Samsun J7 Pro Telefonumu Suya Düşürdüm

Bu konuyu okuyanlar

Fergan Kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler herkese, ben büyük bir salaklık yapıp, 2 ay önce aldığım yepyeni Samsung J7 Pro telefonumu suya düşürdüm. Zamanınızı ayırıp okursanız çok minnettar olurum.

İlk anda aklıma telefonu pirince koymak gelmedi, havlu ile dışını kuruladım sonra saç kurutma makinesini soğuk ayara getirip deliklerden içeri biraz tuttum. Sim Kart'ı ve 2 adet sim kart yuvasını çıkardım. Telefonun Power tuşu tam olarak çalışmadı ve bu yüzden telefonu kapatamadım. Dokunmatiğinde hiç bir problem yok, ekranda da gözle görülür bir deformasyon yok, Tuşlar haricinde telefonun geri kalanı gördüğüm kadarıyla tamamen çalışıyor, bir kaç kere kendiliğinden bir şeyler yaptı, Google asistanı falan başlattı durduk yere. Telefonu kapatamadığım için şarjını bitirmeye uğraştım, zaten az şarjı vardı %20 civarı, ben de oyun oynadım, YouTube'den video açtım. Şarjı bitince de pirince koydum, yaklaşık 20 saattir pirincin içinde ve ellemedim.

Şimdi telefonun sorunları şunlar;

- Geri gitme ve Menü tuşu çalışmıyor.
- Ev tuşu yani ortadaki basılabilir tuş çalışmıyor.
- Power yani Aç/Kapat tuşu çalışmıyor. (Nadiren algılıyor)

Bunların dışında görebildiğim bir problem yok, sadece bir kaç kere kendiliğinden bir yerlere girdi telefonda o kadar ama sonra tekrarlamadı. Ve ayrıca Ses tuşları da çalışıyor.

Bundan sonra ne yol izlemeliyim? Büyük ihtimalle garantiden çıktığının farkındayım ama yine de götürüp faturası ve garanti belgesiyle Samsung Yetkili Servisine mi teslim etmeliyim?

Daha önce bunun gibi bir durum yaşamış olan varsa ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim, bana ne kadar bir fatura çıkar tahminen?

Eğer okuduysanız teşekkür ederim ve cevap verirseniz çok sevinirim, iyi günler.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Bemce servise vermelisin ama su girişi olduğu için değil tuşlar çalışmıyor diye eğer gerek duyarlarsa onlar zaten suya düştüğünü anlarlar ama belkide değiştirip verirler garanti kapsamında kim bilir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bemce servise vermelisin ama su girişi olduğu için değil tuşlar çalışmıyor diye eğer gerek duyarlarsa onlar zaten suya düştüğünü anlarlar ama belkide değiştirip verirler garanti kapsamında kim bilir.
Yani tuşları düzeltip

Son düzenleme:

Fergan Kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Umarım öyle olur... Ama büyük ihtimalle anlarlar durumu, ben artık garantiden çıkarsa ne kadar tutar diye düşünüyorum, umarım 300 lira civarlarını geçmez. Sağol cevabın için.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Kesinlikle bir an önce servise gitmelisin. Cihazın içerisine sıvı kaçtığını sen söylemesen de onlar anlıyorlar. İnşallah fazla masraf çıkmaz. Ama benim merak ettiğim şey suya düştükten sonra ne kadar zamanda sudan çıkardınız ? Suyun içerisinde ne kadar kaldı ?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Servise götür

Baybars Yardım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende aynı telefonla aynı durumu yaşadım bir süre pirinç ondan sonrada müzik açıp yüksese getirdim(telefonda) içindeki su çıksın diye bir gün dokunmayınca kulanmaya devam ettim