Samsung cihazlara Nearby Sharing (AirDrop Çakması) Gelmeye Başladı

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Daha önce konu açıldı mı görmedim ama Samsung telefonlara daha önce Apple telefonlarda gördüğümüz AirDrop özelliğinin bir benzeri olan Nearby Sharing gelmeye başladı. Kendim yaptığım testlerde Wi-Fi Direct'in bu işte bu özellikten 4-5 kat daha hızlı olduğunu gördüm. Tamamen gereksiz bir özellik geldi yani. Sizin düşünceleriniz nelerdir? (Şu an "Google Play Services"i BETA programında açtığımızda kullanabiliyoruz. Beta olduğu için yavaş olduğunu hiç sanmıyorum.)
Screenshot_20200730-205257_Chrome.jpg

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aksine kullanan insanlar (beta değil) oldukça memnun. Şu an daha çok yeni büyük ihtimalle 2.5 sürümüyle iyice rayına oturur ki daha paylaşım ekranı bile stok Android görünümünde. Zaten bu özelliği cihazlara entegre etmek için herhangi bir güncelleme yayınlamıyor üreticiler direkt olarak ekleniyormuş Max de bahsetmiş hatta.
Ama burada anlamadığım şey madem böyle bir özellik eklenecekti neden o zaman Quick Share'i getirdiler.
Google ile üreticiler arasında bir iletişim problemi var sanırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung gereksiz özellikler eklemeye bayılır.
Niye gereksiz olsun? 6.0 üstü her cihaza eklenecek deniliyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Nearby Share yarın belirli Android 6.0 ve üstü yüklü Samsung cihazlarda çıkıyor. Ancak zamanla her cihaza dağıtılacak.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
airdropun da bunun da mantığını bilmiyorum. tahminen dosya paylaşıyorsun kendi cihazların arasında değil mi ? veya bir başkasına ?

eğer doğruysa; yıllardır one drive var neden alternatif arıyoruz ki ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
airdropun da bunun da mantığını bilmiyorum. tahminen dosya paylaşıyorsun kendi cihazların arasında değil mi ? veya bir başkasına ?

Kendi sisteminde bulunması varken niye Microsoft uygulamalarıyla uğraşalım ki?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554

OneDrive internet yolu ile aktarmıyor mu dosyaları? Bu sistem Bluetooth/Wifi, isteğe bağlı olarak internet desteği alıyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@grbzz
10 tane client bilgisayarı tek cihaz kullanırmış gibi kullanıyorum kaç zamandır. Telefondan, tarayıcıdan herşeyden erişiyorum. Ofis excel web üzerinden birebir masaüstü gibi hizmet veriyor. Microsoft işin başından beri en güvenilir firma benim için. Uğraş dediğin bir uygulama yüklemek uğraş olarak görülüyorsa eyvah halimize.

@Alper S
Kullanmadığım için mantığını bilmediğimi söyledim zaten. Benimki illaki net istiyor. Sunucuya atıp tüm cihazlarımdan erişebiliyorum kendi ftp'im gibi.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
@grbzz
10 tane client bilgisayarı tek cihaz kullanırmış gibi kullanıyorum kaç zamandır. Telefondan, tarayıcıdan herşeyden erişiyorum. Ofis excel web üzerinden birebir masaüstü gibi hizmet veriyor. Microsoft işin başından beri en güvenilir firma benim için. Uğraş dediğin bir uygulama yüklemek uğraş olarak görülüyorsa eyvah halimize.

@Alper S
Kullanmadığım için mantığını bilmediğimi söyledim zaten. Benimki illaki net istiyor. Sunucuya atıp tüm cihazlarımdan erişebiliyorum kendi ftp'im gibi.
Onca para verip aldığım cihaza bir zahmet özellik de eklesinler, ben mi uğraşacağım? Zaten Microsoft ile de işbirliği olacak deniliyor en olmadı Samsung yapar, uygulamalara gerek kalmaz.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Cihazın içinde kendiliğinden gelen her yazılım, cihazı yorar. Kullanmadığım ve kullanmayacağım uygulamaları illa uygulamalardan tikleyip kapatmak istemiyorum şahsen. Bana göre kurulum esnasında sormalı, ve ön bellekte durmamalı bu datalar. Kurmayı istersem tik işaretiyle belirtip webden indirmeli.

Benimki biraz teknik istek sonucu yoğrulmuş. Tabi sen gibi herşey hazır gelsin isteyenler de olacak.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Google Nearby Share'in tüm cihazlara güncelleme olmadan sunulacağını ve nasıl kullanılacağını bildiren bir yazı yayımladı. Herkes hazır olsun, geliyor...

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Biraz öyle oluyor. :/ Belki bu özellikler Google tarafından eklenip sadece Samsung grafik arayüz ekliyordur onu tam bilmiyorum. Google suçlu olabilir burada.
Telefonu televizyon kumandasına çeviren Infrared özelliği bile vardı zamanında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce konu açıldı mı görmedim ama Samsung telefonlara daha önce Apple telefonlarda gördüğümüz AirDrop özelliğinin bir benzeri olan Nearby Sharing gelmeye başladı. Kendim yaptığım testlerde Wi-Fi Direct'in bu işte bu özellikten 4-5 kat daha hızlı olduğunu gördüm. Tamamen gereksiz bir özellik geldi yani. Sizin düşünceleriniz nelerdir? (Şu an "Google Play Services"i BETA programında açtığımızda kullanabiliyoruz. Beta olduğu için yavaş olduğunu hiç sanmıyorum.) Ekli dosyayı görüntüle 110406
O nasıl bir telefondur hocam Samsung her sene milyon tane telefon çıkardığı için anlaşılmıyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
An itibariyle S10'lara geldi. İnternetli ve internetsiz paylaşımı mevcut.

Screenshot_20200809-180708_Google Play services.jpg