Samsung Galaxy A8 (2016) (SM-A810F/DS) modeline Android 7.0 Nougat güncellemesi gelecek mi ?

Bu konuyu okuyanlar

gurkanuzumlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam,

Samsung Galaxy A8 (2016) telefonu almayı düşünüyorum telefona Android 7.0 Nougat güncellemesi gelecek mi bilgisi olan varmı ? yardımcı olurmusunuz ?

birde bu telefonun artıları eksileri neler paylaşırmısınız ?

Teknik özellikler
İşletim Sistemi:
Android 6.0.1 (Marshmallow)
İşlemci:
Samsung Exynos 7 Octa 7420
İşlemci Hızı:
Quad-core 2.1 GHz ARM Cortex-A57, Quad-core 1.5 GHz ARM Cortex-A53
Bellek Kapasitesi:
32 GB
RAM Bellek Boyutu:
3 GB
Sensörler:
İvmeölçer, Pusula, RGB Işık Sensörü, Yakınlık Sensörü
SIM-kart boyutu:
Nano-SIM (4FF)
Ürün Tipi:
Akıllı Telefon
Ürün numarası:
1168788
Ekran
Ekran boyutu (inç):
5.7 inç
Ekran boyutu cm / inç:
- / 5.7 inç
Çözünürlük (GxY):
1080 x 1920 megapixel
Ekran:
Çizilmeye Dirençli Cam, Eğimli Ekran (2.5D), Multi Touch, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display)
Çözünürlük genişliği:
1080 megapixel
Çözünürlük yüksekliği:
1920 megapixel
Dokunmatik Ekran:
Evet
Dokunmatik Tipi:
Kapasitif Dokunmatik ekran
Kamera
Kamera çözünürlüğü:
16 megapixel
Ön Kamera Çözünürlüğü:
8 megapixel
Entegre flaş:
Evet
Kamera efektleri:
Gesture Shot, Panorama Selfi,
Kamera fonksiyonları:
Coğrafi konum etiketleme, Elle Odaklama, HDR, Otomatik odaklama, Panorama, Seri Çekim (Burst) Modu, Sesli komut, Yüz tanıma, Zamanlayıcı, Diyafram açıklığı F 1.9
Video Çözünürlüğü:
1920x1080
Video Kayıt:
Full HD 30 fps
Fonksiyonları
Yüz Tanıma:
Evet
Parmak İzi Sensörü:
Evet
GPS:
Evet

Güç kaynağı
Batarya Tipi:
Li-ion
Batarya kapasitesi:
3300 mAh
Genel özellikleri
Boyutlar (GxYxD) / Ağırlık:
76.8 mm x 156.6 mm x 7.2 mm / 182 g
Özel Nitelikler:
4.5 G desteği mevcut, GLONASS özelliği

Son düzenleyen moderatör:

Gökbörü26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dün media markt da inceledim telefonu benimde kafama yattı renk buz mavisi vardı başka renk gelir mi bilmiyorum. Satış temsilcisi note 5 in kalemsiz versiyonu dedi androidden pek anlamam note 7 arayüzü var dedi. Benim için batarya çok önemli lenovo p2 yi bekliyorum ama bu cihaza cidden kafam baya yattı androidden anlayan arkadaşlar bu konuya bi el atıp yardımcı olursa bende sevinirim.

gurkanuzumlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün media markt da inceledim telefonu benimde kafama yattı renk buz mavisi vardı başka renk gelir mi bilmiyorum. Satış temsilcisi note 5 in kalemsiz versiyonu dedi androidden pek anlamam note 7 arayüzü var dedi. Benim için batarya çok önemli lenovo p2 yi bekliyorum ama bu cihaza cidden kafam baya yattı androidden anlayan arkadaşlar bu konuya bi el atıp yardımcı olursa bende sevinirim.
bataryası olsun hafıza bakımından da orta segment telefon olarak kıyaslarsan çok iyi telefon ama A8 kullanan arkadaşların bi el atması gerekiyor artıları eksileri nelerdir ?

Gökbörü26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Genel olarak forum yorumlarına baktığımda Samsung'un ara modellerini kimse beğenmiyor amiral gemilerinden şaşmayın diyorlar ama malesef ülkemizde amiral gemileri her model telefon için değmeyecek kadar uçuk fiyatlara fırladı. En babası denilen telefonu 2-3 sene kullanıyorsun. İphone'nun 6ya kadar olan her modelini kullandım ve cidden iphone'un şarj olayından bıktım. 1 sene sonra powerbankla ya da prizle yaşıyorsun.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Normal bir amiral gemisi değil bu note 5 işlemcisini kullanıyor ve note 7 arayüzü ile geliyor arayüz olarak gayet performanslı exynos 7420den bahsediyoruz orta seviye bir telefon değil orta üst seviye bir telefon

gurkanuzumlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal bir amiral gemisi değil bu note 5 işlemcisini kullanıyor ve note 7 arayüzü ile geliyor arayüz olarak gayet performanslı exynos 7420den bahsediyoruz orta seviye bir telefon değil orta üst seviye bir telefon
güncelleme gelecekmi peki bilgin vamı ?

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
evet . A8 ler Note serisinin kalemsiz versiyonlarıdır. A8 2015 serisini aldım. Note 4 den hiçbir farkı yok. Üstelik ekran FullHD olduğu için performansı gayet güzeldi. A8 2016 teknik özellikler bakımından gayet güzel. Şu yeni cihazları(A8 2016 , J7 Prime ve C7) alıp kullananlar forumda konu açsada almak isteyenler bilgilense....

gurkanuzumlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet . A8 ler Note serisinin kalemsiz versiyonlarıdır. A8 2015 serisini aldım. Note 4 den hiçbir farkı yok. Üstelik ekran FullHD olduğu için performansı gayet güzeldi. A8 2016 teknik özellikler bakımından gayet güzel. Şu yeni cihazları(A8 2016 , J7 Prime ve C7) alıp kullananlar forumda konu açsada almak isteyenler bilgilense....
kardeş güncelleme konusunda bilgin varmı ?

Reaksiyon puanı
125
Gelmesi lazım ama Samsung'un muhteşem güncelleme politikasından da korkmuyor değilim.

nostalgiaplatz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bugün itibariyle A8 2016 kullananlar arasına katıldım. Gerçekten tek kelimeyle müthiş bir cihaz olmuş. Özellikle Kamera, bataryası ve cihaz akıcılığı harika. Açıkcası bu kadar iyi bir cihaz beklemiyordum. Benim tek bir eksisi var cihazın sanırım Blackberry kullanmaktan gelen bir alışkanlık, böyle iyi bir cihaza bir bildirim ışığı eklemeyi unutmuşlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende bugün itibariyle A8 2016 kullananlar arasına katıldım. Gerçekten tek kelimeyle müthiş bir cihaz olmuş. Özellikle Kamera, bataryası ve cihaz akıcılığı harika. Açıkcası bu kadar iyi bir cihaz beklemiyordum. Benim tek bir eksisi var cihazın sanırım Blackberry kullanmaktan gelen bir alışkanlık, böyle iyi bir cihaza bir bildirim ışığı eklemeyi unutmuşlar.
Vardır o be samsungun üst düzey telefonlarinda var ayarlara gir LED yaz ayarı çıkar

keymaker1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam,

Samsung Galaxy A8 (2016) telefonu almayı düşünüyorum telefona Android 7.0 Nougat güncellemesi gelecek mi bilgisi olan varmı ? yardımcı olurmusunuz ?

birde bu telefonun artıları eksileri neler paylaşırmısınız ?

Teknik özellikler
İşletim Sistemi:
Android 6.0.1 (Marshmallow)
İşlemci:
Samsung Exynos 7 Octa 7420
İşlemci Hızı:
Quad-core 2.1 GHz ARM Cortex-A57, Quad-core 1.5 GHz ARM Cortex-A53
Bellek Kapasitesi:
32 GB
RAM Bellek Boyutu:
3 GB
Sensörler:
İvmeölçer, Pusula, RGB Işık Sensörü, Yakınlık Sensörü
SIM-kart boyutu:
Nano-SIM (4FF)
Ürün Tipi:
Akıllı Telefon
Ürün numarası:
1168788
Ekran
Ekran boyutu (inç):
5.7 inç
Ekran boyutu cm / inç:
- / 5.7 inç
Çözünürlük (GxY):
1080 x 1920 megapixel
Ekran:
Çizilmeye Dirençli Cam, Eğimli Ekran (2.5D), Multi Touch, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display)
Çözünürlük genişliği:
1080 megapixel
Çözünürlük yüksekliği:
1920 megapixel
Dokunmatik Ekran:
Evet
Dokunmatik Tipi:
Kapasitif Dokunmatik ekran
Kamera
Kamera çözünürlüğü:
16 megapixel
Ön Kamera Çözünürlüğü:
8 megapixel
Entegre flaş:
Evet
Kamera efektleri:
Gesture Shot, Panorama Selfi,
Kamera fonksiyonları:
Coğrafi konum etiketleme, Elle Odaklama, HDR, Otomatik odaklama, Panorama, Seri Çekim (Burst) Modu, Sesli komut, Yüz tanıma, Zamanlayıcı, Diyafram açıklığı F 1.9
Video Çözünürlüğü:
1920x1080
Video Kayıt:
Full HD 30 fps
Fonksiyonları
Yüz Tanıma:
Evet
Parmak İzi Sensörü:
Evet
GPS:
Evet

Güç kaynağı
Batarya Tipi:
Li-ion
Batarya kapasitesi:
3300 mAh
Genel özellikleri
Boyutlar (GxYxD) / Ağırlık:
76.8 mm x 156.6 mm x 7.2 mm / 182 g
Özel Nitelikler:
4.5 G desteği mevcut, GLONASS özelliği
Ben A810F 2016 kullanıyorum gayet memnunum. Suan icin sıkıntı diyebileceğim, bi sorunla karşılaşmadım. Batarya gayet iyi şuan internet ve oyun üzeri sık kullandığım halde bir günde bitmiyor diyebilirim.
Güncelleme de nisan sonu çıkacak diye biliyorum.

canioz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Valla cihaz harika ben kullanıyorum her şeyi kaldırıyor kasma donma yok işlemci belli grafik harika tasarım zaten bi hoş bu fiyata tavsiye ederim yani alacaklar için . Bi sıkıntısı var root atılmıyor
Güncellenme konusunda da güvenlik güncellemesi filan atıyorlar nugat 7.0 da 24 mayısa kadar kesin gelecek :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Valla cihaz harika ben kullanıyorum her şeyi kaldırıyor kasma donma yok işlemci belli grafik harika tasarım zaten bi hoş bu fiyata tavsiye ederim yani alacaklar için . Bi sıkıntısı var root atılmıyor
Güncellenme konusunda da güvenlik güncellemesi filan atıyorlar nugat 7.0 da 24 mayısa kadar kesin gelecek :)
Kamera nasıl hocam kamera örneklerini atabilir misin ? Hangi kullanımda kaç saat ekran süresi alıyorsun.İnsanlara öneriyorum cihazı kamerasından memnun musun pil süresi ne kadar ?
Ve biliyor musun ? Bazıları bırak senin telefonu S7lerin kastığını söylüyor inanabiliyor musun ?:D

canioz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet s7 karmalar var arayüzden dolayı bende sevmedim onu aldım sattım zaten sırf arayüz için bunu da farklı diye almıştım artık dedim değiştirmicem ama biliyor musun bak ben 10 dk da bir wpgirdiğimi düşün ltd sürekli açık müzik dinliyorum ortalama 30 tane günlük 1 saat de oyun oynadığımı düşün eve gelince 20 filan kalıyor sonra şarja takip oynuyorum.
Attigim fotoğraf kışın çekilmiş hali yazın biraz daha net oluyor daha çekmedim çekince atacağım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170505-221615.png
    Screenshot_20170505-221615.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 456
M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet s7 karmalar var arayüzden dolayı bende sevmedim onu aldım sattım zaten sırf arayüz için bunu da farklı diye almıştım artık dedim değiştirmicem ama biliyor musun bak ben 10 dk da bir wpgirdiğimi düşün ltd sürekli açık müzik dinliyorum ortalama 30 tane günlük 1 saat de oyun oynadığımı düşün eve gelince 20 filan kalıyor sonra şarja takip oynuyorum.
Attigim fotoğraf kışın çekilmiş hali yazın biraz daha net oluyor daha çekmedim çekince atacağım
S7 o arayüzün alasını aldı yalnız ve donanım olarak A8 2016nın çok üstünde:D

canioz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanibende güncelleme bekliyorum inşallah gelecek

canioz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gerek yok zaten grace ux var ya sende
Bende de grace var ama sıkıldım. Mesela 7.0 ile mobil veri olayında istenilen uygulamanın verişi kapatılıyor 6.0.1 olduğu için yapamıyorum otomatik yiyor deli oluyor şarj da gidiyor yediği için mesela onları halledecem