Samsung Galaxy S4 te umduğunu bulamadı

Bu konuyu okuyanlar

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
2013 yılının ikinci bölümünde teknoloji şirketleri, beklediği satış rakamlarına ulaşamadı

Teknoloji şirketlerinin 2013’ün ikinci yarısındaki performansı belli olmaya başladı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla satışları yüzde 83 azalan HTC’nin ardından, Samsung da beklediğini bulumadı.
Bloomberg’ün haberine göre, Güney Koreli elektronik devi Nisan-Haziran döneminde 8.3 milyar dolarlık işletme karı elde ederek rekor kırdı. Bu veri, geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla yüzde 47, bir önceki çeyreğe oranla da yüzde 8 artışa denk geliyor.
Öte yandan, Samsung yatırımcıların beklentilerini karşılayamadı. FactSet araştırma şirketinin sunduğu verilere göre, yatırımcıların beklediği işletme karı 8.9 milyar dolardı. Beklentilerin karşılanmaması, Samsung hisselerinin yüzde 4 düşmesine neden oldu.Samsung, yine de satışlarının artmaya devam ettiğini ve yüzde 20 artışla 50 milyar dolar hacme ulaştığını açıkladı.
Samsung’un amiral gemisi Galaxy S4’ün satışları, Mayıs ayında 10 milyona ulaştı. S4, bir önceki model S3’ten 20 gün daha önce aynı rakama ulaşmayı başarmış oldu.
Analistler, Samsung’un yüksek satışlarına rağmen beklentileri karşılayamamasının nedeninin ‘aşırı reklam harcaması’ olduğunu belirtiyor. Şirket, net gelir ve diğer mali verileri ilerleyen günlerde açıklayacak

Kaynak:
http://www.haber3.com/samsung-galaxy-s4te-umdugunu-bulamadi-haberi-2069483h.htm

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Çok mu önemli bulup bulamaması :) banane isterse batsın ben ürününe bakarım

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
çok tuhaf yanlış hatırlamıyorsam daha geçen gün galaxy s4 ün satışlarının iyi gittiğini söylemişlerdi ve nerdeyse s3 yaklaştığını söylememişlermiydi ben mi yanlış biliyorum demekki kandırmacaymış

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
bu apple lerin yalanı inanma iphone 5 geride kaldı kaç kişiden gördüysem hepsi de pişman o kadar para verdiklerine 4s özleyen cok iphone 5 umdunu balamadı camur atıyorlar :)