Samsung Galaxy Note 2, Ekim Ayında Tanıtılacak.

artinda

Asistan


Ekran boyutu bakımından akıllı telefonlar ve tabletler arasındaki boşluğu dolduran Galaxy Note'un dünya çapında 7 milyondan fazla satması üzerine gözler Samsung'un yeni hamlesine çevrilmiş durumda. Galaxy Note'un yeni varisi ile ilgili söylentiler kısa bir süre önce UbuntuLife cephesinden geldi.

Söylentilere göre Galaxy Note 2'de hem ekran boyutu büyüyecek hem de ekran çözünürlüğü artacak. Galaxy Note 2'de 5.5-inç boyutunda ve 1680 x 1050 piksel (WSXGA+) çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif Super AMOLED ekrana (PenTile Matrix) yer verilecek. Karşılaştırmak gerekirse Galaxy Note'un ekranı 5.3-inç boyutunda ve 1280 x 800 piksel çözünürlüğündeydi.

32 nm HKMG teknolojisiyle geliştirilen, ARM Cortex-A15 tabanlı, çift çekirdekli Exynos 5250 platformunun ve 1.5 GB RAM'in güç vereceği söylenen Galaxy Note 2, 8 megapiksel kameraya sahip olacak. Galaxy Note 2'nin daha iyi bir lens ve sensörle donatılacağının altı çiziliyor. Bu bilgilere ek olarak Galaxy Note 2'nin, ekim ayına doğru lanse edileceği öne sürülüyor.

Samsung, söylentiler karşısında sessizliğini koruduğu için kesin yargılara varmak güç. Yeni gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Kaynak.
 
Üst