Samsung Galaxy Note 5 için yardım

Bu konuyu okuyanlar

chessman197

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar arkadaşlar ,

Şuan kullandığım telefon Xperia z3 ama hem güncellemenin kesilmesi bakımından hem de telefon değiştirme düşüncemden dolayı Samsung NOTE 5 e odaklanmış durumdayım son 1 aydır. Kullanan ya da telefon hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Sorularım;

Her şeyden önce önemli bulduğum husus, telefonun firması tarafından unutulup, rafa kaldırılmaması hususu. Elbette telefonun bir güncelleme ömrü var. Note 5 in 7.0 Android güncellemesi alacağını biliyorum , peki sonra ? Ortalama kaç güncelleme daha alır ?

Bir diğer husus, telefonun performanslı olduğunu biliyorum. Uzun kullanım sonunda gözlemleyen arkadaşlar yazarsa sevinirim, performans bakımından bir gerileme var mıdır ?

Ve son olarak, NOTE 7 nin gelmesiyle biraz da olsa fiyatı düşer diye düşünüyordum. ( internet sipariş sitelerinden bahsetmiyorum ) Ama malum olaylardan dolayı Note 7 rafa kaldırıldı. Note 5 in fiyatında bu saatten sonra bir değişiklik olur mu sizce ?

Şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi forumlar.

vasilty

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Note 5 suan fiyatti gayet iyi annem kullaniyor isinma donma hicbir sorun yok uzun kullanimda yaptum ekrani ozellikle gayet iyi video ve oyunlarda gayet basarili bir performans veriyor sarz omru gayet guzel tasarim olarak cok sık gold rengi var bizde guncelleme olarak pek bir bilgik yok kamerasi gayet guzel dusuk isiktada iyi cekiyor buyuk ekran guzel kalemli bir telefon istiyosan simdiden hayirli olsun

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Note5 iyidir. Rahatlıkla alabilirsin.

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Selamlar arkadaşlar ,

Şuan kullandığım telefon Xperia z3 ama hem güncellemenin kesilmesi bakımından hem de telefon değiştirme düşüncemden dolayı Samsung NOTE 5 e odaklanmış durumdayım son 1 aydır. Kullanan ya da telefon hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Dostum ben note 2 kullanıyorum. Telefon unutuldu, rafa kaldırıldı, note 3 te aynı şekilde. yani telefon bir üst modelinin çıkmasını kaldırıyor ama 2. modeli görünce zor... note 2 4.4.2 de kaldı. 5 gelmedi. note 5 yanlış hatırlamıyorsam 5 ile geliyordu. 6 yı aldı. 7 yi alır. muhtemelen 8 de gelir. sonra büyük ihtimalle yok. Tabi ki güncelleme verilmemesi demek telefonu kaldır çöpe at demek değil. haber muhtemelen doğru olmamakla birlikte bazı yerlerde note serisinin sonlandırılacağı söyleniyor. artık S8 pro vs gibi kalemli bir model elbette olur fakat note 5 in note serisinin son telefonu olma ihtimali var. böyle olursa telefonun değeri düşmez :D . note 7 ler ilk geri çekildiğinde sorun halledilip tekrar dağıtıma çıksaydı sorunsuz bir şekilde note fiyatları bi 200 tl daha düşebilirdi diye bekliyordum. Şuan ise imkansız gözüküyor. performans açısından totem mi yapıyorum bilmiyorum fakat bence bu dondu kasıldı mevzuları S serilerinde oluyor. Ben daha note tan şikayet eden birini görmedim. Telefonumun performansı bana hala iyi gözüküyor..

Ayrıca alternatiflere de bakacak olursak 2400 e LG g5 var ki şahsen kasasından dolayı tavsiye etmem, başka da göremiyorum.

vasilty

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Note serisi bitti son telefon note 5

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Selamlar arkadaşlar ,

Sorularım;

Her şeyden önce önemli bulduğum husus, telefonun firması tarafından unutulup, rafa kaldırılmaması hususu. Elbette telefonun bir güncelleme ömrü var. Note 5 in 7.0 Android güncellemesi alacağını biliyorum , peki sonra ? Ortalama kaç güncelleme daha alır ?

Bir diğer husus, telefonun performanslı olduğunu biliyorum. Uzun kullanım sonunda gözlemleyen arkadaşlar yazarsa sevinirim, performans bakımından bir gerileme var mıdır ?

Ve son olarak, NOTE 7 nin gelmesiyle biraz da olsa fiyatı düşer diye düşünüyordum. ( internet sipariş sitelerinden bahsetmiyorum ) Ama malum olaylardan dolayı Note 7 rafa kaldırıldı. Note 5 in fiyatında bu saatten sonra bir değişiklik olur mu sizce ?

note 5 alınır kardeşim note 7 iptal olunca tekrar note serisinin amiral gemisi oldu , Bence android 8 ide alır.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
iki aydır takip ediyorum note 5 in fiyatı düşmüyor
ama s7 ile s7 edge nin fiyatı düşmeye başladı.
bende s7 edge den vazgeçip note 5 mi alsam :D
note 5 ten vazgeçme sebeplerinden bir taneside daha önce amiral gemisi olmamasıydı :)

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Güncelleme takıntısı olan bir kullanıcıysanız samsung'a yönelmeyin. Firmalar her yıl yeni bir tepe model çıkarıyor. Diğer yıllarda eski tepe modellerinin güncellemelerini çok geciktirmeden veya cihazı unutmadan veriyor. Fakat durum samsung'da böyle değil. Mesela s7 şuan çıkan yeni android'i alır. Şuan yeni çıkan android 3 ay içinde geliyorsa seneye 6 ay içinde gelicek. Sonuç olarak gelicek ama gecikmeli gelmiş olucak. Samsung'da güncelleme gelir ama cihaz eskidikçe güncelleme gelme süresi artar bunu bilerek alın.

Performans konusunda note 5 gayet başarılı bir model. Donanım gücü olarak çıkmasının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen güncel bir donanıma sahip. Performansı gayet iyi. Zaman geçtikçe performans düşüş sorunu yaşatmıyor.

Fiyat düşüşü konusunda note 5'de durum oldukça istisna oldu. 1 sene sonra çıkmış olan s7 ile aynı fiyattan satılıyor şuan hepsiburada'da. Açıkçası note 5 almak yerine aynı paraya s7 almak daha doğru bir tercih olur. Note 7'nin satışının durması sebebiyle de note 5 fiyatlarında düşüş olmaması kuvvetle muhtemel gözüküyor.

chessman197

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Elbette android bir telefonun güncellemesinin bir süre sonra kesilmesi normal. Sürekli güncel kalan bir telefonu açıkçası değiştirmek hiç istemem. (Neredeyse), bu da ön plana çıkan yeni modellerin işine gelmez, dolayısıyla da satıcıların. Bunu bilerek modeller arasından eleme yaptığımda gerek sunum konularının üstesinden gelebileceğim, gerek not alma aktivitelerini gerçekleştirebileceğim ( ki çoğu zaman notlarımı kaybeden birisi olarak bunu söylüyorum ) görünürde olan en son NOTE serisini , yani note 5 i , almam en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum.

Yine de gerek eleştiri gerek, övgü anlamında telefon alakalı her yorumu seve seve okuyacağım alana kadar.
Hepinize değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.