarpı) işaretinden var başka da bir şey yok duos yazısı da bulunmuyor

Hocam peki herhangi bir şikayetin var mı? 4.5G çekmeme sorunu falan yaşadın mı?

Reaksiyon puanı
3
Çalıştığım yerde ve evim de 4.5 g'yi geçtim arayanlar ulaşamıyor bazen :) ama telefonla alakalı değil konumdan ve Turk Telekomdan sanırsam onun haricinde sıkıntı yok . Ama VoLTE teknolojisini desteklemiyor . Şikayetim de şarj akşam eve gittiğim de yüzde 30-40 civarları oluyor haliyle ekran büyük normal bence her güzel şeyin illa ki bir kötü tarafı vardır . Haberler de filan note 8'lerde takılma sorun filan okudum ama bir kere bile takılma olmadı .

kkaracatr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çalıştığım yerde ve evim de 4.5 g'yi geçtim arayanlar ulaşamıyor bazen :) ama telefonla alakalı değil konumdan ve Turk Telekomdan sanırsam onun haricinde sıkıntı yok . Ama VoLTE teknolojisini desteklemiyor . Şikayetim de şarj akşam eve gittiğim de yüzde 30-40 civarları oluyor haliyle ekran büyük normal bence her güzel şeyin illa ki bir kötü tarafı vardır . Haberler de filan note 8'lerde takılma sorun filan okudum ama bir kere bile takılma olmadı .
Hocam merak ettiğim şey Türkiye garantili ile ithalatçı garantili arasındaki fark. Pişman eder mi ithal ürün. Yani garanti bakımından değil de özellik farklılığı falan var mı?

Reaksiyon puanı
3
Hocam merak ettiğim şey Türkiye garantili ile ithalatçı garantili arasındaki fark. Pişman eder mi ithal ürün. Yani garanti bakımından değil de özellik farklılığı falan var mı?
Özellik farklılığı ithalatçı da işlemci olarak Snapdragon 835 var . Türkiye garantili de Exynos 9 tek fark bu . Bütün samsung uygulamaları her şey çalışıyor hiç bir sıkıntı yok . Özellik bakımından pişman etmez edecek bir durumda yok zaten işlemciler arasında ki fark anlaşılacak kadar değil. Ama garanti bir şey söyleyemem inşallah muhatap olmam .

Fatih Eroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
5 ay geçmiş aradan hâlâ merak ediyor musunuz bilmiyorum ama Hüseyin Emre arkadaşımızın dediği gibi tek sıkıntısı volte çalışmıyor ama onu açmanın programları var açmak isteyene. çift sim kartlı oluşu alırken tuhafıma gidiyordu ama aksine daha iyi oluyormuş. Görüntülü konuşma özelliği yok fakat kullanan varmı hâlâ onu sanmıyorum. Ayrıca yurtdışı malı diye şüphe edenler için yazıyorum bunu bende çok araştırdım edindiğim bilgilere göre ithalatçı firma dan aldığım telefon türkiyeden alacağım telefondan daha iyi olurmuş. Mantıken buranın pazarı ile çinin pazarı bir değil orası daha aktif samsung daha çok satılan yere daha iyi üretir gibi bi yorum almıştım mantıklı geldi