Samsung Galaxy S20 Ailesinde Google Olacak mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Wampusuny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ya 2 hafta sonra tanıtılması bekleniyo ben de dahil çoğu kişi sabırsızlanıyo güzel bi amiral gemisi serisi geliyo fakat söylenti mi gerçek mi bilmiyorum bilenleriniz vardır diye sormak istedim cidden S20'lerde google servisleri olmayacak mı ¿

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Olsun, olmasın, ne fark eder?

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
1. Alternatifleri var.
2. Google hizmetlerine kurulu olmasalarda erişiliyor. Çünkü hepsi web tabanlı hizmetler. İnternet bağlantısı olsun yeter.
3. Hiç bir telefon PUBG kurulu gelmiyor. Ama isteyen sonradan kurabiliyor.

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Ama pubg'yi bi apk olarak indirmek var birde google play'dan indirmek var.

Reaksiyon puanı
2,554
Pubg neyse de bankacılık işlemleri olmayacak bu bile yeterli bir sebep.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Eğer google resmi olarak destek vermezse bir şekilde kurarsın ama güvenilir olmaz.Burdaki olmazdan kastım odur yani durum öyleyken kimse telefonundan bankacılık işlemleri yapmak istemez.
Sana cevap vermemiştim, konuya vermiştim.

Bu arada Google servisleri olmadan da bankacılık uygulamaları kullanılabiliyor rahatça.

İsteyerek Google'ı telefonlarından tamamen çıkarmış bir sürü insan var.

Reaksiyon puanı
2,554
Sana cevap vermemiştim, konuya vermiştim.

Bu arada Google servisleri olmadan da bankacılık uygulamaları kullanılabiliyor rahatça.

İsteyerek Google'ı telefonlarından tamamen çıkarmış bir sürü insan var.
Telefonun sonuçta google ama bu da demek oluyor ki google desteği olmadığı için güvenlik güncellemeleri yamaları olmayacak sen bu şekilde elbette bankacılık uygulamaları kullanırsın fakat risk almış olursun.Yani sistemde bir açık olduğu zaman güncelleme ile bu açık kapatılıyor ya sende kapanmayacak işte ve kötü niyetli şahıslara karşı risk durumu olacak.Bana göre google desteği olmayan yeni model almaktansa eski google desteği olan amiral gemisi modelini almak daha mantıklı sonuçta note 10 plus dediğimiz model en az 4 yıl daha gideri var tabi herkesin kendi tercihi.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Telefonun sonuçta google ama bu da demek oluyor ki google desteği olmadığı için güvenlik güncellemeleri yamaları olmayacak sen bu şekilde elbette bankacılık uygulamaları kullanırsın fakat risk almış olursun.Yani sistemde bir açık olduğu zaman güncelleme ile bu açık kapatılıyor ya sende kapanmayacak işte ve kötü niyetli şahıslara karşı risk durumu olacak.Bana göre google desteği olmayan yeni model almaktansa eski google desteği olan amiral gemisi modelini almak daha mantıklı sonuçta note 10 plus dediğimiz model en az 4 yıl daha gideri var tabi herkesin kendi tercihi.
Yanlış biliyorsun. Güvenlik güncellemelerini alabiliyorsun.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ya 2 hafta sonra tanıtılması bekleniyo ben de dahil çoğu kişi sabırsızlanıyo güzel bi amiral gemisi serisi geliyo fakat söylenti mi gerçek mi bilmiyorum bilenleriniz vardır diye sormak istedim cidden S20'lerde google servisleri olmayacak mı ¿
Bence google servisleri olacak. Google servisleri olmazsa alınmaz.

Reaksiyon puanı
8,016
Yanlış biliyorsun. Güvenlik güncellemelerini alabiliyorsun.
Güvenlik güncellemesi alır almasına da APK olarak kurulan uygulamalara güncelleme geldiğinde her seferinde internetten o uygulamanın güncel APK'larını indirmen gerekecek. Veya evde başka telefon varsa oradan güncelleyip Mi Drop gibi aracı uygulamalar ile o telefona göndermen gerekir.

Bu arada S20 serisinde kesin Google servisi olmaz demiyorum , eğer Google servisi olmazsa bu şekilde kullanırız diye tahmin ediyorum.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Güvenlik güncellemesi alır almasına da APK olarak kurulan uygulamalara güncelleme geldiğinde her seferinde internetten o uygulamanın güncel APK'larını indirmen gerekecek. Veya evde başka telefon varsa oradan güncelleyip Mi Drop gibi aracı uygulamalar ile o telefona göndermen gerekir.

Bu arada S20 serisinde kesin Google servisi olmaz demiyorum , eğer Google servisi olmazsa bu şekilde kullanırız diye tahmin ediyorum.
Google Servisleri olucak S20'de.

Uygulamayı kurduktan sonra güncellemek için bir daha apk indirmene gerek yok internetten.

Uygulama gerekli izinlerle kendini güncelleyebilir.

Ayrıca Galaxy Store'un yelpazesi de epey geniş.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Google Play'e alternatif olarak Galaxy Store var. Bazı uygulamalar aynı anda her iki depoda da olabiliyor. Galaxy Store genelde oyun ve tema gibi konulara odaklanmış ve uygulama sayısı şimdilik oldukça sınırlı. Play store da aslında bir APK. Sonradan da kurulabilir.

Reaksiyon puanı
2,554
Google Servisleri olucak S20'de.

Uygulamayı kurduktan sonra güncellemek için bir daha apk indirmene gerek yok internetten.

Uygulama gerekli izinlerle kendini güncelleyebilir.

Ayrıca Galaxy Store'un yelpazesi de epey geniş.
Sanırım bunu izlemedin sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim.

Wampusuny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim her birinize

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
1. Alternatifleri var.
2. Google hizmetlerine kurulu olmasalarda erişiliyor. Çünkü hepsi web tabanlı hizmetler. İnternet bağlantısı olsun yeter.
3. Hiç bir telefon PUBG kurulu gelmiyor. Ama isteyen sonradan kurabiliyor.
Hocam şimdi öyle değil örneğin Google webview diye bir hizmet var bu hizmetlen chromium tabanlı tarayıcılar yapmana izin veriyor bu google servisi, ondan sonra GCM(Google Cloud Messaging) servisi var, WhatsApp bankacılık uygulamaları o servisi kullanıyor. Daha bir sürü google servisi var yani APK yükleyerek olmuyor bu işler.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Ben şimdi bilgisayardan, tarayıcı ile Google hizmetlerine giremiyormuyum? Öyle bir durum mu var?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Ben şimdi bilgisayardan, tarayıcı ile Google hizmetlerine giremiyormuyum? Öyle bir durum mu var?
Google ile türkiye(bi devlet kurumuydu hatırlamıyorum büyük ihtimal rekabet kurumudur.) arasında bir anlaşmazlık vardı, Google'da dediki bundan sonra piyasaya sürülecek Android telefonlarda google servisleri olmayacak. Yani bilgisayarlarda geçerli değil, bilgisayardan rahatlıkla google hizmetlerine erişebilirsiniz.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Telefonun tarayıcısından girersin. Sorun çıkarsa, ayarlardan "Masaüstü sürümünü seç" seçersin ve yine girersin.

Wampusuny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Peki bu Rekabet Kurumu ile Google arasındaki anlaşmazlığın tatlıya bağlanma olasılığı nedir böyle bir şey mümkün mü sizce

Reaksiyon puanı
2,554
S20'de ısrarla google servislerinin olmayacağını mı söylüyor? Bir daha izle o zaman.
Ne yani google samsunga torpil mi geçecek samsungun ülkemizde pazar payı yüksek olduğu için bu konuyu yakından takip ettiğini söylüyor sadece hani bu konunun çözülmesi onların da işine gelir diyor ama sonuçta patron google servisler çalışmayacak derse samsungun da yapabileceği bişey yok.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Görüşmeler devam ediyor eğer ki sonuç alınmazsa bugüne kadar üretilen telefonlar Google uygulamaları yüklü şekilde gelecekler.Aralık 2019 tarihinden sonra üretilen tüm telefonlar Türkiye'ye geldiğinde Google uygulamaları olmayan android sürümü ile gelecekler Huawei Mate 30 serisi gibi.
Google uygulamarı olsun olmasın android işletim sisteminin sürüm güncellemelerini ve güvenlik güncellemelerini etkilemiyor.Yani telefon markası ne olursa olsun 2 yıl sürüm ve 3 yıl güvenlik güncellemelerini sorunsuz şekilde alabiliyorlar.Gapps ile tüm google uygulamaları ise yüklenebiliyor.Bu şekilde uygulamaların güncellemelerinde de bir problem kalmıyor.Bankacılık ve mesajlaşma uygulamalarına alternatif play store benzeri platformlardan ulaşılabiliyor zaten.

Son mesajlar