Samsung Galaxy S8 Edge Konsept | M.Şamil CAN

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Merhaba arkadaşlar geçen günlerde yayınlanan Samsung S8 edge konsept çalışmasını gördüm ve hayal kırıklığına uğradım. Hayal kırıklığına uğramamın sebebi telefonun samsung çizgisinden bihayli uzak olması utopik özellikler barındırması ve teknoloji sitelerinin bunu servis etmesi. Daha önce bir çok telefon tasarladım ve tasarlarken özellikle tasarladığım markanın çizgilerinden çıkmamaya ve ütopik donanımlar koymamaya özen gösterdim. Şimdi size tasarladığım Samsung Galaxy S8 Edge Concept.

image.jpg

Telefon tasarım olarak yekpare bir tasarıma sahip. Edge kavramı bu model de sadece ekran yanlarında değil köşelerde de ön plana çıkıyor.

6666_16.jpg

Tuş konumlandırması daha önce ki serilerde olduğu gibi solda ses açma ve kapama sağ tarafta ise güç butonu olacak şekilde ayarlandı.

6666_19.jpg

S7 serisinde en büyük eksiklik olarak görünen USB Type-C bağlantısı S8 ile birlikte geliyor.

6666_20.jpg

En büyük yeniliklerden biri ise navigasyon tuşları artık özelleştirilebilir olacak. Diğer marka cihazlardan Samsung firmasına geçiş yapacak kullanıcılar zorluk çekmeyecek.

6666_21_copy.jpg

Özel olarak lazer işleme ile yapılmış arka petek görünümü cihazın şık tasarımının yanı sıra klasik severler içinde bir ön ayak olacak.

6666_21.jpg

Diğer bir yenilik ise kamera cephesinde. Cihazda 8mp çözünürlüğünde çift ön kamera bulunacak. Bu kamera 130 dereceye kadar geniş açı fotoğraf çekerken aynı zamanda 2k çözünürlüğünde 30 fps video kaydı yapabilecek.

6666_22_copy.jpg

Cihaz zengin renk seçenekleri ile geliyor. Metal, Siyah, Beyaz, Gece Mavisi ve Gold olmak üzere toplamda 5 farklı renk seçeneği ile sizlerin beğenisini bekliyor. Unutmadan Always On özelliği bir önceki nesilde olduğu gibi devam ediyor.

Yorumlarınız benim için çok kıymetlidir. İyi forumlar dilerim :)

Son düzenleme:

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Çizimsel olarak detaydan anlamam ama çok hoş bir konsept olduğunu söyleyebilirim. Diğer konsept aykırı olmuş size katılıyorum. Edge ekranın ele oturması biraz zor olsa da ben yine de seviyorum. Açıkcası şurasını böyle yapsaymışsınız iyi olurmuş diyebileceğim bir yanı yok. Başarılı buldum. Elinize, emeğinize sağlık.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Çizimsel olarak detaydan anlamam ama çok hoş bir konsept olduğunu söyleyebilirim. Diğer konsept aykırı olmuş size katılıyorum. Edge ekranın ele oturması biraz zor olsa da ben yine de seviyorum. Açıkcası şurasını böyle yapsaymışsınız iyi olurmuş diyebileceğim bir yanı yok. Başarılı buldum. Elinize, emeğinize sağlık.

Çok teşekkür ederim. :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Çok hoş emeğine sağlık, lakin ekranın alt kısımlarında ki kıvrıklığı azaltsan bana göre daha hoş durur.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Çok hoş emeğine sağlık, lakin ekranın alt kısımlarında ki kıvrıklığı azaltsan bana göre daha hoş durur.

Teşekkürler :) Alttaki kıvrım cihazın kasa kıvrımı ile paralel ölçüde olsun diye öyle yaptım tabi biraz daha az olabilir :)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Eyyy GM gör bu arkadaşı al şirkete tasarımcı olarak...

Şaka bir yana tasarımı çok hoşuma gitti. Böyle bir tasarım olsa s edge veya note edge degil kendi başına bir edge serisi olurdu oval tasarım filan baya güzel ya.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Eyyy GM gör bu arkadaşı al şirkete tasarımcı olarak...

Şaka bir yana tasarımı çok hoşuma gitti. Böyle bir tasarım olsa s edge veya note edge degil kendi başına bir edge serisi olurdu oval tasarım filan baya güzel ya.

Teşekkürler bu yapıcı yorumlarınız benim için çok etkili :)

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Bende baya beğendim gerçekten çok hoş çizimler...Sadece home butonu biraz ince geldi bana parmak izi okuma konusunda filan ama onun dışında eksiği yok gibi...Eline sağlık...

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Bende baya beğendim gerçekten çok hoş çizimler...Sadece home butonu biraz ince geldi bana parmak izi okuma konusunda filan ama onun dışında eksiği yok gibi...Eline sağlık...

Teşekkürler, home butonu konusunda haklısınız biraz daha kalın yapınca gözüme kaba göründü biraz daha minimale döktüm :)

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Keskin kenarlı tasarımları sevdiğim için bu resimdeki tasarımda hoşuma gitmişti...Yaparlar mı acaba...

3dfuture_net_samsung_galaxy_s7_edge_005.jpg

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Orta tuş LG'nin Optimus G'sini andırmış.

Geri kalanında güzel bir çalışma olmuş. Bir de şu Mongoose geliştirilse efsane olacak da.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Samsungun tasarimcilarini kovup yerine seni getirmek lazim. Basarili bir calisma olmus.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
İdealime en yakın çizimlerden biri... Tebrik ederim sevgili Şamil, teknik konulardaki vukufiyetini hep takdirle izlemişimdir.
Peki bunca emek verdiğin bu çizimleri burada yayınlamak dışında değerlendirebildiğin başkaca mecralar da yok mu? Zira sadece buraya münhasır ise onca emeğe yazık olur diye düşünüyorum.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
İdealime en yakın çizimlerden biri... Tebrik ederim sevgili Şamil, teknik konulardaki vukufiyetini hep takdirle izlemişimdir.
Peki bunca emek verdiğin bu çizimleri burada yayınlamak dışında değerlendirebildiğin başkaca mecralar da yok mu? Zira sadece buraya münhasır ise onca emeğe yazık olur diye düşünüyorum.

Maalesef başka mecralarda yer bulamadım. Yani benim hayalim bu tasarımın haber olarak teknoloji sitelerinde yayınlanması idi ama sanırım bunun için bir blog sitemin olması adımın Martin olması ve teknoloji sitelerinin bloğumu takip etmesi gerekiyor. Güzel yorumun için teşekkürlerimi sunarım :)

Son mesajlar