Samsung Galaxy S3 Ekran Sorunu...

Bu konuyu okuyanlar

blackbatuhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba. arkadaşlar dün ekranı test edeyim dedim s3 telefonumda. kap karanlık bi odaya gittim. ondan sonra elimi kameraya koyup kap karanlıkta bir resim çektim. sonra onu galeriden açtım. baktım ve resim karanlık ortamda hafif gri gözüküyor , birde resmin içinde siyah siyah çizik nokta şeklinde belirtiler var. hele 1 tanesi var , gözle iyicene görülüyor bariz belli. bu olayı 1-2 kere denedim. 1. denediğimde ekranda beyaz beyaz kırık gibi noktalar olşmuştu fakat 2. de onlar gitti yerine dediğim gibi siyah siyah noktalar ve çizik gibi şeyler geldi. sizce bu bir sorunmudur , ilerde telefonun bozulmasına yol açabilirmi , birde gün ışığında , çektiğim resimlerde vs. hiç böyle noktalar çizikler lekeler felan yok. ekranımda ekran koruyucu bişey var. oda fark edilmeyecek gibi hiçbir çiziği felanda yok. sizce ne yapmalıyım?

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
SDN ekibine söylemeyi unuttum,karanlıkta da test etselermiş S3'ü :)

Bana göre ortamdaki ışık miktarı ile alakalıdır,sorun olduğunu düşünmüyorum.

blackbatuhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynen sorun yokmuş. ben ekrana bir jelatin almıştım içiizilmesi diye. zaten bu s3 lerin ekranı hiç çizilmiormuş. onu cıakrdım sortun düzeldi konju kapanaiblir

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
cep telefonumla her aradımda oprerator soruyor ınternet telefonumu operetor gsm telefonumu kucuk yuvarlak kutucuk cıkıyor ordan gsm operatorunu işaretleyınca arama yapmaya başliyor onceden boyle bir şey yoktu sorun nedır acaba yardım ltf

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=272780]blackbatuhan[/MENTION] [MENTION=167111]PcMühendisi[/MENTION]
bahsedilen durum amoled ekranların genel sorunu kolay kolay grimsi olmayan ekran yoktur :D
olmayan kişilerde sayılı azınlıklardan sayılıyor
bende önceden denedim bende herhangi bir durum husus söz konusu değil :p kendimi şanslı hissediyorum
ölü piksel olmadıkça kafanıza takmanızın anlamı yok

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Forumda bır suru S3 sorunu olan var ...

Demek kı hersey gorselden ıbaret degılmıs...

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Forumda bır suru S3 sorunu olan var ...
Demek kı hersey gorselden ıbaret degılmıs...

ben bu forumdaki sorunların %78ine inanmıyorum bende s3 kullanıcısıyım neden bende bu sıkıntılar yok
bu bahsedilen olay sorun değil biraz araştırırsanız farkına varırsınız samsungun problemi yada sorunu da değil TÜM AMOLED ekranların genel problemi olan bir durum.... ve ölü piksel olmadığı müddet sorun yaratmıyor.
olmayan insanlarda var benim cihazımda herhangi bir sorun yok bu konuda nadir şanslı insanlardan birisiyim.

2. husus cihazın şuan ki tek sorunu 4,0,4 ile gelen son sürümdeki yavaşlama.. daha da cihazın donanımsal ve yazılımsal bir sorunu olmadığı kanaatindeyim
ve inanmadığım tek husus çizilmez oluşu.. ürün gayet kolaylıkla çizilebiliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba,

yeni güncellemesini yaptım fakat bariz şekilde yavaşladığını görüyorum özellikle rehber açılışında. senin de bahsettiğin yavaşlama bumu?

ayrıca bende inan mıyorum camın çizilmeyeceğine sonradan üzülmemek için koruma kullanıyorum.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
merhaba,

yeni güncellemesini yaptım fakat bariz şekilde yavaşladığını görüyorum özellikle rehber açılışında. senin de bahsettiğin yavaşlama bumu?

ayrıca bende inan mıyorum camın çizilmeyeceğine sonradan üzülmemek için koruma kullanıyorum.
evet bahsettiğim yavaşlama budur
eğer gelecek olan jealy bean ilede bu problem felan ortadan kalkmayıp stabilietelik söz konusu olmazsa bende basarım rootu yüklerim costum romu olur biter :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrhb,

bende s3 kullanıcısıyım 3 haftalık tlfn...
telefonun güç (pwer) tuşuna bastığımda ekran geç geliyor yeni oldu bu 2 3 saniye sonra ekran açılıyor..
uygulama yöneticisinden bütün çalışanları durduruyorum değişen bişey yok acaba neden oluyo ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendekinde de siyah ekran sorunu var ayrıca parlaklığı sonuna kadar açtığımda ekranda düz parlak düz çizgiler oluşmaya başlıyor nedenini biliyormusunuz ?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
1.yontem: Telefonu hard reset yapin. Profilimde galaxy s3 Turkce kullanma klavuzu var, oradan ayrintilara bakabilirsin.

2.yontem: Bazi romlar yazilim hatalarina sahip olabiliyor, bu nedenle farkli romlari deneyebilirsin, en son cikan romlara sammobile.com adresinden bakabilirsin. İndirdigin romu odin programiyla kurabilirsin, odin ile rom kurulumu samsung bolumunde anlatildi.

aslanapo42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benım s3 te de telefonun ısıgı durduk yerde yanıp sonuyor sebebını de bılmıyorum bılen varsa yardım ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar S3 telefonun 30 cm kadar bir yerden düşürdüm ekranın yarısı yeşil oldu ama ekran çalışıyor ne yapabilirim büyük bi sorun çıkarmı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende s3 kullanıyorum ilk aldığım zaman kilit açılıyordu fakat şimdi basıyorum hiç açılmıyor sizce bunun nedeni ne olabilir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benşm sorunum ekrenı cizik cizik beyaz unu nasıl yapabilirim SÖYLERSeniz sevinirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende iki tane s3 var bir tanesi 50 cm den düşüp ön camı kırıldı diğeri ise cebimden düşüp kılıf olduğu üst kasa içine çöktü simdi birini vodafone den aldım ekranı kırık olanı diğerini kendim nakit aldım bu iki cihazin bir birinden farkı çok bence samsung işin içine bi pislik soktu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun bendede oluyordu zaman zaman günceledikten sonra bu takım sorunları her telefonu acıp kapadıgında muhakak yasıyorsun bı cözumu yok yanı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam aleykum arkadaslar benm s3 n ekranı camı çatladı fiyatı ne kadardır ne yapmam gerekıyoo yardımcı olursanız sevınırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm s3 ekranın ortasında su gibi ince çizgiler var
yardımlarınızı bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon pc de takılı iken bilgisayar kapandı ve geri açıldığın da ekranda işlem yaparken iz bırakıyor işlem yapmayı etkisiz kılıyor ne yapmalıyız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Değerli arkadaşlar, S3 ekranında su gibi ince çizgiler büyük olasılıkla jelatinden kaynaklanır. Bizim cihazın ekranında da her gün sayısı artan bir sürü çizgi oluşmaya başlamıştı. Sonra yukarıda bir arkadaşın yaptığı tavsiye üzerine jelatini kaldırdım. Tamamen jelatinden kaynaklanıyormuş meğerse çizgiler. Hiçbiri kalmadı.

Bir de mürekkep lekesi gibi olan sorun da vardı ekranın bir köşesinde. Jelatinle birlikte leke de gitti. Zira leke jelatindeymiş.

Jelatinin köşesinden az kaldırıp deneyin derim. Yukarıda tavsiyeyi yapan arkadaşlara teşekkürler. (servisle muhatap olmaktan kurtardılar beni :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benim s3ü alalı bikaç hafta oldu ve son zamnlarda ekranında ısık kendi kendine artıp azalıyor. ayarlardan ekran tonunu otomatık ayarlayı iptal ettim ama hala aynı. sizce ne yapmalıyım. garantiye gönderilecek bir sorun mu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar s3 minimde cizgler çıkıyoo arada sonra geri kayboluyoo sıkntıı nedir acaba acill

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Samsung Galaksi S4 ışığı daha önce şarjı bitince kırmızı olurdu şimdi şarj ettikten sonra ve öncesinde pembe sorunun ne oduğunu öğrenmek istiyorum birde şarj olurken ses çubuğu eğer telefon görüşmesi yapıyorsam kıpkırmızı oluyor ses çubuğuna baktığımda gördüm....bir sorun yaşamak istemiyorum şarjdayken bir patlama filan yaparmı cevap verirseniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben galaxy note 3 ü bilgisayara bağladım telefona bir süre bakmadım baktığımda ekranın yarısndan aşağıda yatay siyah çizgiler vardı ama dokunmatiği çalışıyo bi bilgi verseniz arkadaşlar .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung s3 telefonum var normal kullanıyordum ekranın yarısı önce bir mor gibi oldu ertesi gün bakınca tamamı, yavas yavas ekran kararmaya basladı şimdi acıyorum ekran simsiyah ama telefon çalışıyor mesaj falan geliyor sizce sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Son mesajlar