Samsung galaxy j3(2017)incelemem

Bu konuyu okuyanlar

cgds_0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar,
Bugün sizlere yeni almış olduğum ve 1 haftadır kullandığım telefon olan j3 2017'yi anlatmaya çalışacağım.Öncelikle inceleme boyunca şunları göz önünde bulundurmanızı istiyorum.Telefon giriş seviyesi bir telefon ve 999 Tl ve bence bu fiyat bandında en iyilerden.Neden mi?
-3gb RAM i var
-32gb hafızası var
-5.0"ekran(HD-294ppı)
13mp arka kamera(1.9 diyafram açıklığı,1080p 30 fpsss)
5mp ön kamera(2.2 diyafram açıklığı)

Telefonumuz 1.4GHz hızında çalışan snapdragon 425 işlemciden güç alıyor.İlk başta işlemciye karşı önyargılı olsanız da iş pratiğe döküldüğünde 3gb bellekle iyi bir sonuç veriyor.

TASARIM YORUMUM
Full metal bir tasarımı olan j3 oldukça güzel görünüyor.Arka kamerası tam ortada konumlandırılırken hemen altında flaş bulunuyor.Ön kamera.ise solda bulunuyor sağ tarafta da selfiede en iyi sonuçları alabilmek.için flaş bulunuyor.
Tuş yerlerinden bahsedecek olursam ses açma kapama sol tarafta ve sol taraf onun dışında gayet sade.Fakat mute seçeneği yok.
Telefonun üst tarafı tamamen boş ve bu beni sevindirdi çünkü jack girişi alt tarafta olması her zaman tercihimdir.Telefonumuzun sağ tarafta tek hoparlörü bulunuyor.Yani stereo değil fakat artısı oyun oynarken elinizin kapatmaması.Hoparlörün altında ise telefonu açma kapama tuşu bulunuyor.Bunların dışında sağ taraf ta boş.
Telefonumuzun alt kısmında mikrofon şarj girişi ve 3.5 mm jack girişi var.
Ekranın altındaki tuşlar ise sanal değil sekme ve geri alma tuşları dokunmatik ortada da parmak izi okuyabilen bir tuş bulunuyor.Üst tarafta ise Samsung yazısı konumlandırılmış ve üstünde ahize var.

KAMERA YORUMUM
Arka kamera yeterli özellikle doğal ışıkta oldukça başarılı fakat gece çekimleri için flaş kullanmazsanız aynı şeyleri söyleyemem.Ön kamera ise sosyal medya için.işinizi görür.Ama fazla bir şey beklemeyin.

OYUN YORUMUM
Birkaç basit oyun ve Asphalt 8 oynama şansı buldum.Asphalt 8'de orta grafiklerde açılıyor otomatikman açıkçası yükseğe de almak istemedim.Ama asphalt 8 için orta ayarlarda başarılı diyebilirim.

PİL YORUMUM
Eğer yoğun bir kullanıcı değil iseniz 2 gün hatta 3 günü zorlar fakat oyun oynayayım video izleyeyim derseniz de 1 günü çıkarır diyebilirim.

Umarım almak isteyenlere biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
100tl daha eklenerek xiaomi redmi 5 alınabilirdi

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Hayırlı olsun güle güle kullanın. ?

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Hayirli olsun hocam gule gule kullan ayrica anlatimda guzel olmus ellerine saglik iyi bayramlar