• Redmi Note 10 Pro vs POCO X3 Pro!

    Teknolojik ürünlerin fiyatları yükselirken, akıllı telefon fiyatları da bundan oldukça fazla etkileniyor. Son zamanlarda telefon almak istiyorsanız bu video tam da size göre.

SAMSUNG GRAND PRİME'ye TWRP RECOVERY KURAMIYORUM

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FRKMHYT

Öğrenci
Katılım
16 Haziran 2020
Mesajlar
11
Reaksiyon puanı
6
Puanları
3
Yaş
16
Samsung Galaxy Grand Prime model SM-531F'si olan arkadaşımın telefonuna LineageOS 17.1 sürümünü (Android 10) kuracağım ancak TWRP'yi kuramıyorum Odin programı sorun çıkartıyor. Bildiğiniz gibi Custom ROM kurabilmek için TWRP Recovery isimli Bootloader programını Odin programı ile telefona kurmanız gerekiyor ancak işlemleri doğru yapmama rağmen telefonun kendi Bootloader programı açılıyor TWRP menüsü gelmiyor. İlk başlarda hiçbir şekilde kuramıyordum frp kilidini açmam gerekiyordu bende biraz araştırma ile açmanın yolunu buldum ve açtım ilk problemi çözdüm. İlk olarak bahsettiğim telefonun kendi Bootloader programının açılması sorununu çözmek için pek çok yöntem denedim; önce telefonu sıfırladım ve tekrar denedim sonra ilk sıfırlamada USB hata ayıklamanın açık olmadığını fark ettim ve tekrar sıfırlayıp USB hata ayıklamayı açıp denedim yine olmadı telefonun kendi Bootloader programı çıkmaya devam ediyordu. Bu başarısızlıklardan sonra izlediğim videoda önerilen TWRP ve Odin sürümünü değiştirdim. İnternetten Odin'in yeni sürümünü buldum ve kurdum ondan sonra ise bu telefon modeli için başka bir TWRP versiyonu buldum tekrar denedim ama yine aynı sorun Odin işleme başarılı demesine rağmen hala telefonun kendi Bootloader programı açılıyordu. Bana TWRP'yi yüklemek için başka bir program veya eksik yaptığım bir şey varsa söyleyebilir misiniz? Çünkü ben kendi telefonum olan Samsung Galaxy S3'ü bu tip zorluklar yaşamadan LineageOS 17.1 yani Android 10 sürümüne yükseltmiştim ama arkadaşımın telefonunun problemini bir türlü çözemedim.
 

MrtAltg

Dekan
Emektar
Katılım
22 Şubat 2007
Mesajlar
9,808
Reaksiyon puanı
11,987
Puanları
113
8 -) Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılmalıdır. (Tamamı büyük olarak açılan başlıklar bölüm moderatörlerimiz tarafından kaldırılacaktır yada kilitlenecektir.)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst