Samsung Galaxy S3 Hakkında Her şey

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Samsung Galaxy S3 Hakkında Herşey

Samsung'un yeni amiral gemisi Londra Earls Court'ta yapılan Unpacked 2012 etkinliği ile tanıtıldı. Samsung'un Galaxy S3 ile sunduğu pek çok özelliği detaylı şekilde aktarıyoruz.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Hazır maaşım zamlanmışken alsam mı yoksa iPhone 5'i mi beklesem, kararsızım.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Hazır maaşım zamlanmışken alsam mı yoksa iPhone 5'i mi beklesem, kararsızım.

iPhone 5 bekle bence ve bunada değer. Hem bunun tasarımı kötü 3GS bile bunun tasarımdan iyi. :) Kim bilir apple yeni telefonunda ne gibi bir yenilik getircek? Merakla bekliyorum.

yynss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kamera ve tasarımı bieklentileri karşılamamış.s voice güzel

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Özellikler güzel ama tasarım facia olmuş bence. O kadar prototip içinden gidip bunu mu seçmişler?

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Tasarım olarak tam anlamıyla beklentilerimi karşılamamış olsada iyi iş çıkarmışlar.One X'in tasarımı daha hoşuma gitmesine rağmen Samsung kalitesinden vazgeçmicem sanırım.

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hiç beklediğim gibi değil iPhone5'i beklemek lazım bence :)

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Samsung s2 ile çıtayı o kadar yükselttiki millet uzay teknolojisi bir cihaz beklemeye başladı.
Bazı eksikler olabilir ama bence tasarım fena değil. Donanımda gayet başarılı. Tek eksik kamera diyebilirim. Ama güncellenmiş 8 mp kamerada yeterli olacaktır.
One X almayı düşünüyordum s3 ü beklemeye karar verdim. İyiki beklemişim en azından pil konusunda daha başarılı olacağını düşünüyorum samsungun.
Güzel bir ön inceleme olmuş..
Teşekkürler Tolga Küçükyılmaz .

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
One X ile S III ün kıyaslamasında S III ün One X den küçük olması çok büyük bir artı.Hemde ekranının daha büyük olmasına rağmen.İncelemeler çıktıkça farkları anlıcaz yavaş yavaş.Haziranı bekliyoruz bakalım...

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Telefonun 4.8 inçlik ekranı büyük gelebilir ama kasayı çok da büyütmemişler. Bir de tasarım konusunda çok üzerine gidiliyor ama bence Samsung'un yapmak istediği şey göze daha çok hitap etmesindense kullanım rahatlığını arttırmak sanırım. Bunu en çok iPhone 4 kullanırken farketmiştim. Tasarım güzeldi ama iPhone 3G'den sonra kenarlar batıyordu resmen.
Cihazın boyutunu gösteren 1-2 video ekliyorum.

[video=youtube;SdnI9s-GD5w]http://www.youtube.com/watch?v=SdnI9s-GD5w[/video]

[video=youtube;0ovEOdpWLro]http://www.youtube.com/watch?v=0ovEOdpWLro[/video]

[video=youtube;XpHbI0aQO68]http://www.youtube.com/watch?v=XpHbI0aQO68[/video]

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
almayı düşünüyorum, fiyatı ne zaman belli olur acaba?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Samsung takoz telefon çıkarmayı ne çok seviyor. Tasarımcılarını mı değiştirecekler ne yapacaklarsa yapsınlar artık. Telefona bakınca içinde kıpırtı olması lazım.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Sony tasarım faciasından sonra bu o kadar kötü değil biraz nexsus'u andırıyor sadece

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Bir telefon üreticisinden tasarım olarak ne bekliyorsunuz anlamış değilim üçgenmi olacak yani standartlar belli ya köşesi dikdörtgen şeklinde yada kavisli olarak arka kapağın sadeliğinden bahsedilmiş kameradan başka ne konulabilirki boyutlarına gelince asla bu boyutta bir telefonu ben kendim taşıyamam.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Katılıyorum sımdı appleyı ornek vermeyın.o tasarımı yapmıs sımdı ona benzese ozentı dıye cıkıcak adı. Farklı bır ıhtımalde kalmamıs..

tcspirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[h=2]Samsung Galaxy S3 için Sekiz Sebep[/h]
thumb.png

Şu şekilde de bilinir: Samsung I9300 Galaxy S III
os (işletim sistemi)
İşletim Sistemi tedarikçisi tarafından direkt güncellemeler yapılırEvetileHayır İşletim Sistemi tedarikçisi tarafından direkt olarak güncellenbilir, bu nedenle üretici ya da network sağlayıcının güncellemeyi piyasaya sürmesini beklemenize gerek kalmaz
güç
Kablosuz şarj edilmeEvetileHayır Elektrikli traş makineleri ya da diş fırçalarına benzer şekilde kablo ya da fiş olmaksızın şarj edilebilir (ektsra olarak)
Daha fazla pil gücü2.100mAhile1.800mAh 17% daha fazla pil gücü
çıkarılabilir pili vardırEvetileHayır Pili takılıp çıkarılabilir ve eğer kırılırsa kullanıcı tarafından değiştirilebilir
kamera
Büyük ölçüde daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera)1,9ile1,3 46% daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera)
ekran
Biraz daha büyük ekran boyutu4,8"ile4,7" 2% daha büyük ekran boyutu
fiziksel
Oldukça küçük miktarda daha ince8,6mmile9,29mm 0.69mm daha ince
Oldukça az daha az gövde hacmi82,9cm³ile84,4cm³ 2% daha az gövde hacmi

[h=2]HTC One X için 13 Sebep[/h]
thumb.png

Şu şekilde de bilinir: HTC Edge, HTC Endeavor
kamera
Seri çekim modu vardırEvetileHayır Çoklu fotoğrafları ardarda çekebilirsiniz
Arka aydınlatmalı sensörü vadırEvetileHayır
Hdr modu vardırEvetileHayır Otomatik olarak daha yüksek dinamik aralıkla (HDR) resimler çekebilir
ekran
İki piksel bir altpiksel paylaşırHayırileEvet Bazı ekranlarda, özellikle AMOLED' de, iki piksel yeşil gibi bir pikseli paylaşır; paylaşımsız ekranlar daha canlıdır
Corning® Gorilla® cam ekranı vardırEvetileHayır Genellikle cam kırılmasına neden olabilecek bir çok güncel duruma dayanabilecek sağlamlıkta özel cam
bağlanabilirlik
Usb yığınsal depolama desteği vardırEvetileHayır Dosya, müzik ve fotoğrafları transfer edebilir, ilave yazılım yüklemeye gerek yoktur
Dikkat çekecek şekilde daha hızlı yüklemeler5,8MBits/sile3,0MBits/s 1.9x daha hızlı yüklemeler
Radyosu vardırEvetileHayır Verilen kulaklıkla birlite FM radyo olarak kullanılabilir
cpu
Az miktarda daha yüksek CPU saat hızı4x 1.5Ghzile4x 1.4Ghz 7% daha yüksek CPU saat hızı
fiziksel
çok az daha hafif130,0gile133,0g 3.0g daha hafif
Oldukça az daha dar69,9mmile70,6mm 0.7mm daha dar
Küçük miktarda daha kısa134,36mmile136,6mm 2.24mm daha kısa
bellek
Oldukça fazla daha fazla dahili depolama32,0GBile16,0GB 16.0gb daha fazla dahili depolama

--- Mesaj Güncellendi ---

[h=2]Samsung Galaxy S3 için Sekiz Sebep[/h]
thumb.png

Şu şekilde de bilinir: Samsung I9300 Galaxy S III
os (işletim sistemi)
İşletim Sistemi tedarikçisi tarafından direkt güncellemeler yapılırEvetileHayır İşletim Sistemi tedarikçisi tarafından direkt olarak güncellenbilir, bu nedenle üretici ya da network sağlayıcının güncellemeyi piyasaya sürmesini beklemenize gerek kalmaz
güç
Fazla miktarda daha fazla pil gücü2.100mAhile1.650mAh 28% daha fazla pil gücü
Kablosuz şarj edilmeEvetileHayır Elektrikli traş makineleri ya da diş fırçalarına benzer şekilde kablo ya da fiş olmaksızın şarj edilebilir (ektsra olarak)
ekran
Daha büyük ekran boyutu4,8"ile4,3" 12% daha büyük ekran boyutu
Dikkat çekecek şekilde yüksek ekran çözünürlüğü720 x 1280 pxile480 x 800 px 2.4x yüksek ekran çözünürlüğü
Belirgin derecede daha yüksek piksel yoğunluğu313ppiile218ppi 44% daha yüksek piksel yoğunluğu
cpu
ölçülebilir derecede daha küçük yarı iletken boyutu/ daha yeni CPU40nmile45nm 11% daha küçük yarı iletken boyutu/ daha yeni CPU
ölçülebilir derecede daha yüksek CPU saat hızı4x 1.4Ghzile2x 1.2Ghz 2.3x daha yüksek CPU saat hızı

[h=2]Samsung Galaxy S 2 için Oniki Sebep[/h]
thumb.png

Şu şekilde de bilinir: Samsung Galaxy S II I9100
ekran
Corning® Gorilla® cam ekranı vardırEvetileHayır Genellikle cam kırılmasına neden olabilecek bir çok güncel duruma dayanabilecek sağlamlıkta özel cam
İki piksel bir altpiksel paylaşırHayırileEvet Bazı ekranlarda, özellikle AMOLED' de, iki piksel yeşil gibi bir pikseli paylaşır; paylaşımsız ekranlar daha canlıdır
bağlanabilirlik
Radyosu vardırEvetileHayır Verilen kulaklıkla birlite FM radyo olarak kullanılabilir
Usb yığınsal depolama desteği vardırEvetileHayır Dosya, müzik ve fotoğrafları transfer edebilir, ilave yazılım yüklemeye gerek yoktur
Büyük ölçüde daha hızlı yüklemeler5,76MBits/sile3,0MBits/s 1.9x daha hızlı yüklemeler
Mİcrosd yuvası vardırEvetileHayır Dahili Depolama MicroSD kartlarla arttırılabilir
kamera
Pek çok daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera)2,0ile1,9 5% daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera)
fiziksel
Fazla miktarda daha dar66,1mmile70,6mm 4.5mm daha dar
Daha kısa125,3mmile136,6mm 11.3mm daha kısa
Daha az gövde hacmi70,3cm³ile82,9cm³ 15% daha az gövde hacmi
Biraz daha ince8,5mmile8,6mm 0.1mm daha ince
Daha hafif116,0gile133,0g 17.0g daha hafif

s3 & htc x
s3 & s2
karşılaştırması

gokhan0579

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence gayet güzel.ayrıca harici batarya,kart yuvası ve kablosuz şarj özelliği benim için diğer telefonlara göre artı.s2 yi almadım s3 çıknca alacağım.bizleri bilgilendiren sdn ye teşekkürler.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bir telefon üreticisinden tasarım olarak ne bekliyorsunuz anlamış değilim üçgenmi olacak yani standartlar belli ya köşesi dikdörtgen şeklinde yada kavisli olarak arka kapağın sadeliğinden bahsedilmiş kameradan başka ne konulabilirki boyutlarına gelince asla bu boyutta bir telefonu ben kendim taşıyamam.

sony_ericsson_xperia_arc_s_b.jpg

İşte biz buna tasarım diyoruz. Zaten tasarım ödülü almış bir telefon. Şunun zarifliğine, karizmasına bir bakın. Bir de GS3'e...

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
çok büyük yahu neremize koyacaz bu telefonu :D galaxy note'u görünce şok olmuştum zaten, bildiğin tableti telefon diye satıyor adamlar

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
şu kablosuz şarj olayına bir açıklık getirildi mi?
çok merak ediyorum, kablosuz olarak nasıl şarj edecekler aceba.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70

İşte biz buna tasarım diyoruz. Zaten tasarım ödülü almış bir telefon. Şunun zarifliğine, karizmasına bir bakın. Bir de GS3'e...

O kadarda kötü değil be pesi.Sende öldürdün iyice S3'ü.İlk başta benimde pek hoşuma gitmedi ama baktıkça inceledikçe hoşlanmaya başladım.Değişik bi telefon S3 ...

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bir tane galaxy s3 siparişi verdim bugün 4 hafta sonra elimde cihaz hayırlı olsun, inşallah iyi bir telefondur

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Telefon al beni diye bağırıyor arkadaş sonunda alcam o olcak :D

Özellikle bir s3ten diğer s3'e resim atmasına bayıldım ya :w00t:

İşte bu telefon alınır yakında benim olcan yavru :p :)

DoveSea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne tasarımı ile ilgili bir şikayetim var ne de özelliklerle ilgili bir eksiklik görebildim.. Galaxy S kullanıyorum, keşke şu özellik de olsaydı dediğim tüm özellikleri daha bu ilk incelemelerde gördüm bile!! Galaxy Note veya Galaxy S 2 de fena değildi ama S 3 ile çok büyük fark atmışlar! çok daha uzun pil ömrü, daha büyük ekran ama Note kadar devasa değil, çok çok daha hızlı, led bildirim ışığı (ki ben bunu sadece bir yerde gördüm, daha detaylandırılmayan şeylerle karşılaşacağımızı düşünüyorum) vs...
önceki sayfada paylaşılan videolar harika bir şekilde açıklamış.. hele ki iphone ile kıyaslama meselesi! eminim çoğunuzun yüzünde iphone 4s ve Galaxy S3 'ü yanyana gördüğünüzde hafif bir tebessüm belirdi.. :)

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
vallahi bende su anda 3 tane iPhone var 3gs . 4 , 4s.
s3 siparisverdim su anda iphondan sıkıldım iyice galiba ekrandan dolayı s3 görünce iste bu dedim istediğim gibi bir cihaz