Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Evet gençler 2 senelik s9+, mücadeleye kaldığı yerden devam ediyor. Yılmadı... Tlfnumun servis gördüğünü, anakart, ekran, batarya ve rework kitinin değiştiğini, bu değişimden sonra, öncesinde olduğu gibi ekranın yeşillendiğinden bahsetmiştim. Ve ve ve şimdi telefn yine yine sorun çıkardı. Ekranın sağ üst köşesinde yuvarlak bir alan oluştu, 5kuruştan birazcık ufak. Orada renkler hafiften tuhaf, yani dairenin çeperlerinden anlaşılıyor. Sanki tarlaya inen uzay aracı gibi bir iz bıraktı. Çok mat bir hale geldi. Öyle ki telefoncuya gittim açıklayamadılar. O bölgede dokunmatikte bir sıkıntı yok, renkler hafiften tuhaf, testler yaptım. Nasıl olduysa dokunduğumda yüzey çok pürüzlü. Kullanım hatası desem, böyle birşeyi nasıl gerçekleştirebileceğime dair en ufak bir fikrim yok.

Ben en başından telefonumu sıfır aldığımda, arka kapaktaki boyanın dalgalı olduğunu gördüğümde bu telefon sıkıntılı zaten demiştim. Doğrusu pek sallamamıştım boyadan bişi olmazdı sonuçta. Ah ulan ah fabrikasyon hatalı tlfona denk geldik!!!

Gençler bu tüm s9+ maceramı anlattığım mesajları biryerde toplayabiliyor muyum? El aleme ders olsun.
Topla knk okurum. yeni s9 plus aldım sayılır hemde ikinci el. Okurum valla bende hiç problem yok ortalama 8.5 saat ekran süresi aldığımı duyanlar inanmıyor zaten. Şuan mesela öğlen 11 de şarjdan çıkardım konum wifi ve mobil veri açıktı %47 şarjı var. Kurye olduğum için bol bol adres bakarım telefondan. Hiç sorunla da karşılaşmadım

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Gençler kamera uygulamasını açtığımda ön kamera hep yakın modda açılıyor. Onu geniş açı olarak nasıl ayarlayabilirim?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Gençler kamera uygulamasını açtığımda ön kamera hep yakın modda açılıyor. Onu geniş açı olarak nasıl ayarlayabilirim?
Geniş açı modu yok bildiğim kadarıyla S9'da.
Stok uygulama da çok yakın çekmiyor aslında açısı gayet güzel.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Geniş açı modu yok bildiğim kadarıyla S9'da.
Stok uygulama da çok yakın çekmiyor aslında açısı gayet güzel.
Screenshot_20200624-003600_Gallery.jpg

Şu şekilde göstereyim knka ön kamera da hep çift olan tarafta başlasın istiyorum ama sağdaki tekli modda başlıyor geniş- dar olarak ayırdığım kısım orası..

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Öyle bir seçenek yok diye biliyorum. Bende de aynı şekilde normal açı olarak açılıyor.
Tekli modda ayarlara girip kamera mp bakarsan 5.2 diyor çiftli olan da 8mp. Anlamadığım nokta ise 8 mp kamera var iken neden 5.2mp i standart yaparsın??

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
1.1 gb boyutunda ki güncelleme gelmiştir arkadaşlar şuan indiriyorum. One ui 2.1 güncellemesi sanırım.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
1.1 gb boyutunda ki güncelleme gelmiştir arkadaşlar şuan indiriyorum. One ui 2.1 güncellemesi sanırım.
Güncellemeyi yapmış olarak kamera çok iyi olmuş özellikle pro video modu. klavyeyi zaten kullanmıyordum pek değişiklik göremedim. Samsung internet browser çok daha hızlı açılıyor genel anlamda çok iyi olmuş fakat var olan bir özellik kalkmış. Navigasyon çubuğu- tam ekran hareketleri bölümünde klavye üzerinde geri git seçeneği vardı onu kaldırmışlar kötü olmuş. Parmağımı klavye üzerine doğru yükseltip geri yapıyorum pratik değil. Bunun dışında beğendim diyebilirim...

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
S9+ ilk satışa sunulduğu gün satın aldım ve bir kere bile servis yüzü görmedi ALLAH nazarlardan korusun :)
Maşallah diyelim hocam.
Son güncelleme sonrası şarj biraz fazla gidiyor gibi geldi bana yaptınız mı? Evde duramadığım için test yapamıyor ama günlük kullanım da %65 ile veya %60 ile eve girerdim şuan %50 ye indi gibi duruyor.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Bir dönemin daha sonuna geldik sanırım. Bugün s9 ve s9 plus için son büyük güncellemesi olan one ui 2.5 yayınlandı. Güncelleme yapabilirsiniz... Şahsi olarak şuan gelen özellikleri beğendim

ozudogru52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Arkadaşlar şarj yetmiyor ne yapıyorsunuz bu durumda batarya yenileyen var mı etkisi oldu mu ben de yenilemeyi düşünüyorum

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Arkadaşlar şarj yetmiyor ne yapıyorsunuz bu durumda batarya yenileyen var mı etkisi oldu mu ben de yenilemeyi düşünüyorum
Reis üstteki mesajlarda hangi uygulamaları devre dışı bıraktığımın ekran görüntüsünü attım. Bende bir problem yok. Eve gittiğimde %60 civarında şarj oluyor telefonda. Telefon kaç aylık ? Eskidiyse baya batarya yenilemek daha iyi olur.

ozudogru52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Reis üstteki mesajlarda hangi uygulamaları devre dışı bıraktığımın ekran görüntüsünü attım. Bende bir problem yok. Eve gittiğimde %60 civarında şarj oluyor telefonda. Telefon kaç aylık ? Eskidiyse baya batarya yenilemek daha iyi olur.
Telefonu alalı 2.5 seneden fazla oldu ama 1. senesinde batarya değişmişti garantide

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Telefonu alalı 2.5 seneden fazla oldu ama 1. senesinde batarya değişmişti garantide
Tekrar değiştirmek gerekebilir. Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz? 1.5 yıl batarya değişimi için başlangıç zamanıdır.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Zamanında 4500 liraya iphone 8 plus almayıp da 5500 liraya s9 plus alıp şimdi 2500 liraya satmaya çalışanlar klubu olmasın bu

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Zamanında 4500 liraya iphone 8 plus almayıp da 5500 liraya s9 plus alıp şimdi 2500 liraya satmaya çalışanlar klubu olmasın bu
Zamanını bilmem. Ben 5 ay önce katıldım. 4700 liraya ikinci el iphone 8 plus yerine 3000 liraya ikinci el s9 plus alan olarak. Ama ayfon abi ya diyenlerden değiliz???

soykan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yeni güncellemeden sonra her aramada, her mesaj (sms) da bu hata çıkıyor...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201029-173641_Settings.jpg
    Screenshot_20201029-173641_Settings.jpg
    25.6 KB · Görüntüleme: 168

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
S9 plus pubg yi gerçekten kaldırabilecek bir telefon. İnternette bir çok sitede araştırma, okuma ve deneyimlerim ile sabit 60 fps almayı başardım. En büyük sorun olan ısı problemi de çözüldü. Bu konuda bana yardımcı olan bütün forumdaşlarımada ayrıca teşekkür ederim.
Yaptıklarım;

Telefona hard reset, (Oyun için değil normal atmıştım denk geldi üstüne)

Hard reset sonrası cihaz bakımından güvenliği açmadım.

Game optimizing services güncellemelerini kaldırdım

Ayarlardan pil optimizasyonundan pubg yi devredışı bıraktım. Samsung uygulamaları gibi pile optimize edilmiyor.

Telefonu uçak moduna alıp, Wi-Fi i açtım.

Oyun eklentilerinden maximum fps seçeneğini seçtim.(çözünürlük 2k da idi)

Oyun içinde düzgünleştirme kapalı ve seslerde ortadaki seçenek seçili.

Oyun içinde Oyun grafikleri akıcı- aşırı.
Lobi grafikleri akıcı- düşük modunda.

Sonuç?
Kasma donma yanma ısınma hiç birisi yok. Sabit 60 fps alıyorum. Pubg sunucularından kaynaklı olan yakına adam gelince anlık oyun kasması var sadece o kadar. Buna yapabileceğimiz hiçbir şey yok.
Pilde iken sıcaklık 37-39 derece arasında.
Şarjda iken sıcaklık 40-41 derece arasında.

Umarım bu anlattıklarımın size bir yararı olur. Okuduğunuz ve değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim. İyi forumlar iyi oyunlar...

Reaksiyon puanı
7,999

Sonuç?
Kasma donma yanma ısınma hiç birisi yok. Sabit 60 fps alıyorum. Pubg sunucularından kaynaklı olan yakına adam gelince anlık oyun kasması var sadece o kadar. Buna yapabileceğimiz hiçbir şey yok.
Akıcı zaten en düşük grafik modu. S9+'ın o moddayken alttakini Aşırı yapsanız dahi kasması , ısınması zor. S9+ Akıcıda değil yüksekte rahatlıkla oynatıyor 60FPS fakat aşırı ısınıyor işlemciden dolayı.

Ek olarak yakına gelince kasmayı anlayamadım. Ben yıllardır oynuyorum bir sorun yaşamadım da internetinizden kaynaklı olabilir mi o?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
S9 plus pubg yi gerçekten kaldırabilecek bir telefon. İnternette bir çok sitede araştırma, okuma ve deneyimlerim ile sabit 60 fps almayı başardım. En büyük sorun olan ısı problemi de çözüldü. Bu konuda bana yardımcı olan bütün forumdaşlarımada ayrıca teşekkür ederim.
Yaptıklarım;

Telefona hard reset, (Oyun için değil normal atmıştım denk geldi üstüne)

Hard reset sonrası cihaz bakımından güvenliği açmadım.

Game optimizing services güncellemelerini kaldırdım

Ayarlardan pil optimizasyonundan pubg yi devredışı bıraktım. Samsung uygulamaları gibi pile optimize edilmiyor.

Telefonu uçak moduna alıp, Wi-Fi i açtım.

Oyun eklentilerinden maximum fps seçeneğini seçtim.(çözünürlük 2k da idi)

Oyun içinde düzgünleştirme kapalı ve seslerde ortadaki seçenek seçili.

Sonuç?

Umarım bu anlattıklarımın size bir yararı olur. Okuduğunuz ve değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim. İyi forumlar iyi oyunlar...
Sorunu düzeltebildiğine sevindim. Açıkçası S9 gibi bir cihazın 60fps altı alması cidden üzücü. Bazıları exynos snapdragon farketmeksizin ısınmadan değil direkt 60fps alamıyor. (Nedeni Samsung GOS).

41 derece sanırsam thottle limitine çok yakın (42-43’te oluyordu galiba). İyi sıyırdın :)

Artık pubg oynamıyorum ama ipad ile oynarken şu “yakında biri olunca kasma” meselesi bende hiç olmadı. Keşke de olsaydı. Nasıl olsa çok güzel bir avantaj : ))

Sefaacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yıllar sonra yeşillendiriyim konuyu, halen devam s9 plus a. Ekranım bozuldu onu değiştirdim, yeşillenme problemi kalmadı. Tahminimce üretilen ekranlardan bazı partileri sıkıntılıydı diğer 2 ekranımda da aynı parti kullanıldı. Ekranı değiştirirken bataryayı da değiştirdim. Zor bela buldum orjinal yeni üretim bataryayı. Güzel oldu ya valla. Hala kamerasıyla, ekran çözünürlüğüyle oyun performanslarıyla gayet iyi bir telefon. 6 bin liraya sıfır xiaomi telefon aldık s9 plusun yanına yaklaşamaz valla. Demem o ki eski olsun, amiral gemisi olsun.... ........

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Yıllar sonra yeşillendiriyim konuyu, halen devam s9 plus a. Ekranım bozuldu onu değiştirdim, yeşillenme problemi kalmadı. Tahminimce üretilen ekranlardan bazı partileri sıkıntılıydı diğer 2 ekranımda da aynı parti kullanıldı. Ekranı değiştirirken bataryayı da değiştirdim. Zor bela buldum orjinal yeni üretim bataryayı. Güzel oldu ya valla. Hala kamerasıyla, ekran çözünürlüğüyle oyun performanslarıyla gayet iyi bir telefon. 6 bin liraya sıfır xiaomi telefon aldık s9 plusun yanına yaklaşamaz valla. Demem o ki eski olsun, amiral gemisi olsun.... ........
Aynı durum iPhone cihazlarda da geçerli. Amiral gemisi her zaman birkaç tık öndedir.

z.turk30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
S9 Plus kullanıyorum bloatware uygulamaları ve kullanmadığım sistem yazılımları ve tüm özel izinleri,sistem ve uygulama güncellemelerini tamamıyla sildim.Cihaz güç tasarrufu modunda arka plan konum kontrolleri kapalı 1080p açık.PubgM için iPhone 6 config ile akıcı ve gayet aydınlık bir arayüze kavuştum ayrıca 2x düzleştirme/akıcı-aşırı ve renkli olarak oynadığım bu oyunda problem yaşamıyorum.Herkese tavsiye ederim.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
s9 plus kullanıyorum bloatware uygulamaları ve kullanmadığım sistem yazılımları ve tüm özel izinleri,sistem ve uygulama güncellemelerini tamamıyla sildim.Cihaz güç tasarrufu modunda arka plan konum kontrolleri kapalı 1080p açık.PubgM için iphone 6 config ile akıcı ve gayet aydınlık bir arayüze kavuştum ayrıca 2x düzleştirme/akıcı-aşırı ve renkli olarak oynadığım bu oyunda problem yaşamıyorum.Herkese tavsiye ederim
Pil performansı ne durumda?

z.turk30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aşırı ısınma ve pil tüketimi olmuyor. Twitter'da geçirdiğim süre daha fazla ısı ve pil tüketiyor o derece.