Samsung Galaxy S3 Orjinal Romları Ve Bir Kaç Soru

emrekaranfil22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, telefonu aldığımda icecream romu vardı ve sonra jelly bean güncellemesi geldi ve telefon wireless üzerinden jelly bean güncellemesi yaptı.
Güncellemeyi yaptıktan sonra 1 ay falan kullandım sonra bir sorun ile karşı karşıya geldim mesaj kopyalayamıyordum ve internetteki bir yazıyı panoya koplayamıyordum, bu olaya çok gıcık oldum ve internette araştırdım ve telefonumu rootlayarak aşağıdaki işlemleri yaptım.

1. boot recovery (CWM) > advanced > wipe cache
2. reboot phone > Root Explorer > delete /data/clipbord/*
3. reboot recovery again > advanved > fix permissions
4. reboot phone > it's fine

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonum açılırken samsung logosunda takıldı, telefon tam açılıyordu tekrar kendini restart yapıyordu. Biraz kurcaladım ve telefonun wipelerine dahil herşeyi sildim ve tekrar fix permissions yaptım telefon tekrar yeniden başladı ve telefonu ilk aldığımda açtığımda ki gibi ayarlarımı yaptım, işte dil seçimi vs herşeyini baştan yaptım kurdum ve sorunum çözülmüş oldu artık mesaj kopyalama falan yapabiliyorum.

Şimdi size sorularım olacak.

1. SORU
Telefonumu Rootladım
garantisi gider mi? ve Cihaz Durumunda: Cihaz Değiştirildi yazıyor eskiden böyle değildi bunu nasıl eskisine çevirebilirim. Telefonumu rootladıkdan sonra SuperSu Ya girdim ve uygulamanın içinde Root kaldırma diye seçenek bulunuyor bunu yapsam telefondan Root luk gider mi ve telefona bir zarar verir mi?

g8nn7.png

2. SORU
Benim telefonumun Romu hangi ülkenin romu ve ben bu romu değiştirsem telefonumun garantisi gider mi ve samsung un orjinal olan romlarını nereden bulabilirim? (RESİM AŞAĞIDA)
ve Türkiye için çıkartılmış samsung'un orjinal romunu yüklesem ne gibi bir fark olur ve telefon garantiden düşer mi ?

g8nu5.png

3 SORU
Telefonumu root lamadan önce yazılım güncelleştirmeye girerdim güncelle derdim ve sunucuya bağlanıp kontrol ederdi ve şu an güncel derdi ama root ladıkdan sonra giriyorum ve aşağıdaki resimdeki gibi uyarı alıyorum bunları nasıl duzeltebilirim.

g8p0b.png

Sorularım bu kadar arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim bunları öğrenmek istiyorum şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım öncelikle telefonunun garantisinin gittiğini bellirtmek istiyorum. artık geri dönemzsin. yani telefonun orjinal olmaz. en ufak teknik hatada bile tamir parasını cebinden vereceksin. sorularının hiç birinin çözümü yok. geçmiş olsun. keşke sorunla karsılastıgında garantiye götürseydin...

kubilaytuglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, root yaptığınız için güncelleme alamazsınız. Root'u kaldırmak için sıfırdan ROM kurmanız lazım ancak ben 4.1.1 üzerine 4.1.1 kurduğumda kabul etmedi en iyisi 4.0.4 ya da 4.0.1 kurup sonra kies ya da telefon üzerinden güncellemek. yesilcin'de gerekli ROM'ları bulabilirsiniz. ROOT sonrası telefonun tekrar garanti kapsamına girmesi için sayacın sıfırlanması gerekir onun içinde iki yol var ya USB JIG alacaksınız ya da programla yapılıyor ancak programla nasıl yapıldığını bilmiyorum. JIG ebay üzerinden bir kaç dolara satılıyor. Şahsen ben JIG aldım.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
telefonu fabrika ayarlarına çevirip bu dene istersen 4.1.1'e değil 4.0.4 orjinal haline umarım çare olur

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle belirtmek isterim ki root garantiyi bozar.Fakat orjinal stock ROM'u kurduğunuzda telefonunuz eski haline döner ve garanti kapsamında yerini alır.Yalnız şunuda söylemem gerekir, ne kadar stock ROM u kurduktan sonra garanti düzelir desemde Sayaç denen bir olay var cihazı rootladığında bu sayaç artar, teknik bir hatada garantiye gittiğinde bence bakmazlar bile ama sayaçtan cihazın daha önce rootlandığını anlayabilirler, ki şunuda ekmem gerekiyor bazı programlar yardımıyla bu sayacı sıfırlamakta mümkün tabii ki.Yani sorularına gelirsek;

1)Telefonun şuan garanti kapsamında değil, ve değiştirildi yazısını ancak Stock rom yükleyerek değiştirebilirsin.

2)Samsung'a ait ROM'ları yine Samsung'un forum sitesi olan www.sammobile.com - Firmware bölümünden Türkiye ve telefonun için istediğin ROM'u bulabilirsin.

3)Telefon rootlu iken güncelleme alamazsın Modifiye edildi demek değiştirildi demek, Stock ROM'u kurduğunda tekrar güncellemeleri sorunsuz alırsın.(Kies ve OTA ile uğraşmaktan/beklemekten'se Odin ile güncel ROM'ları kurmanı öneririm.)

Umarım yararı olmuştur.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ne kies ne de ota.. en iyisi odin.. bu yüzden samsumg a hayranım hakket.. HTC one x kullanıyordum rom yüklemen için bin dereden su getirirdin :) samsung un bu akıcılığı ve kolaylıgı gerçekten çok ama çok iyi :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar, telefonu aldığımda

root islemi galaxy s3 un garantisini gecici bozar, istedigin zaman root islemi yaparsin ve geriye donebilirsin, rootlu bir telefona orjinal bir s3 romu kursan bile counter flash degismez yani sen orjinal rom kurdugunu zannedersin ama flash counter gercekleri soyler, bunun icin once counter flash 0 layan apk yi kullanacaksin sonra da mobile odin apk si ile orjinal romu kuracaksin , orjinal romu internal veya external bellege koyduktan sonra mobile odin ile open tar or zip secenegine tikladiktan sonra wipe and cache ve diger secenekleri secerek orjinal romu kuracaksin, mesele bundan ibaret. daha iyi anlasilmasi icin galaxy s3 e dual os kurulumu ve bu konularda zaman bulabilirsem gorsel bir video hazilayacagim.

Kolay gelsin.