Samsung Galaxy Gio - Ace

Bu konuyu okuyanlar

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni telefon almaya karar verdim fakat Gio ve Ace arasında kararsız kaldım. Ace'de fazladan 5 mp kamera ve flaş var, yanlış bilmiyorsam işlemci hızları aynı, Gio'da tema uygulaması mevcut Ace'de yok. Bildiğim kadarıyla başka da bir farklılık yok.
Benim için fotoğraf çekmek o kadar önemli değil, aralarında başka ne gibi farkılıklar var? Ace 611, Gio 459 lira.
Sizce aradaki fiyat farkına değer mi Ace yoksa 150 lira benim karım olsun Gio da mı karar kılayım.
Şimdiden teşekkürler

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
galaxy gio ve ace'de wifi problemi olduğunu duymuştum. daha doğrusu şöyle söyleyeyim samsung'un son dönemde ürettiği smartphone modellerinde wifi sorunu kronik sorun haline dönüşüyor gibi. fiyatı yüksek tutuyor ama kalite eskisi gibi değil.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Galaxy Gio kullanıyorum ve wifi sorununun olmadığını söyleyebilirim. 2.3 Gingerbread yüklü romlarda bu sorun yok. 2.2 Froyo yüklü romlarda ise basit bir yöntemle sorun çözülüyor. Yani sorun donanımsal değil, yazılımsal.

Arkadaşımızın sorusuna gelirsek. Galaxy Ace'in ekranı gorilla glass. Yani kolay kolay çizilmez. Çizilme, önlemi almadığınızda gerçekten sorun olabiliyor (bende olduğu gibi :( ) Ben olsaydım sırf bu sebepten alabilirdim :)

Tabi karar senin :)

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler @N3CAT1 bu önerini dikkate alacağım

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Galaxy gioda wifi problemi yok artık, 2,3,4 kullanıyorum wifi sorun gitti, kullanmadan lütfen yorum yapmayın. alabilirsen ace al, tabi sana kalmış.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
wifi sorunu yoksa neden ace alsın ki? gio ile ace arasında ne fark var? sadece ace tasarımı ve ekran boyutu biraz daha büyük olan smartphone. he bir de kamerası 5mp. geri kalan özelliklerde ace'den hiç bir farkı yok. neden 200 tl fark verip ace alsın ve samsungun kullanıcıyı yolma politikasına alet olsun ki?

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
wifi sorunu yoksa neden ace alsın ki? gio ile ace arasında ne fark var? sadece ace tasarımı ve ekran boyutu biraz daha büyük olan smartphone. he bir de kamerası 5mp. geri kalan özelliklerde ace'den hiç bir farkı yok. neden 200 tl fark verip ace alsın ve samsungun kullanıcıyı yolma politikasına alet olsun ki?

aynen katılıyorum sana hocam bi tasarım farkıvar diye aynı özellikteki ace 200 tl fazla vermek hiç ama hiç akıl karı değil bence

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim de kafamı o kurcalıyor zaten. acaba diyorum benim mi ace'de bilmediğim özelikler var da bu kadar fiyat farkı çekiyorlar.

UzmanWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de galaxy gio'yu yeni aldım.Senin gibi düşünmüştüm ama kamera farkından dolayı aradaki o kadar fiyat farkına değmez diye düşündüm.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Ace al bence birazcık kullandım ekranı kamerası güzel, özellikle arka kapağın elin terliyken bile rahat tutulması ekranın çizilmeye ve iz bırakmaya karşı olması güzel. :D

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gio daha mantıklı ace'ye göre ama daha farklı bir alternatif düşünürsen hem de uygun fiyatlı android froyo'lu optimus me diyebilirim...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
optimus me özellikleri gio ya yaklaşamaz bile. en nihayetinde çözünürlük 240x320 ve 256 bin renk. 600 mhz işlemci ve ekranı 2,8. gionun 320x480 16 bit ekranı 3,2 dir. 800 mhz işlemcidir. HB DE şu anda kdv dahil 479 lira taksitlide dahil.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
optimus me özellikleri gio ya yaklaşamaz bile. en nihayetinde çözünürlük 240x320 ve 256 bin renk. 600 mhz işlemci ve ekranı 2,8. gionun 320x480 16 bit ekranı 3,2 dir. 800 mhz işlemcidir. HB DE şu anda kdv dahil 479 lira taksitlide dahil.

ben zaten ıkı telefon arasında fikrimi söyledim telefonları birbirinle yarıştırmak gibi bir niyetim yok... optimus me kullanıyorum ve memnunum sadece aynı olmasa da benzer özelliklere sahip ve fiyatı daha uygun olduğu için alternatif bir öneri getirdim...renk seçenekleri,tasarımı vb özellikleri ile hoş bir telefon... fiyatı timlerde 350 tl... nereden baktınız bilmiyorum ama sizin dediğiniz biraz fazla.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Haklısın yanlış yazmışım. tercih meselesi, hayırlısı olsun hangisini alırsan kardeş

furkanbicici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wave II HB'de 742 TLye felan geliyo şu an kdv dahil. Ben aldım memnunum. İlla Ace ya da Gio dersen Gio derim.

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağolun arkadaşlar büyük ihtimal gio alacağım ace'e fazladan para vermeye gerek yok bir kamera ve flaş için
@medya faresi optimus me de aklımda vardı fakat lg diye çekiniyordum madem sen memnunsun benim de aklımın bir köşesinde bulunsun sana da teşekkürler

RaMZeN

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ace, ace, ace :D çok şekil telefon diğerine göre

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
istesen gio yada flash player yükleye bilirsin o yüzden gio daha mantıklı gelio

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gio ufak ben sevmedim 570 tl şuan ace ben aldım memnunum çok güzel iphone u andıran bi tasarımımı var ekranı çok rahat herkes kullanabilir kamerası çok iyi gece vakti flaşı kullanarak fotoğraf çek ve gör sabah gibi yaptığını söyliyebilirim telefon çok iyi bundan sonra büyük ihtimalle iphone 4 alırım şeklimiz olsun :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende Galaxy Serisini Düşündüm Lakin Benim için Önemli Olan İşleim sistemi ve Hızı oyunlarda kasmaması Ve ucuz olması Mmorgp Oyunları için alacağım Gio yu daha Mantıklı Buluyorum Bir flash ve Kamera için 150 tl yada 200 tl fazladan vermene değmez :D o paraya fakirin karnını doyur sevaba gir derim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaxy gio aldm ve ekran koruyucusu yoktu hemen çizildi yanlışlıkla lsd ekranı değişme gibi bi ihtimal var mı?

Son mesajlar