Samsung Galaxy Tab S8 serisi, Amazon’da ortaya çıktı!

  • Konuyu başlatan Mert Can Aka
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

M

Mert Can Aka

SDN Okuru
Samsung, Galaxy Tab S8 ailesinin tanıtmak için artık gün sayıyor. Fakat Amazon'un İtalya sayfasında cihaz kısa süreliğine ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarının sayılı büyük üreticisi arasında bulunan Samsung, tablet tarafında Apple ile büyük bir mücadele içerisinde. Şirket, kendi panellerini, işlemcilerini ve kameralarını üretebiliyor. Fakat bütün avantajlarına rağmen ABD’li rakibinden pay kapmakta zorlanıyor. Ancak bu durumu, yakın zamanda tanıtacağı Galaxy Tab S8 ailesiyle birlikte durumu değiştirme niyetinde.

Galaxy Tab S8 modelleri, kısa süreliğine Amazon İtalya’da görüldü!​

Tıpkı akıllı telefon modellerinde gördüğümüz gibi, tüm şirketler ilk önce tek amiral gemisi modeliyle başlayarak zamanla seriyi genişletiyor. Samsung da bu yıl çıkarmayı planladığı 3 yeni modeliyle birlikte ürün çeşitliliğini genişletme niyetinde gibi gözüküyor.

samsung-galaxy-tab-s8-serisi-amazonda-ortaya-cikti3.jpg


Geçtiğimiz günlerde, yeni tablet modelleriyle ilgili elimize ulaşan pek çok sızıntı haberini sizlerle paylaştık. Ancak bu haberler bir kesinlik taşımıyordu. Fakat Amazon İtalya’nın internet sitesinde Galaxy Tab S8 serisi, kısa süreliğine de olsa detaylarıyla birlikte paylaşıldı. Durumun fark edilmesinin ardından ilgili sayfa kapatıldı.

Yapılan bu paylaşımda gördüğümüz kadarıyla, sızıntı haberleri büyük ölçüde doğrulandı. Samsung bu yıl, Galaxy Tab S8, Tab S8+ ve Tab S8 Ultra isimlerinde 3 farklı modelle boy gösterecek. Boyutları da sırasıyla, 11 inç, 12.4 inç ve 14.6 inç olacak.

samsung-galaxy-tab-s8-serisi-amazonda-ortaya-cikti4.jpg


Her üç modelinde Wi-Fi ve 5G destekli farklı sürümleri olacak. Ayrıca geçtiğimiz yıl olduğu gibi, kameranın hemen altına konumlandırabileceğiniz S Pen’ler ile birlikte gelecekler. Buna ek olarak, pil kapasiteleri de ortaya çıkmış oldu. Cihazlarda sırasıyla, 8.000 mAh, 10.090 mAh ve 11.200 mAh şeklinde batarya paketleri bulunuyor. Fakat sitede kutu içeriğine dair bilgi paylaşımı yapılmadı.

Dolayısıyla ortaya çıkan son raporlar doğru olabilir. İddiaya göre, Tab S8 serisinin kutularında yalnızca kablo olacağını söylüyor. Yani şarj etmek için bir adaptör olmayacak. Yani, 45W hızlı şarj özelliğini kullanmak isteyen kişilerin, ek ücret ödeyerek satın almaları gerekecek.

samsung-galaxy-tab-s8-serisi-amazonda-ortaya-cikti2.jpg


Site üzerindeki açıklanan teknik özelliklerde gördüğümüz kadarıyla Tab S8 Ultra modeli 2960×1848, Plus modeli 2800×1752, düz S8 ise 2560×1600 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranlarla gelecek. Ayrıca cihazların Android 12 işletim sistemini kullanacağı ve ana arka kameralarının 13 Megapiksel olacağı da doğrulanmış oldu.

Buna ek olarak cihazlar, Qualcomm’un Snapdragon yongalarının kullanacak gibi gözüküyor. Ortaya çıkan sızıntılarda da Snapdragon 8 Gen 1 işlemcilerinden güç alacağı söyleniyordu. Fakat Amazon sayfasında konuyla alakalı detay sunulmadı.

Kaynak: Samsung Galaxy Tab S8 serisi, Amazon'da ortaya çıktı!
 
Son düzenleyen moderatör:

Benzer konular

Son mesajlar

Üst