Samsung Galaxy Note 3 için Android 5.0 (Lollipop) Kurulum Rehberi

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
UYARI: Yapacağınız bu işlem cihazı kesinlikle garanti dışı bırakmaz.
Model: SM-N900
Model name: GALAXY Note 3
Country: Russia
Version: Android 5.0
Changelist: 3779962
Build date: Tue, 13 Jan 2015 16:11:27 +0000
Product Code: SER
PDA: N900XXUEBOA6
CSC: N900SEREBOA6
MODEM: N900XXUEBNL6

Öncelikle Bilgisayarımızdan Samsung USB Driverların Kurulu olduğundan emin olalım. (Windows 7,8,10 için gerekmez.)
Odin adlı programı BURAYA tıklayarak indirelim.
Daha sonra BURAYA tıklayarak romu indirelim.
İki dosyayı da arşivden herhangi bir klasöre çıkaralım.
MPmE92.jpg

Dosyaları klasöre çıkarttıktan sonra telefonu kapatalım bilgisayara bağlayalım daha sonra ses kısma tuşu + power tuşu + home tuşuna basılı tutarak download moduna girelim ses açma tuşu ile onaylayalım.
Böyle bir ekran çıkması lazım:
Galaxy-Note-3-Download-Mode.jpg

Odin Ekranı Böyle gözükecek (COM:X seçeneğinin çıktığından emin olalım) Buradaki X sizde farklı bir rakam olabilir.Resimde anlatılanları yapıyoruz.

6ld2pE.jpg

Bu işlemleri yaptıktan sonra romun cihazınıza kurulumu başlayacaktır sakın kablo bağlantısını kesmeyin telefonunuz brick olabilir.

Kurulum tamamlandıktan sonra yeşil RESET yazısı geldiğinde usbyi bilgisayarımızdan çıkarabiliriz.

Daha sonra Ses açma tuşu + power tuşu + home tuşu aracılığıyla telefonumuzu recovery moduna alalım wipe data/factory wipe cache işlemlerini yapalım. (Hafıza kartı varsa çıkartın bütün bilgiler silinecektir.)

Telefon yeniden başladıktan sonra kurulum ekranını yapıyoruz ve sonuç olarak:

Ezkq0B.png
mrmzDZ.png
jvm2DD.png
2YBkld.png
ZAmVqo.png
oYoZmR.png
l0myDg.png
n5ZgDB.png
vQrLDr.png
12qko5.png
LYm46V.png
rmnVDP.png
7V5bLl.png

Not:Cihazınızın modeli N9000Q yerine N900 olarak değişecektir. Bu herhangi bir sıkıntı ve sorun yaratmaz.
Anlatım bana sorumluluk size aittir.

Mr.Shadow
SDN

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Telefon hafızasında ne var ne yok silinecek olduğundan mutlaka yedek alın. Ben daha önce bu yöntemle note 2 de baya değerli verilerimi kaybetmiştim. Aman dikkat.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Knox sayacı artıyor mu rom atınca sadece root atınca mi knox artıyor ?

Casus85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6ld2pE.jpg

Ben burada AP yerine BLye dosyayı ekleyerek yaptım sorun olurmu acaba.

Birde ben bu romu kullanıyorum ve bazı hatalar veya eksiklikler var onlar şunlar

1) Flip cover klıfım var önceki 4.4.2 versiyonda sorunsuz kullaniyordum bunda bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.
2) Gear fit saatim var önceki versiyonda sorunsuz çalışıyordu bunda saatime bildirimler bazen geliyor bazen gelmiyor.

Bunlar için ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
6ld2pE.jpg

Ben burada AP yerine BLye dosyayı ekleyerek yaptım sorun olurmu acaba.

Birde ben bu romu kullanıyorum ve bazı hatalar veya eksiklikler var onlar şunlar

1) Flip cover klıfım var önceki 4.4.2 versiyonda sorunsuz kullaniyordum bunda bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.
2) Gear fit saatim var önceki versiyonda sorunsuz çalışıyordu bunda saatime bildirimler bazen geliyor bazen gelmiyor.

Bunlar için ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler

Full wipe cache yaptınız mı acaba? Aksesur ayarları var oraya bi kurcalayın derim.

Casus85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok sadece fabrika ayarlarına aldım telefonu. Ayarları karıştırdım ama bir çözüm bulamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Galaxy Note 4 ün işe yarar hangi özellikleri kendine yer bulmuş acaba?

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Bende kullanıyorum böyle sdn nin kurulum rehberi vardı tolga abinin ordan kurdum :D