Samsung Galaxy Tab deneyimlerimi paylaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Samsung Galaxy Tab'in test merkezimize gelmesinden itibaren geçen 48 saatteki kullanımım sonucunda aldığım notları bu yazıda SDN okurlarıyla paylaşacağım.

İşte o notlar!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Yavuz sevmedi. iPhone bana yeter dedi ama ben pek sevdim. Kisilere gore degisiyo sanirim. O nedenle mutlaka bir showroom'da da olsa deneyin bakin. Bu arada benim gibi iPhone kullaniyorsaniz, Samsung Galaxy Tab ile 15 dakikalik bir deneyimden sonra yeniden iPhone'a dondugunuzde ekran o kadar kucuk ve yetersiz geliyor ki :) geri alismak icin biraz zaman harcamaniz gerekiyor.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Güzel inceleme olmuş

Rehber taşımada s.çtı
fotoğraf kalitesi kötü... gibi.

o teknolojilk terimlerden uzak,kısa ve anlaşılır, herkesi ihya edebilecek bir inceleme.okurken çok eğlendim.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bilmiyorum denemediğim için biraz büyük duruyor ama netbook ların işini yapabilirse netbook yerine tercih edilebilir tabii pantolonuda genişinden almak lazımki sığsın cebe değilmi:mrgreen::lol::biggrin:

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Bence IPAD'e nazaran çok daha başarılı olmuş.. IPAD taşıyacağıma notebook taşırım :S aynı boyutta nerdeyse.. Samsung boyut olayını çok iyi ayarlamış, eh işletim sistemide Android daha ne istenir ki..

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
**çtı derken kastınız nedir merak ettim. Türkçenize ve basın yaklaşımıza hayran kaldım.

Serunas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim de inceleme fırsatım oldu ancak ekran kalitesinin iPad'e göre kıyaslarsak yetersiz olarak gördüm.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence IPAD'e nazaran çok daha başarılı olmuş.. IPAD taşıyacağıma notebook taşırım :S aynı boyutta nerdeyse.. Samsung boyut olayını çok iyi ayarlamış, eh işletim sistemide Android daha ne istenir ki..
Evet çok haklısın. Malesef bunu çoğu kişi anlamıyor :)

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Galaxy Tab on numara cihaz.
Ben bir Bluetooth kulaklık ile sürekli yanımda akıllı telefon gibi taşıyabileceğim bir cihaz olarak görüyorum kendisini.
Arkadaşlar cihazı görüp şöyle bi on dakka kurcalamadan kesinlikle karar vermeyin diyorum.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Galaxy Tab on numara cihaz.
Ben bir Bluetooth kulaklık ile sürekli yanımda akıllı telefon gibi taşıyabileceğim bir cihaz olarak görüyorum kendisini.
Arkadaşlar cihazı görüp şöyle bi on dakka kurcalamadan kesinlikle karar vermeyin diyorum.

afedersin ama bu samsung alın iyidir mi demek yoksa samsung almadan iyi bir düşünün mü demek.. uyarıyor musun yoksa tavsiye mi ediyorsun anlamadım:)

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
afedersin ama bu samsung alın iyidir mi demek yoksa samsung almadan iyi bir düşünün mü demek.. uyarıyor musun yoksa tavsiye mi ediyorsun anlamadım:)
Başka bir cihaz almadan önce 10dk'lığına Galaxy Tab'ı inceleyin demek istiyor.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Ha pardon ik cümlede net bir ifade var ama sonlara doğru aklım karıştı:) O kadar ki ilk cümledeki ''harika cihaz'' yakıştırmasını unuttum yani:)

sigarayı bıraktıktan sonra böyle teknik sorunları çok yaşıyor belleğim:)

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

Ayrıca ''fotoğraf kalitesi kötü''' yorumu çok kötü oldu böyle bir cihazın kaliteli foto çekmesini beklerdim.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Walla bu tür cihazlar çok ilgimi çekiyor da fiyat sorun işte...

Çin malı ucuz olanlar var.. android wifi li falan da onların hem bellek boyutları küçük hem de cep telefonu özellikleri yok...

ama çin malı 175 lira
Samsung 1700 lira...

Aradaki fark da hayvan kadar :D

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Örnek çekilmiş fotoğraflar koyulsaydıda iyimi kötümü biz karar verseydik :(

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
sanırım 3 mp kamerası var yani bendeki 5800 3.2 mp kameraya sahip yanılmıyorsam.Bu cihazı az önce kardeşime gösterdim sen dedi abi dedi sen dedi.. bunu alacağına bir laptop al dedi:))

Dedim ne dedin?
Dedi kim dedi?
Demim laptop dedin
Dedi he dedi..

Tamam dedim
dedim he dedim

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Laptop ile kıyaslanacak bir cihaz değil !?! Çocuk aklı işte :)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Yok yok kıyaslanma açısından değil de ihtiyaç açısından şeettiydik:)
Yani bir şey alınacaksa laptop daha öncelikli alınmalı
O yönden haklı bence..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu tür cihazlar bilgisayar niyetine kullanılmaz...

Bilgisayarınız var ise onun yanına çok güzel gider...

Netbooklar için de bu söylediğim geçerli...

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

@Troy demişsin ki: - Kılıf bulamadım ve kalıcı olarak çizilmesi an meselesi.

Bak gittigidiyor da Klavyeli Kılıflar var :)

http://urun.gittigidiyor.com/7-inch-10-inc-TABLET-PC-ICIN-DERI-KLAVYE-KILIF_W0QQidZZ32930805

1285615004046_hz-cnmyalibaba-web3_88616.jpg

1285615003955_hz-cnmyalibaba-web3_88613.jpg

1285615003990_hz-cnmyalibaba-web3_88615.jpg

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
gittigidiyor'da şişme hanımlar bile var :) yok yok. ama teknoloji mağazalarında falan henüz yok sanırım. ya da ben mi göremedim acaba?

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ah şu paranın gözü kör olsun.Londradayım şu anda ama ne çare bende isitiyom şu galaxy tabden ama pahalı be.Şimdi telefon alacam buyuk ihtimal htc wildfire olacak cunku 200 poundun uzerine cikamiyorum.Bi galaxy tabim olsaydı fantezi olsun diye kulagima dayayara konusurdum.

TheNightFox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troy beni aydınlatır mısın lütfen... Ya da herhangi başka birisi...

Şimdi ben iphone kullanıcısıyım ama galaxy tab almayı çok ciddi bir şekilde düşünüyorum.

1.si bu cihaz ile telefon konuşmaları kolay mı? Şimdiye kadar çok araştırdım, gördüğüm videolardaki tüm telefon konuşmaları hoperlörden yapılıyor. Bu cihazda özel telefon konuşması rahat yapılabiliyor mu? Telefon yerine konulabilir mi yani...

2.si yazılım desteği... Bu iş nasıl oluyor? Android markete erişilemiyor deniliyor... Erişmenin yolu var mı? Yoksa bu cihazı aldıktan sonra yazılım filan hiçbir şekilde yüklenemiyor mu?

3.sü pil ömrü iyi denilmiş... iphone yerine telefon olarak kullansam yine de pili iyi gider mi...

4.sü GPS filan nasıl çalışıyor. iphone'a benzer mi?

En önemlisi bu telefon konuşmaları. Bunların nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bir açıklama rica etsem Troy veya başka birisi bana bu konuyu açıklığa kavuşturabilirse sevinirim

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
samsung'un eski fiyat politikasina donmesi dilegiyle

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Troy beni aydınlatır mısın lütfen... Ya da herhangi başka birisi...

Şimdi ben iphone kullanıcısıyım ama galaxy tab almayı çok ciddi bir şekilde düşünüyorum.

1.si bu cihaz ile telefon konuşmaları kolay mı? Şimdiye kadar çok araştırdım, gördüğüm videolardaki tüm telefon konuşmaları hoperlörden yapılıyor. Bu cihazda özel telefon konuşması rahat yapılabiliyor mu? Telefon yerine konulabilir mi yani...

2.si yazılım desteği... Bu iş nasıl oluyor? Android markete erişilemiyor deniliyor... Erişmenin yolu var mı? Yoksa bu cihazı aldıktan sonra yazılım filan hiçbir şekilde yüklenemiyor mu?

3.sü pil ömrü iyi denilmiş... iphone yerine telefon olarak kullansam yine de pili iyi gider mi...

4.sü GPS filan nasıl çalışıyor. iphone'a benzer mi?

En önemlisi bu telefon konuşmaları. Bunların nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bir açıklama rica etsem Troy veya başka birisi bana bu konuyu açıklığa kavuşturabilirse sevinirim

Merhaba, hemen cevap vereyim o zaman ;)

1 - Telefon ile konuşmak kolay ama birincil telefon olarak kullanmak doğru olmaz. Oda içinde değilsen her zaman kulaklıkla yanıt vermen gerekir. Bu da seni zor durumda bırakabilir.

2 - Google'ın marketine erişim yok biliyorsun. Onun için bir küfür sallayabilirsin :) ama SlideMe seçeneği ile bu uygulamalara erişmen mümkün. Ya da uygulamayı hafıza kartına da yükleyip bu cihaza kurabilirsin.

3 - Telefon olarak da kullansan (tekrar söylüyorum tavsiye etmiyorum) pil ömrü epey uzun. Sanırım ağırlığın büyük kısmı pil içindi ;)

4 - GPS olayı iPhone ile aynı hatta daha iyi. Çünkü alıcısı daha iri sanırım.

TheNightFox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman benim gibi telefon olarak kullanmak isteyen arkadaşlara Tarkan'dan gelsin :) "Dön bebeğim" :)

Ve Android market'e erişim konusunda da Google'a küfür yerine bir beddua çakayım o da İsmail YK'dan gelsin :)

"Allah belanı versin :) Allah seni kahretsin. :) Bize gelen sana gelsin. Sende birgün bir yerde engellenirsin inşallah Google :)"

Vazgeçtim küfür de sallıyorum ama içimden olsun :)

Bir de sana sorayım. Ne diyorsun Troy düşer mi bu ecnebi cihazının fiyatı?