Samsung Galaxy S3 - Batarya Kılıf ve Yedek Batarya -Yardım-

BrkCnAka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 3 haftadır Samsung Galaxy S3 kullanıyorum. Anca telefonun şarjı bana yetmiyor. Normalde kullanılabilir derecede ama telefon elimden düşmediği için gün sonunu çıkartamıyor. Çıkarsa bile %5 ile eve gidiyorum, şarja takıyorum. Şarjdayken de oynayamıyorum. Buna çözüm olarak internette iki çözüm buldum. Bunlardan birisi yedek batarya alıp yedek şarj cihazı ile şarj etmek ve telefonu iki batarya ile değişmeli kullanmaktı.

Cihaz bu şekilde:
l9vvg.jpg

Ancak Samsung Yetkili Servis'e sorduğumda böyle orjinal bir şey olmadığını bu ürünün yan sanayi ürünlerinde cihaza veya bataryaya zarar verebileceğini söylediler. Fiyatı orjinal batarya ile birlikte hepsiburada.com da 100 TL. Bundan vazgeçtim. Bir diğer çözüm olarakta bataryalı kılıf almayı düşünüyorum.

Oda şu şekilde bir şey : http://www.youtube.com/watch?v=5f3MatLrMEQ

Bu üründe orjinal olmadığı için içim rahat değil. Zira çok eskiden ilk renkli ekran Siemens marka telefonuma ihtiyaçtan dolayı yan sanayi şarj aleti almıştım ve telefonu çöpe atmıştım. Bu bataryalı kılıfında mikro usb kısmı orjinal olmadığı için bu şekilde bir sıkıntı verir mi? Yedek batarya alıp sadece telefonla şarj etmeyi düşündüm ancak o şekilde de telefon şarjdan çıkmayacağı için onunda taraftarı değilim ayrıca kapakta tak çıkar kırılma meydana gelir diye. Aklımda olan sorular bunlar birisinin yardımcı olması umudu ile siz değerli Donanım Haber üyelerine danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.

BrkCnAka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim...

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Burası Donanım Haber değil...
Batarya kılıflar telefonu çekilmez hale getiriyor. 2 kat kalınlanşması falan kötü bir durum neticede. Onun yerine 2. pil ve şarj aletini al. Çok daha kolay olur her şey. Yapacağın her değişiklik her ekleme talafona zarar verme ihtimali taşıyor tabiki ama o zaman az kullan demekten başka şey düşmez... Öte taraftan harici şarj ünitesi taşırım diyorsan tabiki o da güzel bir alternatif. Kullanmadığın an takarsın hemen ne kadar dolarsa. Özellikle öğrenci için verimli bir durum

BrkCnAka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burası Donanım Haber değil...
Batarya kılıflar telefonu çekilmez hale getiriyor. 2 kat kalınlanşması falan kötü bir durum neticede. Onun yerine 2. pil ve şarj aletini al. Çok daha kolay olur her şey. Yapacağın her değişiklik her ekleme talafona zarar verme ihtimali taşıyor tabiki ama o zaman az kullan demekten başka şey düşmez... Öte taraftan harici şarj ünitesi taşırım diyorsan tabiki o da güzel bir alternatif. Kullanmadığın an takarsın hemen ne kadar dolarsa. Özellikle öğrenci için verimli bir durum

Çok özür diliyorum... Aynı konuyu Donanım Haber'e de açmıştım. Gözümden kaçmış. Videodaki batarya kılıf bana çok şık geldi. Fazla kalınlaştırmıyor. Ama merak ettiğim telefona bir zararı olurmu. Öğrenci olduğum içinde malesef yetmiyor şarjım. Değerli yorumun için teşekkür ediyorum.

Samsung'un Türkiye'deki yetkili servislerinin dünyadan haberi yok. Resimdeki ürün orjinal Samsung üretimi telefon docku+pil şarj ünitesi. Sanırım Türkiye'de satılmıyor. Satılıyorsa da ben görmedim.

http://www.mobilefun.co.uk/genuine-samsung-galaxy-s3-extra-battery-kit-eb-h1g6llegstd-p35104.htm

Hepsiburada.com da bu ürün var. Ancak batarya için yararlı olmayacağı için tereddütteyim. Harici şarj cihazları sanırım bataryayı şişiriyormuş. Buyrun buda hepsiburada.com linki http://www.hepsiburada.com/liste/sa...roductId=telbatchsami9300&categoryId=29010123
Teşekkür ediyorum.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Çok özür diliyorum... Aynı konuyu Donanım Haber'e de açmıştım. Gözümden kaçmış. Videodaki batarya kılıf bana çok şık geldi. Fazla kalınlaştırmıyor. Ama merak ettiğim telefona bir zararı olurmu. Öğrenci olduğum içinde malesef yetmiyor şarjım. Değerli yorumun için teşekkür ediyorum.

Hepsiburada.com da bu ürün var. Ancak batarya için yararlı olmayacağı için tereddütteyim. Harici şarj cihazları sanırım bataryayı şişiriyormuş. Buyrun buda hepsiburada.com linki http://www.hepsiburada.com/liste/sa...roductId=telbatchsami9300&categoryId=29010123
Teşekkür ediyorum.

Alakası yok. Ben Galaxy S2'mi 2 yıl boyunca yedek pil ile kullandım. Bataryalı kılıflardan kat kat daha iyi. Üstelik herhangi bir sorun yaşamadım.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Orjinallikten yanaysan batarya kılıflara niye bakıyorsun ki? Onlar da orjinal değil.
Ben olsam yedek batarya taşırdım.

BrkCnAka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sarj cozumu icin Portable charger al.

Onuda düşündüm ama yine aynı şekilde oluyor. Batarya dolarken telefonda oynayınca çok ısınıyor ve telefonun altında kablo olduğu için oynarken sıkıntı yaratıyor. En mantıklı çözüm ilk resimdeki gibi oluyor sanırım.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Onuda düşündüm ama yine aynı şekilde oluyor. Batarya dolarken telefonda oynayınca çok ısınıyor ve telefonun altında kablo olduğu için oynarken sıkıntı yaratıyor. En mantıklı çözüm ilk resimdeki gibi oluyor sanırım.

ebayda portable charger galaxy s3 diye arat, tasinabilir harici sarj urunleri mevcut. Pil degistirmene gerek kalmaz hic degilse.

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Samsungun s3 için yakın zamanda upgrade i gelicek o da şu şekilde olacak.

Arka kapak değişecek ve bataryada ona uygun olacak ayrıca batarya 2700 mah civarı olacak ve ayrıca kablosuz şarj özelliği eklenecek biraz daha sabret bence :)

BrkCnAka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ebayda portable charger galaxy s3 diye arat, tasinabilir harici sarj urunleri mevcut. Pil degistirmene gerek kalmaz hic degilse.

Onda kablo takılı oldugu için telefonun yanında devamlı bişey taşıyamam.

Samsungun s3 için yakın zamanda upgrade i gelicek o da şu şekilde olacak.

Arka kapak değişecek ve bataryada ona uygun olacak ayrıca batarya 2700 mah civarı olacak ve ayrıca kablosuz şarj özelliği eklenecek biraz daha sabret bence :)

Arka kapağın değişmesi demek telefonun kalınlaşması gerek. 600 mah fark edeceği için gereksiz olarak görüyorum. En iyisi yedek batarya.

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Daha yüksek mAh değerine sahip bir batarya çıkarmıştı, orjinal. Ingiltere'de $65'di.