Samsung Note 10 vs Samsung s20 - Hangisini almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
892
Kamera da renk doğruluğu kişiden kişiye değişir.Kimisi doğal sever kimisi filtreli.11 daha doğal çekiyor olabilir buna bir itirazım yok ama 11 kamerasının S20 den daha fazla ışık alması imkansız.Kameraların gece performansını sensör belirler.S20 de 1/1,57 inç sensör var iphone 11 de 1/2,55 inç sensör var.Senin iddan şuna benziyor 1/5>1/2 böyle bir şey yok.Güncelleme olayına gelince ben çok güncellemenin iyi olduğunu düşünmüyorum.9 ay iPhone 8 plus kullandım.8 plus ios 11de wifide 10 saat kullanım sunuyordu.ios 13 le beraber kullanım 7,5 saate indi.Apple ın verdiği güncellemeler bataryaları mahvediyor.Samsung da 2 güncelleme alırsın cihaz sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam edersin.Apple bide güncellemeleri uygulamalar için veriyor.Sen güncellemediğin zaman Instagram, WhatsApp, Facebook, Twitter, youtube gibi versiyonu kısa uygulamaların hiçbiri çalışmıyor.Bugün Apple tarafında xs,11 Pro gibi cihazlar çok hoşuma gidiyor ama Samsung S20 ailesi ile bu seneye damga vuracağını düşünüyorum.Apple iPhone 12 ailesinde yeni teknolojilerle kullanıcıların karşısına çıkmalı.
aa pardon ışık alma konusunda s20 daha iyi yanlış anlaşılmaya sebep vermişim

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
S20 almanı önermem bıktık artık pahalı telefonlara exynos koymasından adam akıllı bir yanı yok işlemcinin Note 20 yi bekle derim o kadar imza toplandı. Artık uyanıp bir sd takması lazm note 20 için
Snapdragon 865 li S20 ülkemizde belli yerlerde satılıyor.Sağlam bir araştırma ile Snapdragon işlemcili S20 ye sahip olabilirsin.

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
S serisi memnun etmez diye bişey yok bende zamanında note 3 note 5 s6 edge plus ve s7 edge kullandım hepsinden çok memnundum şuanda note 8 kullanıyorum bundanda çok memnunum şuan telefon alacak olsam note 10 yerine s20 tercih ederim
Bu benin tercihim ve düşüncem siz öle düşünebilirsiniz.her sene telefon alacak kadar maddi durumum yok fakat samsung telefonumu elime aldığım ilk gün düşüncem bu s serisi note serisini asla tutmaz.olurda bir gün telefon aliçak olsam ve bi tomar para olursa note alırım

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bu benin tercihim ve düşüncem siz öle düşünebilirsiniz.her sene telefon alacak kadar maddi durumum yok fakat samsung telefonumu elime aldığım ilk gün düşüncem bu s serisi note serisini asla tutmaz.olurda bir gün telefon aliçak olsam ve bi tomar para olursa note alırım
Elbette note serisi s serisine göre daha başarılı fakat s20 daha güçlü ve daha güncel bi cihaz o varken note 10 almak mantıksız olur dedim

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
2015 ve daha sonra çıkan S serisi ile note serisi arasında s pen dışında nerdeyse fark yok. S20 note 10 dan hertürlü daha iyi ve daha güncel bir cihaz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
S20 almanı önermem bıktık artık pahalı telefonlara exynos koymasından adam akıllı bir yanı yok işlemcinin Note 20 yi bekle derim o kadar imza toplandı. Artık uyanıp bir sd takması lazm note 20 için
Snapdragon takıyor ama bizim ülkemize Exynos geliyor

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
11 Apple kalitesine yakışmayan bir cihaz.İşlemci konusunda haklısın Apple bir adım önde ama Samsung dada 120 Hz gerçeği var.120 Hz aktif olduğunda ios stabilitesi dahil bütün firmalara akıcılık konusunda fark atıyor.Samsung video da iPhone dan geri olsada arka ve ön kamera da bariz üstün.Apple arka kamerada yazılım la iyi işler yapıyor ama yazılım kadar sensör büyüklüğü de önemli.S20 ve S20 plusta 1/1,57 inç sensör varken S20 ultrada 1/1,33 inç büyük sensör var.Sensörün büyük olması sayesinde kamera hem daha fazla ışık alıyor hemde gece çekimlerinde daha iyi performans sergiliyor.Apple cihazlarını 11,xr hariç genelde bende beğeniyorum ama Samsung S20 ailesi ile bu seneye damga vuracak gibi geliyor bana.
kardeşim 120 herz ekranı 60 herze bakarken aramıyorsun ki o farkı sadece 60 herz ve 120 herz ekrana aynı anda bakabilirsen anlarsın o yüzden de göz 120 herzi aramıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar kardeşim 2015 haziranından beri note 4 kullanıyorum hala çok memnunum bi iki kendim takintinettigim olaylar yüzünden servise götürdüm varsa maddi gücün kesinlikle note serisi . S serisi bence senin memnun etmez. Sen yine kendi bildiğini yap.
+1

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
kardeşim 120 herz ekranı 60 herze bakarken aramıyorsun ki o farkı sadece 60 herz ve 120 herz ekrana aynı anda bakabilirsen anlarsın o yüzden de göz 120 herzi aramıyor.

+1
120hz e bakınca 60hz kasıyormuş gibi duruyor. Aradaki fark kolaylıkla belli oluyor. Note serisi son 4,5 yıldır s serisi ile aynı. aradaki tek fark note serisinde s pen olması.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yorumuna katılmıyorum daha gelişmiş güçlü ve verimli çalışan işlemciyle 8gb ve 4000 mah batatyalı s20 daha verimli çalışacaktır gel gelelim ekranıda note 10 plusa göre küçük tof kamera iyi hoş lakin s20 hali hazırda kamera olarak oldukça güçlü bi telefon tof sensör aradaki farkı kapatmaya yetmez note 10 plusta güçlü bi telefon ama hem daha güncel hem de daha iyi olan s20 varken note 10 plus almak mantıksız olur
burada iki telefonun kamera karşılaştırmaları var .Bu videoları bi izle derim kardeşim megapixelin yüksek olmasının kameranın güzel fotoğraf çekeceği anlamına gelmiyor.iki telefon arasında ben fark göremedim.hatta bazı fotoğraflarda note10 plus bazı fotoğraflarda s20 daha önde.

,

Bu videoda da speed test var burada s20 daha önde normal olarak ama 4500 mah bataryayı 12gb ram'i ve spen'i bırakıp s20 alacak kadar bir fark göremedim.

120 herz konusunda gelince de 120 herz kullanmamış bi insan 120 herz ekran aramıyor.ikisinde aynı anda bakınca anlaşılıyor.

Herkesin düşüncesine saygı duyuyorum.Sonuçta kararsız kalan arkadaşımıza yardımcı oluyoruz.Ama benim düşüncem NOTE10 PLUS 'dan yana.12GB RAM 4300 MAH BATARYA TOF KAMERA VE SPEN S20 'nin +larından daha önde bence.S20 kamera teoride daha iyi olsada pratikte fotoğraflarda fark yok ikisi birbirinden bazı fotoğraflarda önde .

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
burada iki telefonun kamera karşılaştırmaları var .Bu videoları bi izle derim kardeşim megapixelin yüksek olmasının kameranın güzel fotoğraf çekeceği anlamına gelmiyor.iki telefon arasında ben fark göremedim.hatta bazı fotoğraflarda note10 plus bazı fotoğraflarda s20 daha önde.

,

Bu videoda da speed test var burada s20 daha önde normal olarak ama 4500 mah bataryayı 12gb ram'i ve spen'i bırakıp s20 alacak kadar bir fark göremedim.

120 herz konusunda gelince de 120 herz kullanmamış bi insan 120 herz ekran aramıyor.ikisinde aynı anda bakınca anlaşılıyor.

Herkesin düşüncesine saygı duyuyorum.Sonuçta kararsız kalan arkadaşımıza yardımcı oluyoruz.Ama benim düşüncem NOTE10 PLUS 'dan yana.12GB RAM 4300 MAH BATARYA TOF KAMERA VE SPEN S20 'nin +larından daha önde bence.S20 kamera teoride daha iyi olsada pratikte fotoğraflarda fark yok ikisi birbirinden bazı fotoğraflarda önde .
İlk 2 video sahte. S20 nin veya note 10 plus ın fotoğrafları değil. 120hz ile 60hz arasında çok fark var 90hz de bile aradaki fark, fark edilebiliyor. S20 android 12 ye kadar güncelleme alacak ama note 10 plus android 11 e kadar alacak. S20 nin herşeyi note 10 plus dan daha iyi. S20 nin note 10 a göre tek dezavantajı s pen. Note 10 Plus 12GB LPDDR4X varken S20 de 8GB LPDDR5 var. LPDDR5,LPDDR4X den 1,5 kat daha hızlı data transferde.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İlk 2 video sahte. S20 nin veya note 10 plus ın fotoğrafları değil. 120hz ile 60hz arasında çok fark var 90hz de bile aradaki fark, fark edilebiliyor. S20 android 12 ye kadar güncelleme alacak ama note 10 plus android 11 e kadar alacak. S20 nin herşeyi note 10 plus dan daha iyi. S20 nin note 10 a göre tek dezavantajı s pen. Note 10 Plus 12GB LPDDR4X varken S20 de 8GB LPDDR5 var. LPDDR5,LPDDR4X den 1,5 kat daha hızlı data transferde.
çok merak ediyorum nasıl anladın sahte olduğunu .ayrıca sen google ve android telefon üreticileri ile olan anlaşmayı duymadın sanırım.artık apple gibi eski telefonları da güncel tutacaklar yani note10 plus android 11'e kadar alacak diye bişi yok.
herz konusunda sen söylemek istediğimi anlamadın sanırım.60herz telefon kullanıyorken 120 herz yada 90 herz telefona bakmadan 60 herzin kastıgını anlayabiliyor musun anlayuamıyorsun ancak 120 herz yada 90 herz telefon kullanırsan anlarsın olay bu kadar basit.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
çok merak ediyorum nasıl anladın sahte olduğunu .ayrıca sen google ve android telefon üreticileri ile olan anlaşmayı duymadın sanırım.artık apple gibi eski telefonları da güncel tutacaklar yani note10 plus android 11'e kadar alacak diye bişi yok.
herz konusunda sen söylemek istediğimi anlamadın sanırım.60herz telefon kullanıyorken 120 herz yada 90 herz telefona bakmadan 60 herzin kastıgını anlayabiliyor musun anlayuamıyorsun ancak 120 herz yada 90 herz telefon kullanırsan anlarsın olay bu kadar basit.
Video nun atıldığı tarihe bakın. S20 ultra nın kamera testleri cihaz tanıtıldıktan 1 hafta sonra çıktı. 120hz cihaz ile 60hz cihazı yan yana getirmeden bile fark ediyorum.

Dinamik aralık,stabilizasyon,detay,zoom ve gece modunda s20 serisi note 10 dan daha iyi.

Son düzenleme:

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Video nun atıldığı tarihe bakın. S20 ultra nın kamera testleri cihaz tanıtıldıktan 1 hafta sonra çıktı. 120hz cihaz ile 60hz cihazı yan yana getirmeden bile fark ediyorum.

Dinamik aralık,stabilizasyon,detay,zoom ve gece modunda s20 serisi note 10 dan daha iyi.
120 herz ekran görmeden aradaki farkı nasıl anlıyorsun kardeşim peki.
Bu videodaya bak bide umarım buna da yalan demezsin gayet tarafsız karşılaştırma olmuş.LÜtfen altyazı seçeneğini açıp öyle izle video sonundaki skorlara bak.Genelde sadece gece modunda s20 serisi daha iyi geri kalanda en çok puanı sen kabul etsende etmesende note10 plus daha iyi.

İki telefon arasında kaldım sizce hangisi tercih edilmeli ?
kardeşim kamerası daha iyi sanılan s20 serisi için bu videoyu sende izle .sana önerim note10 plus almandır.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Bu videodaya bak bide umarım buna da yalan demezsin gayet tarafsız karşılaştırma olmuş.LÜtfen altyazı seçeneğini açıp öyle izle video sonundaki skorlara bak.Genelde sadece gece modunda s20 serisi daha iyi geri kalanda en çok puanı sen kabul etsende etmesende note10 plus daha iyi.

120hz ekran görmeden ? 144hz gaming laptop um var ve 60hz e göre çok daha akıcı.S20 ultra yı inceledim ve 120hz ile 60hz arasında fark var. Bu video evet gerçek diğer attığınız video gibi sahte değil. Note 10 nun kamerası bu kadar iyiyse neden samsung galaxy note 20 de s20 serisinin kamerasını kullanacak? S20 nin kamerası genel olarak note 10 dan daha iyi. iPhonedo nun s20 ultra inceleme videosuna bakmanızı tavsiye ederim.Neyse sizinle daha fazla tartışmak istemiyorum iyi günler.

Son düzenleme:

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
120hz ekran görmeden ? 120hz gaming laptop um var.S20 ultra yı inceledim ve 120hz ile 60hz arasında fark var. Bu video evet gerçek diğer attığınız video gibi sahte değil. Note 10 nun kamerası bu kadar iyiyse neden samsung galaxy note 20 de s20 serisinin kamerasını kullanacak? S20 nin kamerası genel olarak note 10 dan daha iyi. iPhonedo nun s20 ultra inceleme videosuna bakmanızı tavsiye ederim.Neyse sizinle daha fazla tartışmak istemiyorum iyi günler.
zaten 120 herz ekran gördüğün için anlıyorsun diyorum kardeşim.karşılaştırmazsan anlamazsın demek istedim.gece çekiminde daha iyi diye olabilir.Ama net olarak bunu ne sen ne de ben bilebiliriz sadece tahmin edebiliriz.Note kamerası bu kadar iyi demiyorum.Sadece aralarında fark yok demek istiyorum.Bazı fotoğraflarda s20 serisi bazılarında note10 serisi iyi.Hatta note10 iyi olduğu noktalar daha fazla.

Burada şu farklar çıkıyor..

S20 +ları :
120 herz ekran
Bi tık daha hızlı işlemci
Megapixeli yüksek kamera( sadece büyük baskı alınacaksa önemli)

Note plus +ları :
12 gb ram
Spen
4300mah batarya
Tof kamera

Bence de fazla tartışmaya gerek yok seçim telefonu alacak arkadaşımıza kalmış.

Kıracak bi konuşmam olduysa kusura bakma.İyi günler

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

kardeşim kamerası daha iyi sanılan s20 serisi için bu videoyu sende izle .sana önerim note10 plus almandır.
İnsanları yanlış yönlendirmekten vazgeç,Note 10 plus ın S-pen dışında bir avantajı yok.S20 yeni cihaz ufak tefek yazılımsal hatalar olabilir.Güncelleme ile çözülür.Son dönem de S serisi ile Note serisi arasında kalem dışında bir fark yok.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İnsanları yanlış yönlendirmekten vazgeç,Note 10 plus ın S-pen dışında bir avantajı yok.S20 yeni cihaz ufak tefek yazılımsal hatalar olabilir.Güncelleme ile çözülür.Son dönem de S serisi ile Note serisi arasında kalem dışında bir fark yok.
saydığım farklarda ne gibi yanlış yönlendirme var bana bi söyler misin?
herkes buraya kendi düşüncesini yazıyor sende kendi düşünceni yaz ve benim düşünceme saygı duymayı öğren.senin söylediğine göre 12 gb ram fark değil 4300 mah batarya fark değil tof kamera fark değil sadece s pen fark.Tek fark s pen diyorsun sence hangimiz yanlış yönlendirme yapıyoruz.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
zaten 120 herz ekran gördüğün için anlıyorsun diyorum kardeşim.karşılaştırmazsan anlamazsın demek istedim.gece çekiminde daha iyi diye olabilir.Ama net olarak bunu ne sen ne de ben bilebiliriz sadece tahmin edebiliriz.Note kamerası bu kadar iyi demiyorum.Sadece aralarında fark yok demek istiyorum.Bazı fotoğraflarda s20 serisi bazılarında note10 serisi iyi.Hatta note10 iyi olduğu noktalar daha fazla.

Burada şu farklar çıkıyor..

S20 +ları :
120 herz ekran

Note plus +ları :
12 gb ram
Spen
4300mah batarya
Tof kamera

Bence de fazla tartışmaya gerek yok seçim telefonu alacak arkadaşımıza kalmış.

Kıracak bi konuşmam olduysa kusura bakma.İyi günler
Sorun yok hocam.Sadece sahte kıyaslama videosu ile yanlış yönlendirme olmasın diye yazdım.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
120hz ekran görmeden ? 144hz gaming laptop um var ve 60hz e göre çok daha akıcı.S20 ultra yı inceledim ve 120hz ile 60hz arasında fark var. Bu video evet gerçek diğer attığınız video gibi sahte değil. Note 10 nun kamerası bu kadar iyiyse neden samsung galaxy note 20 de s20 serisinin kamerasını kullanacak? S20 nin kamerası genel olarak note 10 dan daha iyi. iPhonedo nun s20 ultra inceleme videosuna bakmanızı tavsiye ederim.Neyse sizinle daha fazla tartışmak istemiyorum iyi günler.
120 Hz mükemmel bir teknoloji,120 Hz ı gördükten sonra 90 Hz,60 Hz gibi teknolojiler çok sıradan geliyor bana.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
120 Hz mükemmel bir teknoloji,120 Hz ı gördükten sonra 90 Hz,60 Hz gibi teknolojiler çok sıradan geliyor bana.
hocam ben kötü teknoloji demiyorum ki sadece 120 herz kullanmamış bi insan 60 herzi aramıyor çünkü farketmiyor diyorum

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
saydığım farklarda ne gibi yanlış yönlendirme var bana bi söyler misin?
herkes buraya kendi düşüncesini yazıyor sende kendi düşünceni yaz ve benim düşünceme saygı duymayı öğren.senin söylediğine göre 12 gb ram fark değil 4300 mah batarya fark değil tof kamera fark değil sadece s pen fark.Tek fark s pen diyorsun sence hangimiz yanlış yönlendirme yapıyoruz.
Sana tavsiyem S20 ile yüzleş,sonra yorumunu yap.Tabiki sen dahil herkesin fikrine saygım var ama S20 deki bazı özellikleri görmezden gelmen hoşuma gitmiyor.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sorun yok hocam.Sadece sahte kıyaslama videosu ile yanlış yönlendirme olmasın diye yazdım.
benden yana da bi sorun yok ikisi arasında farklar var seçim alacak arkadaşa kalmış benim yazdığım donanımsal farklarda bi yanlış yada yalan bişi yok varsa uyarın.insanları yanlış yönlendirecek bişi de yaptığımı düşünmüyorum.

Sana tavsiyem S20 ile yüzleş,sonra yorumunu yap.Tabiki sen dahil herkesin fikrine saygım var ama S20 deki bazı özellikleri görmezden gelmen hoşuma gitmiyor.
ben s20 yi inceledim o konuda şüphen olmasın.
bazı özelliklerini (ekran ve kamera gibi ) neden gözardı ettiğimi yazdım.,
Ekran 120 herz kullanmadıysan farkı anlamazsın.
Kamera arada abartılı fark yok videosunu da attım.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
benden yana da bi sorun yok ikisi arasında farklar var seçim alacak arkadaşa kalmış benim yazdığım donanımsal farklarda bi yanlış yada yalan bişi yok varsa uyarın.insanları yanlış yönlendirecek bişi de yaptığımı düşünmüyorum.
İlk attığınız 2 video gerçek değildi onun dışında sorun yok.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

,

Daha gelişmiş sensör ve donanımla note 10 plusın s20 den iyi fotoğraf çekme ihtimali yok yanlış anlaşılma olmasın bende bi note severim ama gerçekler bunlar bi videoda o iyi çıkar diğerinde öbürü olayı bu yönden ele almak lazım .Sen arada fark yok diyorsun speed testlere bakarak bu kanıya varmak zor ona bakılırsa apple en güçlü işlemcileri kullanıyor ama şuan xs max ile 11 pro max e speed test yapsan arada saniyelik farklar görürsün ama ikisiyle aynı anda video editleme yapmaya kalkarsan a13 tozu dumana katar burdada aynı şekilde exynos 9825 te çok güçlü bi işlemci ama exynos 990 çok daha güçlü ve verimli çalışan bi işlemci .Daha önce bende 120 hertz ekrana sahip bi telefon kullanmadım iki hafta önce media markette s20 ultrada deneyimledim yanına note 8 imi koydum menüde gezindim 120 hertz farkını hissettiriyor daha akıcı bi deneyim sunuyor. Note 10 plus internette 8500 civarında sanırsam o fiyata çıkmışken kesinlikle s20 plus alınır ama arkadaş s20 ve note 10 arasında tercih yapmak istemiş bu ikisi arasındanda s20 alınır

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Daha gelişmiş sensör ve donanımla note 10 plusın s20 den iyi fotoğraf çekme ihtimali yok yanlış anlaşılma olmasın bende bi note severim ama gerçekler bunlar bi videoda o iyi çıkar diğerinde öbürü olayı bu yönden ele almak lazım .Sen arada fark yok diyorsun speed testlere bakarak bu kanıya varmak zor ona bakılırsa apple en güçlü işlemcileri kullanıyor ama şuan xs max ile 11 pro max e speed test yapsan arada saniyelik farklar görürsün ama ikisiyle aynı anda video editleme yapmaya kalkarsan a13 tozu dumana katar burdada aynı şekilde exynos 9825 te çok güçlü bi işlemci ama exynos 990 çok daha güçlü ve verimli çalışan bi işlemci .Daha önce bende 120 hertz ekrana sahip bi telefon kullanmadım iki hafta önce media markette s20 ultrada deneyimledim yanına note 8 imi koydum menüde gezindim 120 hertz farkını hissettiriyor daha akıcı bi deneyim sunuyor. Note 10 plus internette 8500 civarında sanırsam o fiyata çıkmışken kesinlikle s20 plus alınır ama arkadaş s20 ve note 10 arasında tercih yapmak istemiş bu ikisi arasındanda s20 alınır
Aynen.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hız konusunda fark yok demedim ben kameradan bahsediyorum.kamera videosunu izkersen anlarsın.ekran konusunda da evet 120 herz daha iyi farkını belli eder ama gidip 120 herz telefon kullanmazsan anlamazsın bak sende gidip bakınca anlamışsın bunu anlatmaya çalışıyorum.exynos 990 daha güçlü işlemci ama arada dünyalar yok ayrıca sürekli video editleme yapmıyoruz.

s20 +larından bahsederken note10 plus +larını neden saymıyorsun ben onu anlamadım.

S20 +ları :
120 herz ekran

Note plus +ları :
12 gb ram
Spen
4300mah batarya
Tof kamera

farklar bunlar yanlış yerleri düzelt daha fazla tartışmaya gerek yok kullanıcıya göre hangisi işine geliyorsa onu alır.Ama bana s20 kamera çok güzel note10 plus eziyor diyemezsiniz.Gerçeklerden kaçayın kamera dışındaki özelliklere katılıyorum.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
hız konusunda fark yok demedim ben kameradan bahsediyorum.kamera videosunu izkersen anlarsın.ekran konusunda da evet 120 herz daha iyi farkını belli eder ama gidip 120 herz telefon kullanmazsan anlamazsın bak sende gidip bakınca anlamışsın bunu anlatmaya çalışıyorum.exynos 990 daha güçlü işlemci ama arada dünyalar yok ayrıca sürekli video editleme yapmıyoruz.

s20 +larından bahsederken note10 plus +larını neden saymıyorsun ben onu anlamadım.
Sana note 10 un kamerası kötü diyen yok zaten o da gayet başarılı ama yeni sensörlere sahip donanımsal ve yazılımsal olarak daha iyi olan bi telefonun daha kötü fotoğraf çekme ihtimali yok mantığa aykırı bi kere.O telefonu alınca 120 hertz ekrana sahip olacakmısın olacaksın daha neyi kurcalıyosun ben daha iyi ekran deneyimi elde etmek varken neden eski donanıma bakayım işlemci içinde aynı şeyi söylemişsin dünyalar kadar fark yok ne demek sonuçta biri diğerinden daha güçlümü evet güçlü daha neyi irdeliyosun neden daha düşük donanımı tercih edelim. Note 10 plusın tek artısı s peni ve ekran büyüklüğü 4000 mah li s20 4300 mah li note 10 plus tan daha iyi performans sergileyecektir bundan emin olabilirsin kaldiki note 10 plus fiyatına s20 plus alınır.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

S20 +ları :
120 herz ekran

Note plus +ları :
12 gb ram
Spen
4300mah batarya
Tof kamera

farklar bunlar yanlış yerleri düzelt daha fazla tartışmaya gerek yok kullanıcıya göre hangisi işine geliyorsa onu alır.Ama bana s20 kamera çok güzel note10 plus eziyor diyemezsiniz.Gerçeklerden kaçayın kamera dışındaki özelliklere katılıyorum.
Note 10 plus ın avantajlarında S-pen dışında belki tof kamera olabilir.4300 mah demişsin,bunu bu forumda defalarca söyledim.Kağıt üzerindeki verilere çok takılmayın.Note 10 plus 4300 mah var ama S20 de güncel,daha verimli bir işlemci var.4300 mah kağıt üzerinde avantaj, pratikte bir avantajı yok.12 GB ram arkada 20-30 tane program açıyorsan,yada 40-50 tane yüksek grafikli oyun yüklerse tamam standart bir kullanıcı 12 GB rame çok takılmaz.Kamera tarafında Note 10 plusta 1/2,55 inç sensör varken S20 de 1/1,57 inç sensör var.S20 büyük sensör sayesinde gece daha fazla ışık alıp daha iyi fotoğraflar çekebiliyor.S20 de 5x optik 30x digital zoom varken Note 10 plusta 2x optik 10 x digital zoom var.S20 nin zoom kabiliyeti daha iyi.S20 4k 60 fps de Ois-eis i aynı anda kullanırken,Note 10 plus 4k 60 FPS de sadece ois i kullanıyor.S20 8k video çekebiliyor,Note 10 plusta böyle bir şey yok.S20 ön kamera da 4k 60 FPS çekerken Note 10 plus 4k 30 FPS çekiyor.S20 hem kamera da hem de video tarafında daha iyi.Note 10 plusa kötü cihaz demiyoruz,Ama S20 yeni teknolojilerle beraber kesinlikle daha iyi bir cihaz.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sana note 10 un kamerası kötü diyen yok zaten o da gayet başarılı ama yeni sensörlere sahip donanımsal ve yazılımsal olarak daha iyi olan bi telefonun daha kötü fotoğraf çekme ihtimali yok mantığa aykırı bi kere.O telefonu alınca 120 hertz ekrana sahip olacakmısın olacaksın daha neyi kurcalıyosun ben daha iyi ekran deneyimi elde etmek varken neden eski donanıma bakayım işlemci içinde aynı şeyi söylemişsin dünyalar kadar fark yok ne demek sonuçta biri diğerinden daha güçlümü evet güçlü daha neyi irdeliyosun neden daha düşük donanımı tercih edelim. Note 10 plusın tek artısı s peni ve ekran büyüklüğü 4000 mah li s20 4300 mah li note 10 plus tan daha iyi performans sergileyecektir bundan emin olabilirsin kaldiki note 10 plus fiyatına s20 plus alınır.
senin kafan karışmış galiba note10 plus 4300 mah bataryalı. 12 gb rami ve tof kamerayı çöpe attın galiba hala sadece spen var fark olarak diyorsun.s20 kamerasına da kötü demedim fark yok dedim.daha iyi ekran deneyimi varken eski donanıma sen bakmazsın başkası bakmaz ben aralarındaki farkı söylüyorum asıl sen neyi kurcalıyorsun.

kabul etsende etmesende bi tarafta 120 herz ekran ve işlemci iyi bi tarafta 12gb ram 4300 mah batarya spen ve tof kamera var ...

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

S20 +ları :
120 herz ekran

Note plus +ları :
12 gb ram
Spen
4300mah batarya
Tof kamera

Galaxy S20 nin Artıları
Arka ve ön Kamera ve video performansı
120hz Ekran
Bence boyut olarak en güzel cihaz
8GB LPDDR5 (LPDDR5,LPDDR4X den 1,5 kat daha hızlı)
Performans
1 yıl daha fazla güncelleme desteği
Çift hatlı olması
Ekran kasa oranı daha yüksek ve kamera deliği daha da azaltılmış

Note 10 nun artıları
S-Pen
4300mah batarya