Samsung Android 6.0 Güncellemesi Sorunlu mu?

  • Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Samsung Android 6.0 Güncellemesi Sorunlu mu?

Android 6.0 güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılar güncelleme sonrası ciddi bir sorunla karşı karşıya kalıyor. Güncelleme sonrası oluşan sorun ne? Sorundan kurtulmak için ne yapmalı?

 
Son düzenleme:

muratteas

Dekan
Forum da Samsung bölümünde sorunlar yazıldı. Ama SDN haberi şimdi yapıyor. Nasıl editördür bunlar? Forumlardan haberi yok.

Galaxy S5'e gelen 6 güncellemesi ile gelen sorun, açılışta parmak izi çalışmıyor, illa pin gireceğiz. Rehbere numara eklediğinde isim kalıyor, numara kaydedilmiyor, tekrardan eklemen gerekiyor. Şarz çok çabuk emiliyor. :) Home tuşuna bastığında ekran tepkime vermiyor. 5 - 6 saniye sonra açılıyor. Aklıma gelenler bunlar.
 

KURTType-R

Üyecik
6.0 .1 onarma güncellemesi çıkması lazım wifi sorunu var 5.1.1 de aynı mesafede sorunsuz giren wifi 6.0 yuklemem le girmez oldu YADA zorlanarak girer oldu telefonum note 4 N910CQ
 
Bendede sorunlar basladi..Bilen varsa yardimci olsun..6.0.1 guncellmeden sonra surekli kapanip aciliyor.. Biriyle konusurken kapanip aciliyor... Wifiye baglanmiyor.. Nefret ettim bu guncellmeden.. 5.0.1 'e nasil geri getiririm? Yani bir onceki sürüme?
 

Selim 64

Üyecik
Samsung Galaxy Note 4 sahibiyim. Cihaz Android 6.0.1 güncellemesi aldıktan sonra tıkladığımız uygulamayı otomatik olarak varsayılan yapıyor.

Şöyle ki, örneğin cihazda 3 tane video oynatıcısı var. Bir videoya tıklayınca hangisiyle açmak istediğimizi soruyor ve örneğin biz mi player ı seçtiğimiz zaman "bir kez" ya da "her seferinde" seçeneği sunuyor. Her seferinde dersek o uygulama varsayılan uygulama oluyor ve artık her tıkladığımız video o uygulama ile açılıyor.

Sorun şu ki, güncelleme ile birlikte videoya tıklayınca seçenekler ortaya çıkıyor ve biz birini seçince otomatikman onu varsayılan yapıyor yani "bir kez" ve "her seferinde" seçenekleri gelmiyor.

Bu sadece videolar için geçerli değil. Birden fazla alternatifi olan her uygulama için geçerli.
 

fuatih

Üyecik
Galaxy S6 Edge 6.0.1 sürümüne güncelledikten sonra normalde çalışan kamera şuan "kamera başarısız" hatası veriyor.Çok aradım ama bir çözüm bulamadım.Servise gönderdim bakalım olacak mı.
 

scorpion

Rektör
Yasaklı
Galaxy S5'e gelen 6 güncellemesi ile gelen sorun, açılışta parmak izi çalışmıyor, illa pin gireceğiz.

Telefonu yeni baslattigin zaman direkt parmak izi ile acamiyorsun, önce sifreyi girmen gerekiyor. Bu bilerek ayarlanmis bir sey, sorun ile bir alakasi yok.

Aciklamada da bunu yazmislar zaten.
 

Whtngr

Üyecik
S5'e 6.0.1 yükledikten sonra sensörler çalışmamaya basladi. Özellikle ivme ölçer ve jiroskop ayrımcı olabilirseniz sevinirim
 
galaxy A7 2016 kullanıcısıyım. cihaz güncellemeden sonra wifi çalışmamaya başladı. ayrıca güncellemeleride alamıyorum. cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir şekilde değiştirildi hatası veriyor.
 

orhansahun

Üyecik
Yukarıdaki sorunlara ilaveten
1. Müzik çalardaki kapanma zamanı bozuldu.
2. Rehber deki favoriler alfabetik dizilme bozuldu.
 
Lanet olsun bu sürüme klavye hassasiyeti eksildi. Wifi arada sırada acilmiyordu dün kapattım şimdi hiç açılmıyor. Nasıl araştırmadan yükledim bu güncellemeyi. Wifi hiç açılmıyor. Yeniden baslatmalar da yaptım. Amaçları not 7 satmak iken piyasaya sürdükleri bu surum sanki yeniliğe gitmemiz için yapılmış bir oyun gibi gozukuyor.
 
Samsung a3 2016 kullanıcısıyım telefon sürümü güncelleme yapıldıktan sonra gun içerisinde farkli zamanlarda kendi kendine işlem yapma ve kendini sürekli yeniden başlatma sorunu ortaya çıktı. Servise 8 kez gitti arka arkaya. Servis 3 kez hata yok dedi, anakart ve dokunmayın ekran değişti denildi, yazılım değişti denildi ancak telefon normal bir şekilde çalışırken gün içerisinde, genelde akşama doğru, kendini resetlemeye başlıyor ve bugün şarjı bitene kadar sürdü tam bir saat. Sanırım tüketici hakem heyetine başvuracağım
 
Son düzenleme:

ozgurhisir

Üyecik
Arkadaşlar ben de aynı sorunlarla karşılaşıyorum acaba bu sorunu nasıl çözerim. Ekrandaki gibi sorun çıkıyor bende
 

Ekli dosyalar

  • Screenshot_2017-06-18-16-21-39.png
    Screenshot_2017-06-18-16-21-39.png
    1.7 MB · Görüntüleme: 451
Üst