Samsung Galaxy S8 almak isteyenler için bilgilendirme.

Bu konuyu okuyanlar

Brasco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Corby ile başlarıp S2 den S6 ya kadar Note serisinin 2 modelini kullanmış son olarakta S8 almış bir Samsung kullanıcısı olarak sizlere kendimce bi kaç değerlendirmek yapmak istedim umarım işinize yarar;

Tasarım: Tasarım konusunda Samsung firmasının yaptığı iyi birşey ise bir önceki modele nazaran tasarımda keskin değişiklikler yaparak insalara verdikleri paranın boş yere olmadığı hissini vermek. Lakin bu sefer cok ama cok keskin bir hamle yaparak home butonunu telefondan kaldırdılar ve bence gayet başarılı bir işe imza attılar bu sayede ekran kasa oranı %83 gibi mükemmel bir seviyeye ulaştı ki bu telefona çok farklı bir hava katmakta benden söylemesi.Ayrıca kullanılan malzemede çok iyi. Yani tasarım konusunda şüpheniz varsa bence olmasın telefonu elinize aldığınızda ben 4 bin tl yim demekte :)
Samsun S8 ve S8 plus ta parmak okuyucuyu telefonun arkasına entegre etmiş bu alışılması gereken bir konu ama gayet hızlı çalışmakta(s5 den sonra bence her telefonun parmak izi okuyucusu gayet iyi)
ayrıca iris okuyucu da alışıldıktan sonra gayet hızlı çalışıyor vede hem parmak izi okuyucusunu hemde iris okuyucusunu aynı anda çalıştırabilmektesiniz buda güvenlik açısından gayet iyi.

Kamera: Kamera açısından çoğu kişinin anlamadığı özellikleri sıralayıp kamerası bu özellikta demiyeceğim. Kamera açısından iyi bir iş çıkarmışlar kamerası gayet net ve güzel Arka kamerası 12 mp 1.7 diyafram aralığında yani düşük ışıktada çok iyi bir kalite sunmakta.Saniyede 30 kare 4k video özelliğide bulunmakta.Ön kamerası ise 8mp 1.7 diyafram aralığına sahip eğer çok selfie çeken biri iseniz S8 sizi gayet memnun edicek bir selfie kamerasına sahip bundan emin olabilirsiniz.

Olumlu Yanları: Samsung S8 ile ısınmayada çare bulmuş gibi şuana kadar ısınma problemi yaşamadım ki S6 da baya bi ısınma problemi yaşamıştım. Batarya konusu biraz daha kişisel bir konu yani sizin kullanmanıza bağlı bir olar 3000 mAh lik bi hacme sahip ve bana yetiyor ki ben daha cok sosyal medya ya girip arada video izleyen biriyim. Lakin çok kullansanız bile hızlı şarj özelliği sayesinde 15 20 dk lık bi doldurmayla günün geri kalanını rahatlıkla tamamlarsınız. Bir diğer güzel yanı arayüzünün mükemmelleştirilmesi ki önceki modellerde bu biraz problemdi ama bu modelde arayüz cok hızlı bir şekilde çalışmakta. Ekran kalitesi muazzam bi seviyede zaten piksel olarak 1440X2960 gibi bir yoğunluga sahip ki bu mükemmel bir seviye ve ayrıca isterseniz gün içinde bu çözünürlüğü düşürerek şarj dan tasarruf edebilirsiniz.
ayrıca kutunun içinden AKG nin kulaklığı çıkmakta ve bence şuana kadarki en iyi samsung kulaklığı kumaş kaplama yapısı ile çok iyi bir ses kalitesine sahip.Ayrıca Samsung bir ilke imza atarak şarj aletini siyah renkte yapmış ki bence buda gayet olumlu bir adım.

Olumsuz Yanları: 18:9 luk bir ekran boyutu sunmakta lakin çoğu video 16:9 boyutunda olduğu için sıkıntı yaratmakta. Lakin bunun içinde bir seçenek sunan Samsung videoların yanına boyut ayarlamak için bir seçenek koymuş lakin bunu yaptığımızda videoların kırpıldığını ve videonun bir kısmının yok oldugunu görüyoruz ki bu bence problem oluşturmakta. Birde benim çok gereksiz gördüğüm bir Bixby var. Samsung bu modelde üretim için Apple dan siriyi tasarlayan mühendisleri transfer etmişti lakin başarılı bir iş çıkmamış ortaya telefonun üzerinde Bixbiye kolay erişim için ses açma\kapama tuşunun altına bir tuş yerleştirmişler lakin yanlışşıkla basmaktan başka bir şey yapmıyorum.

Evet görüşlerim böyle 4 bin tl bir telefon içi yüksek bir fiyat tabi size önerim S7 S7 plus gibi bir telefondan bu telefona geçiş yapma niyetindeyseniz bu miktar sizi zorlayacaksa geçmeniz pek mantıklı değil laki benim gibi S6 gibi bir modelden geçmek isterseniz aradaki fark gerçekten fazla umarım yazım faydalı olmuştur.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Arka kapak kasa filan dandik mi? Metal olmayınca gùvenemiyorum.

Brasco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arka kapak kasa filan dandik mi? Metal olmayınca gùvenemiyorum.
Telefonun ön ve arka kısmında sağlamlığı ile bilinen corning gorilla glass 5 ile kaplı yani telefonu eline aldığında ben 4 bin liralık bir telefonu dedirtiyoru insan öyle bi çekincen olmasın.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Hayırlı olsun hocam. Bigün beraber bi tur atabilirmiyiz acaba

Ahmed Aydın ORHAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
teşekkürler.ayrıca s6 pil anlamında gerideydi s8in daha iyi olduğu net.ve samsungun pilleri zamanla fazla aşınıyor ve ömrünü kaybediyor diye gözlemledim.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Hizli sarj ozelliginin telefon acikken calismamasi biraz sorun benim icin. kılıfsız kullanabilecek babayigitler varsa cok şık telefon. kılıf biraz kalaslaştırıyor

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Spigenin en ince kılıfı kırılmaz camı kaldırıyor. Daha uyumlu kılıf ve kırılmaz cam ikilisini bulamadık :D Kırılmaz cam ve kılıf alıcaksanız ona göre alın, 70-80 TL boşa vermeyin.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Spigenin en ince kılıfı kırılmaz camı kaldırıyor. Daha uyumlu kılıf ve kırılmaz cam ikilisini bulamadık :D Kırılmaz cam ve kılıf alıcaksanız ona göre alın, 70-80 TL boşa vermeyin.
İkisi de spigen olursa belki uyumlu olurlar

Son mesajlar