Samsung Galaxy Y GT-S5360 Stock Rom Yükleme Anlatımı

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Herkese Merhaba.
Bilmeyen arkadaşlar için samsung galaxy y telefonunda stock rom nasıl yüklenir anlatmaya çalışıcam.

Telefonunuza XDA-Developers in Forumunda bulunan stock rom paketlerinden birini indirmeniz gerekiyor.
Stock Rom Paketleri :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1465800

Ve ayrıca bilgisayarınıza odin programını yüklemiş olmanız gerekir. Ben v1.83 kullanıyorum google aratarak Odin i bulabilirsiniz.

Şimdi sıra stock rom yükleme işleminin nasıl yapılacağında :

Telefonunuzu kapatın. Kapandıktan sonra ses kısma tuşu + home tuşu + güç tuşu ile telefonunuzu açın.

SGS2-Odin-Download-Mode_02.jpg

Telefonunuzda bu ekran çıkacaktır. (Hazırda bu telefon vardı onun resmini koydum ama çıkan ekranlar aynıdır. )

Ardından Ses açma tuşunu basın. Ses açma tuşuna bastığınız anda burası gelecektir.
Samsung-Galaxy-Y.png

Burası geldikten sonra telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

Şimdi sıra odinde. Telefonunuzu bağladıktan sonra odini açarsanız şu şekilde bir ekran çıkacaktır.
odin.png

Eğer buraya kadarda tamamsa geri kalan kısmı videodan bakın.

[video]http://vk.com/video218218268_165654730[/video]

(ben videoda totoro yu da ekledim eklemeniz gerekmiyor ama siz yinede yükleyin.)

Seçimler bittikten sonra start a basın . Yükleme işlemi başlayacaktır.

Odin programında
<ID:0/007> Added!!
<ID:0/007> Odin v.3 engine (ID:7)..
<ID:0/007> File analysis..
<ID:0/007> SetupConnection..

yazıları ve ardından birkaç yazı gelecektir. Sonra telefonunuza bakarsanız telefonda yükleme ekranı gelecektir.

Not : Telefonunuza gelebilecek herhangi bir zarardan (düşük ihtimalli olsada) beni sorumlu tutmayın.

Yazımda XDA Developers Sitesinden Kaynak Bulunmaktadır : forum.xda-developers.com

S

SDN Okuru

SDN Okuru
odin de indirdiğimiz rom dosyasını pda kısmına csc kısmını phone kısmına ve boot loader kısmına hangı dosyaları koyacagımı bilmiyorum videoda baska rom dosyalrı var bende baska rom dosyaları var nasıl olacak

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
odin de indirdiğimiz rom dosyasını pda kısmına csc kısmını phone kısmına ve boot loader kısmına hangı dosyaları koyacagımı bilmiyorum videoda baska rom dosyalrı var bende baska rom dosyaları var nasıl olacak

• PDA butonuna tıklayarak CODE.tar dosyasını seç.
  • PHONE butonuna tıklayarak MODEM.tar dosyasını seç.
  • CSC butonuna basarak CSC.tar dosyasını seç.
  • PIT yazılı butona basarak klasördeki pit uzantılı dosyayı dosyasını seç.

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
sendeki dosyaların isimlerini buraya yazarsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi ben telefonu bağlıyom ama bilgisayardaki odinde bişi göstermio

S

SDN Okuru

SDN Okuru
rom yüklenmiyor hotfile çökmüş galiba yardımcı olabilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Odinin görebilmesi için KİES in yüklü olması gerekir. Ayrıca hotfile da teliften kapatıldı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hotfile kapatılmış maalesef geçemiyorum ,stock rom için bildiğiniz başka bir site var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende orjinal romu var isterseniz verebilirim odin le birlikte update yapablrm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sana zahmet update etsen kardeş linkler hep hotfile oda kapanınca ortada kaldık :)

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben stock romu odinsiz kurmustum telefonun recovery modundan install zip from sd card kismindan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
odinle sadece orjinal rom mu yükleniyor yoksa bende galaxy y var ona note 3 neo yazılımı atabilirmiyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostlar sammobileden dosyayı indirdim tek bir dosya var onu pda ile gösterdim odin ile denedim yklemedi başka sürümle yükledim telefon pert oldu tek dosya olması normalmi lütfen orjinal xxlk3 rom için acil yardım edin gerek tek dosya gerek birden dazla olarak şu dosyaları upload etseniz sevaba geçer inanki :( :(