Soru Samsung Galaxy Watch 4 Akıllı Saat Classic iOS destekliyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238

Samsung Galaxy Watch 4 Akıllı Saat Classic almak istiyorum ama bazı sitelerde iOS telefonları desteklemediği yazıyor fakat soru-cevap kısmında destekleğini söylemişler. Telefonum iPhone SE 2020.​

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Normal bağlar kullanırsın da çoğu özellik çalışmaz ekosistem farkından dolayı.

Kawashi

Asistan
Reaksiyon puanı
34

Samsung Galaxy Watch 4 Akıllı Saat Classic almak istiyorum ama bazı sitelerde iOS telefonları desteklemediği yazıyor fakat soru-cevap kısmında destekleğini söylemişler. Telefonum iPhone SE 2020.​

Çalışmaz ekosistemden dolayı.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002

Bağlamayın. Acil durum mesajı, Apple sağlık ile eşitleme, mesaj yazma, mesaj cevaplama gibi önemli özellikler çalışmıyor. Normalde çalışıyor ama IOS olduğundan çoğu özellik kısıtlanıyor. Ben de Gear S3 Frontier cihazımı iPhone ile kullanıyorum alıştığım cevap verme özelliklerini kullanamamak can sıkıyor. Saate uygulama atmak vs. ayrı problem. Apple Watch alın kafanız rahat olsun.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Normal bağlar kullanırsın da çoğu özellik çalışmaz ekosistem farkından dolayı.

Çalışmaz ekosistemden dolayı.

Bağlamayın. Acil durum mesajı, Apple sağlık ile eşitleme, mesaj yazma, mesaj cevaplama gibi önemli özellikler çalışmıyor. Normalde çalışıyor ama IOS olduğundan çoğu özellik kısıtlanıyor. Ben de Gear S3 Frontier cihazımı iPhone ile kullanıyorum alıştığım cevap verme özelliklerini kullanamamak can sıkıyor. Saate uygulama atmak vs. ayrı problem. Apple Watch alın kafanız rahat olsun.
Arkadaşlar bu sadece ios Android farkı mı yoksa galaxy watch xiaomide de mi tüm özellikleri çalışmaz yada xiaomi watch s1 de Samsung ta çalışmaz?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Arkadaşlar bu sadece ios Android farkı mı yoksa galaxy watch xiaomide de mi tüm özellikleri çalışmaz yada xiaomi watch s1 de Samsung ta çalışmaz?
Şöyle, Teoride çalışması lazım fakat ben her zaman akıllı saati telefon üreticisinden almayı öneririm. Neden diyecek olursanız. Samsung cihazlarda mesela sağlık uygulaması Samsung Healt'dır, Xiaomi'de bu farklıdır. Bu yüzden sağlık verileri tam olarak senkronize edilemeyebilir. Bu tarz önemli olmayan ama minik özellik kayıpları olabilir. Onun dışında Android ekosistemi içerisinde teorik olarak özelliklerin hepsinin çalışması gerekiyor.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Şöyle, Teoride çalışması lazım fakat ben her zaman akıllı saati telefon üreticisinden almayı öneririm. Neden diyecek olursanız. Samsung cihazlarda mesela sağlık uygulaması Samsung Healt'dır, Xiaomi'de bu farklıdır. Bu yüzden sağlık verileri tam olarak senkronize edilemeyebilir. Bu tarz önemli olmayan ama minik özellik kayıpları olabilir. Onun dışında Android ekosistemi içerisinde teorik olarak özelliklerin hepsinin çalışması gerekiyor.
Doğru haklısın kardeşim ama şunu söyleyim, bende redmi note 10 pro var dün xiaomi watch s1 active aldım problemler vardı az önce çözdüm Bluetooth bağlantısı oda eşleştirme sonlandırdım tekrar eşleştirdim kusursuz çalışıyor ama nfc ödemesi var ülkenizde desteklenmiyor diyor, galaxy watch desen ondada EKG ve tansiyon Türkiyede ölçülmüyor, bu konunun dışında ama tamamen saçmalık her ülkeden daha fazla para döküyorsun bir ürüne ama nfc kullanamıyorsun EKG tansiyon kullanamıyorsun vs

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Doğru haklısın kardeşim ama şunu söyleyim, bende redmi note 10 pro var dün xiaomi watch s1 active aldım problemler vardı az önce çözdüm Bluetooth bağlantısı oda eşleştirme sonlandırdım tekrar eşleştirdim kusursuz çalışıyor ama nfc ödemesi var ülkenizde desteklenmiyor diyor, galaxy watch desen ondada EKG ve tansiyon Türkiyede ölçülmüyor, bu konunun dışında ama tamamen saçmalık her ülkeden daha fazla para döküyorsun bir ürüne ama nfc kullanamıyorsun EKG tansiyon kullanamıyorsun vs
NFC ödemelerinin çalışmama sebepleri Samsung Pay, Apple Pay gibi ödeme sistemleri üzerinden yapılıyor olması. Gelse çok güzel olur evet ama önce bu firmaların Türkiye'deki yasal süreçleri halletmeleri lazım. Dediğin gibi bir dünya cihaz alıyoruz ama firmalar bu ödeme altyapılarının lisans işlemlerini bile yapmıyor. İşlerine de geliyor açıkçası. Sonuçta lisans almasa da bizim haklımız almaya devam ediyor. Örneğin samsung S8'i tanıtırken Bixby'e türkçe desteği 4 aya (tarih hatalı olabilir) gelecek diyip getirmediğinde de tepki göstermemişlerdi. Tepki göstermezsek kullanıcılar olarak firmalar ek masraf altına girmezler. Galaxy Watch'da tansiyon ölçme var mı bilmiyorum ama benim Gear S3 cihazımda Android kullanıyorken çalışmayan tek özellik Samsung Pay ile hızlı ödemeydi onun dışında hepsi çalışıyor.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
NFC ödemelerinin çalışmama sebepleri Samsung Pay, Apple Pay gibi ödeme sistemleri üzerinden yapılıyor olması. Gelse çok güzel olur evet ama önce bu firmaların Türkiye'deki yasal süreçleri halletmeleri lazım. Dediğin gibi bir dünya cihaz alıyoruz ama firmalar bu ödeme altyapılarının lisans işlemlerini bile yapmıyor. İşlerine de geliyor açıkçası. Sonuçta lisans almasa da bizim haklımız almaya devam ediyor. Örneğin samsung S8'i tanıtırken Bixby'e türkçe desteği 4 aya (tarih hatalı olabilir) gelecek diyip getirmediğinde de tepki göstermemişlerdi. Tepki göstermezsek kullanıcılar olarak firmalar ek masraf altına girmezler. Galaxy Watch'da tansiyon ölçme var mı bilmiyorum ama benim Gear S3 cihazımda Android kullanıyorken çalışmayan tek özellik Samsung Pay ile hızlı ödemeydi onun dışında hepsi çalışıyor.
Dün yaptım ama bugün olmadı saat ara yüzü yine değiştiremiyorum, az önce xiaomi Ankamall aradım dedim böyle böyle saat aldım ama bir çok özelliğini kullanamıyorum dedi nereden aldınız, dedim dora iletişimden aldım zaten dora iletişim resmi distribütör, adam dedi beyefendi saat şuan resmi olarak satışa çıkmadı siz erken almışsınız temmuz sonu gibi hem gelecek hemde uygulamaya Türkiye güncellemesi gelecek dedi o zaman özellikleri kullanabilirsiniz dedi, arayüz değişimi vs hepsi açılırda nfc den emin değilim bakacaz ama şuan arayüz değiştiremiyorum öyle diyim çok erken almışız hayatımda çıkar çıkmaz erken aldığım tek teknoloji ürünü xiaomi watch s1 active oldu ?

Aldığım yerde bura dora iletişim

Özetle enteresan ülkeyiz tonla para ver ama herşey yarım yamalak olsun, örnek ev İnterneti en pahalı ama en yavaş İnternet bizde, sim İnterneti de en pahalı bizde en düşük gb bizde, yıllar önce baktığımda Vodafone Kanada da giriş paket 50gb öyle söyleyim ?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Özetle enteresan ülkeyiz tonla para ver ama herşey yarım yamalak olsun, örnek ev İnterneti en pahalı ama en yavaş İnternet bizde, sim İnterneti de en pahalı bizde en düşük gb bizde, yıllar önce baktığımda Vodafone Kanada da giriş paket 50gb öyle söyleyim

Telefon operatörü ve internet örneği de aslında Tüketicide bitiyor. Ben mesela daha uygun diye TürkNet kullanıyorum. Diğer firmaların 40mbps verdiği ücrete 100mbps alıyorum. Birkaç ay içinde kendi altyapısı gelecek o zaman da 1000mbps alacağım. Bir şeyler yapan firmaları desteklemek gerekiyor. Müşterisi arttıkça firmalar rekabet eder, rekabetten her zaman son tüketici kazanır. GSM operatörleri biraz daha rekabetçi değil de oligapol bir yapıya sahip olduğundan müşteri değişiklikleri pek umurlarında değil. Bence düşük GB'lı paketlerden ziyade kapsama olayını çözmeleri lazım. İstanbul gibi bir megakentte hala evin içine girince çekmeyen operatör var. Bu operatörler 40 GB internet verse ne olacak daha düzgün kapsamaları yok. O konuda işini en iyi yapan Türkcell ama onun da fiyatları çok yüksek. Rekabet oluşsa illa düşecek de işte. Oluşmaması daha çok işlerine geliyor