Samsung Note 10 vs Samsung s20 - Hangisini almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

57emre2005

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İki telefon arasında kaldım sizce hangisi tercih edilmeli ?

Son düzenleyen moderatör:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iki telefon arasında kaldım sizce hangisi tercih edilmeli
Galaxy S20 öneririm. S pen dışında hertürlü note 10 dan daha iyi. S20 nin 120hz ekranı çok güzel,120hz e bakınca 60hz kasıyormuş gibi duruyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

S-pen önemliyse Note 10, S-pen ile işin yoksa tabiki S20.Ben ikisi arasında sırf 120 Hz ekran tazeleme hızından dolayı bile S20 yi tercih ederdim.
Aynen

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
S20 tabii ki. Ama S Pen istiyorsanız Note 10 da güzel ve uzun yıllar götürecek cihaz.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
S20 öneririm bende çoğunluk gibi. Tasarımı güzel bence. Daha yeni hem kutudan Android 10 'la geliyor.

Enis1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
iki telefon arasında kaldım sizce hangisi tercih edilmeli
eğer uzun yıllar kullanmak istiyorsan ben sana ne note10 ne s20 öneririm.Note10 plus almanı tavsiye ederim.12 gb ram, dahili depolama , batarya ve ekstradan tof kamerası var .Bunlar s20 den daha önde.S20 8k çekiyor ama bi yararı yok 8k tv lar yeni çıktı ve çok pahalı videoyu oynatamadıktan sonra anlamı yok.s20 nin işlemci bir tık önce ama çok bişi farketmiyor.Birde megapixel olarak s20 önce ama çok büyük afiş baskılar almayacaksan onun da farkı kalmıyor iş sadece baskı boyutunda değişiyor.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
eğer uzun yıllar kullanmak istiyorsan ben sana ne note10 ne s20 öneririm.Note10 plus almanı tavsiye ederim.12 gb ram, dahili depolama , batarya ve ekstradan tof kamerası var .Bunlar s20 den daha önde.S20 8k çekiyor ama bi yararı yok 8k tv lar yeni çıktı ve çok pahalı videoyu oynatamadıktan sonra anlamı yok.s20 nin işlemci bir tık önce ama çok bişi farketmiyor.Birde megapixel olarak s20 önce ama çok büyük afiş baskılar almayacaksan onun da farkı kalmıyor iş sadece baskı boyutunda değişiyor.
Yorumuna katılmıyorum daha gelişmiş güçlü ve verimli çalışan işlemciyle 8gb ve 4000 mah batatyalı s20 daha verimli çalışacaktır gel gelelim ekranıda note 10 plusa göre küçük tof kamera iyi hoş lakin s20 hali hazırda kamera olarak oldukça güçlü bi telefon tof sensör aradaki farkı kapatmaya yetmez note 10 plusta güçlü bi telefon ama hem daha güncel hem de daha iyi olan s20 varken note 10 plus almak mantıksız olur

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
S10 plus kulaklik girisi var en azindan
Fiyatida düştü

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Güzel kardeşim Samsung larda Note serisi özel bu doğru ama atladığın bir nokta var oda S20 ailesinin yeni teknolojilerle donatılmış olması.S20 sadece işlemciyle değil,ekran, kamera,video gibi noktalardada üstün.S20 özellikle kamerada Note10 plustan baya üstün.Note 10 plus ana kamerasında 1/2,55 inç küçük sensör varken S20 de 1/1,57 inç büyük sensör var.S20 kamerası Note 10 plusa göre gece %110 daha fazla ışık alıyor.S20 video da xiaomiyle beraber 8k yı bünyesinde barındıran iki firmadan biri.S20 de 120 Hz ekran hızı var.120 Hz demek cihazın çok akıcı çalışması demek.Note10 plus kötü bir cihaz değil S20 den iyi demek mantıklı bir yorum olmaz.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
892
Ama sende iphone 11 varmış bence yenileme 11 video ve işlemci olarak samsungun önünde ve samsung 2 yıl sonra desteği çekiyor.
8k var s20de fakat çok da iyi çekmiyor günlük hayatta kullanmayacağımız için gereksiz.
Samsung güzel gelebiliyor ilk başta ama yıllar içinde çok şey kaybediyor applea göre
(linç yiyeceğim hissediyorum:D)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ama sende iphone 11 varmış bence yenileme 11 video ve işlemci olarak samsungun önünde ve samsung 2 yıl sonra desteği çekiyor.
8k var s20de fakat çok da iyi çekmiyor günlük hayatta kullanmayacağımız için gereksiz.
Samsung güzel gelebiliyor ilk başta ama yıllar içinde çok şey kaybediyor applea göre
11 Apple kalitesine yakışmayan bir cihaz.İşlemci konusunda haklısın Apple bir adım önde ama Samsung dada 120 Hz gerçeği var.120 Hz aktif olduğunda ios stabilitesi dahil bütün firmalara akıcılık konusunda fark atıyor.Samsung video da iPhone dan geri olsada arka ve ön kamera da bariz üstün.Apple arka kamerada yazılım la iyi işler yapıyor ama yazılım kadar sensör büyüklüğü de önemli.S20 ve S20 plusta 1/1,57 inç sensör varken S20 ultrada 1/1,33 inç büyük sensör var.Sensörün büyük olması sayesinde kamera hem daha fazla ışık alıyor hemde gece çekimlerinde daha iyi performans sergiliyor.Apple cihazlarını 11,xr hariç genelde bende beğeniyorum ama Samsung S20 ailesi ile bu seneye damga vuracak gibi geliyor bana.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yalnız s20 lerin videodaki stabilizasyonu 11 pro max dahil hiçbir telefonda yok hatırlatmak istedim ?

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhabalar kardeşim 2015 haziranından beri note 4 kullanıyorum hala çok memnunum bi iki kendim takintinettigim olaylar yüzünden servise götürdüm varsa maddi gücün kesinlikle note serisi . S serisi bence senin memnun etmez. Sen yine kendi bildiğini yap.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Merhabalar kardeşim 2015 haziranından beri note 4 kullanıyorum hala çok memnunum bi iki kendim takintinettigim olaylar yüzünden servise götürdüm varsa maddi gücün kesinlikle note serisi . S serisi bence senin memnun etmez. Sen yine kendi bildiğini yap.
S serisi memnun etmez diye bişey yok bende zamanında note 3 note 5 s6 edge plus ve s7 edge kullandım hepsinden çok memnundum şuanda note 8 kullanıyorum bundanda çok memnunum şuan telefon alacak olsam note 10 yerine s20 tercih ederim

Reaksiyon puanı
892
Yalnız s20 lerin videodaki stabilizasyonu 11 pro max dahil hiçbir telefonda yok hatırlatmak istedim ?
detaylarda iphone baya bir önde ama stabilizasyondan daha önemli detay.
bence 11den geçmeye değmez iphone 8 falan olsa belki

11 Apple kalitesine yakışmayan bir cihaz.İşlemci konusunda haklısın Apple bir adım önde ama Samsung dada 120 Hz gerçeği var.120 Hz aktif olduğunda ios stabilitesi dahil bütün firmalara akıcılık konusunda fark atıyor.Samsung video da iPhone dan geri olsada arka ve ön kamera da bariz üstün.Apple arka kamerada yazılım la iyi işler yapıyor ama yazılım kadar sensör büyüklüğü de önemli.S20 ve S20 plusta 1/1,57 inç sensör varken S20 ultrada 1/1,33 inç büyük sensör var.Sensörün büyük olması sayesinde kamera hem daha fazla ışık alıyor hemde gece çekimlerinde daha iyi performans sergiliyor.Apple cihazlarını 11,xr hariç genelde bende beğeniyorum ama Samsung S20 ailesi ile bu seneye damga vuracak gibi geliyor bana.
s20 kamerası güzel evet ama bence iphone 11le çok farkı yok hatta bence iphone 11 daha doğal çekiyor,ışık alma konusunda da bir tık daha iyi.
samsungun güncelleme olayı çöp zaten ki bence bu en önemli sebep almamak için.
s20nin bana göre tek görünür artısı ekran ki bence 11in ekranı da gayet iyi sadece daha az parlak gibi proya göre ama net bir ekran

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben detaylardada iphonun önde olduğunu düşünmüyorum ki sen baya önde demişsin hergün yığınla video izliyorum s20 serisi daha iyi video çekiyor ama ön kamerada 4k 60 fps video kaydında iphone daha başarılı

Reaksiyon puanı
892
Ben detaylardada iphonun önde olduğunu düşünmüyorum ki sen baya önde demişsin hergün yığınla video izliyorum s20 serisi daha iyi video çekiyor ama ön kamerada 4k 60 fps video kaydında iphone daha başarılı
valla iphonedonun s20 ultra videosuna göre değerlendirdiğimde öyle
bence iphone 11 serisi fotoğraf çekiminde de önde.profesyonel kamera gibi.diğer hiçbir cihazda bu kadar doğal çeken bir kamera yok.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

s20 kamerası güzel evet ama bence iphone 11le çok farkı yok hatta bence iphone 11 daha doğal çekiyor,ışık alma konusunda da bir tık daha iyi.
samsungun güncelleme olayı çöp zaten ki bence bu en önemli sebep almamak için.
s20nin bana göre tek görünür artısı ekran ki bence 11in ekranı da gayet iyi sadece daha az parlak gibi proya göre ama net bir ekran
Kamera da renk doğruluğu kişiden kişiye değişir.Kimisi doğal sever kimisi filtreli.11 daha doğal çekiyor olabilir buna bir itirazım yok ama 11 kamerasının S20 den daha fazla ışık alması imkansız.Kameraların gece performansını sensör belirler.S20 de 1/1,57 inç sensör var iphone 11 de 1/2,55 inç sensör var.Senin iddan şuna benziyor 1/5>1/2 böyle bir şey yok.Güncelleme olayına gelince ben çok güncellemenin iyi olduğunu düşünmüyorum.9 ay iPhone 8 plus kullandım.8 plus ios 11de wifide 10 saat kullanım sunuyordu.ios 13 le beraber kullanım 7,5 saate indi.Apple ın verdiği güncellemeler bataryaları mahvediyor.Samsung da 2 güncelleme alırsın cihaz sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam edersin.Apple bide güncellemeleri uygulamalar için veriyor.Sen güncellemediğin zaman Instagram, WhatsApp, Facebook, Twitter, youtube gibi versiyonu kısa uygulamaların hiçbiri çalışmıyor.Bugün Apple tarafında xs,11 Pro gibi cihazlar çok hoşuma gidiyor ama Samsung S20 ailesi ile bu seneye damga vuracağını düşünüyorum.Apple iPhone 12 ailesinde yeni teknolojilerle kullanıcıların karşısına çıkmalı.

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ya onların yarı fiyatına Galaksi S10 plus bir insanın hangi ihtiyacının karşılanmasında yetersiz kalır? Üstelik tasarım açısından bugüne kadar gördüğüm en güzel cihaz. Milimetrik farkları hisseden kim, hem bu iki kat bir fiyata değer mi?

Bence o farkı cebine koyup tasarruf etmek lazım, yarınlarda ne olacağımız belli değil. Böyle bir ortamda bunu da hesaba katmak gerekli diye düşünüyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
valla iphonedonun s20 ultra videosuna göre değerlendirdiğimde öyle
bence iphone 11 serisi fotoğraf çekiminde de önde.profesyonel kamera gibi.diğer hiçbir cihazda bu kadar doğal çeken bir kamera yok.
2 kez izledim o vidyoyu az önce tekrar açtım baktım dediğim gibi ön kamerada 4k 60 fps modunda 11 pro max daha iyi bundan başkada bi artısını göremedim arka kamerada 4k 60 fps video modunda s20 ultranın stabilizasyon ve renk dengesi daha iyi 1080 60 fps tarafında s20 ultra mükemmel iş çıkarıyor hem renk dengesi hem stabilizasyon olarak mükemmel fotoğrafa gelince bu kısım kişisel zevkler kısmına giriyor bana göre özelikle portre ve düşük ışıkta s20 ultra daha iyi işler çıkarıyor ama bu kısım biraz kişisel zevklere bağlı o yüzden yorum yapmak istemiyorum

ardabasqann

Asistan
Reaksiyon puanı
39
S20 almanı önermem bıktık artık pahalı telefonlara exynos koymasından adam akıllı bir yanı yok işlemcinin Note 20 yi bekle derim o kadar imza toplandı. Artık uyanıp bir sd takması lazm note 20 için

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
S20 almanı önermem bıktık artık pahalı telefonlara exynos koymasından adam akıllı bir yanı yok işlemcinin Note 20 yi bekle derim o kadar imza toplandı. Artık uyanıp bir sd takması lazm note 20 için

Yeğenim, pahalı telefonlardan bıktık diyorsun da çıkacak olan Note20 asgari 15 bin liradan aşağı olmayacağı aşikardır. Gerçi snapgradon işlemci koyarlarsa gerçek bir şaheser olacağı da belli ya, şaheser bir cihaza da elbet şaheser bir fiyat da koyacaklardır tabii. :)