Samsung Galaxy A9 Pro (2016)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Uber
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Samsung Galaxy A9 Pro (2016)

5000 mah batarya
sd652
4 gb ram
32 gb hafıza
6inch ekran
1080p
ve güncel samsung tasarımı

bu cihaz gerek batarya yüksekligi gerek işlemci ve ekran çözünürlügü açısından tam uyumlu geliyor gözüme hele güncel tasarım ve büyük ekran ile beni cezbetti diyebiliriz önceden note 4 de karar kılmıştım ama güncel cihazların gelmesi ile beklemeye karar verdim ki şu cihazı görünce iyi ki beklemişim de diyebiliriz.

size sorum türkiye pazarına girer mi bu cihaz ? girerse tahimini fiyat sizce ne olur ?

bana kalsa tam s7 ve note serisinin altına altarnatif 1799 gibi bir fiyatla gelmeli 2000 olsa alınmaz gider s serisi alınır yada başka orta segment telefon 1799-1499 arası bulunur

tahminlerinizi bekliyorum bana göre şuan bu cihaza rakip lg g5 lite var oda tasarım olarak g5 in birebir aynısı sadece işlemci sd 652 ve ram 3 gb ama a9pro yu gerçekden merak ile bekliyorum.

tahminlerinizi öğrenmek isterim birde alınabilirlik açısından kagıt üzerinde nasıldır

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Gelmez bu telefon samsung bunu cine surecek
Gelirsede 2000 tlden asagi olmaz
Belki 1800 1900

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Cihazin teknik ozelliklerini acikcasi cok begendim. Cunku mantikli adimlar atilmis. Kasa buyudugu icin 5000 mah batarya takilmis, ekran cozunurlugu performansi azlatmamak icin 1080p yapilmis, ram'in 4gb olmasi cok iyi. Iki noktada sorun var ama. 1- herkez yonelmez cunku 6" cok buyuk. 2- Ulkemizde gelirse sd652 ile gelmez diye tahmin ediyorum. Cunku samsung burada hep exynos'lu modeli gonderiyor. Sd652 yerine bir muadil bir exynos takar ginderirler.

Acikcasi su son donemde adi sık sık duyulan sd651 islemcisini merak ediyorum. 4xA53 + 4xA72 cekirdeklerinden ve adreno 510 gpu ile geliyor bu islemci. A53 cekirdeklerini zaten guc tuketimi ile biliyoruz. A72 de a57 nin ustu olarak performans gerektiren islerde calisicagini dusunursek bu islemci basit islerde pik suresi iyi olur ama oyunlarda a72'leri calistirip performansi arttirir ama pili azaltir. Adreno 510 gpu'suda yeni giriyor piyasaya. Qualcomm orta segment islemcilerin performansi baya yukseltmis. Ama bu islemci ile gelecek cihazlar ucuz olmaz gibi. Yani orta segment fiyatlari yukselecege benziyor.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
yorumlar için teşekkürler samsunga mail attım cevap gelmiş "Modellerimizle ilgili gelişmeleri yakında sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız." diye büyük ihtimal avrupa ve Türkiyede satışa girer. sadece çinde kalırsa samsung büyük batarya savaşında kendi kafasına sıkmış olur bana göre asus lenovo derken samsung da bu savaşa dahil olur fiyat dedginiz gibi yüksek olur ama lg g5 lite yüzünden biraz düşük tutulabilir görkem abi bende bu cihazın özelliklerine bayıldım note 5 altarnatifi bile olur ucuz olursa onu alamayanlar için 1799 gibi bir fiyattan gelirse ön sipariş olsun hemen ön sipariş veririm o derece sevdim söyle s6 daki mavimsi gibi renk öff tadından yenmez D: