samsun A50 sıvı teması ve oksitlenme sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

erdenay80_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 ay önce aldığım ve hala garantisi devam eden Samsung A50 telefonum 1 hafta kadar önce donma ve kasılmaya sonraki günlerde kendiliğinden açılıp kapanmaya bugün sabah itibariyle de tamamen kapanıp açılmamaya başladı. Şarj olmuyor ve tepki vermiyor. İzmir Şair eşref Bulvarı no 36 adresindeki yetkili teknik servise giderek şikayetimi söyledim ve telefonu aldılar. Oradaki görevli bayan 2 saat sonra telefonuma sıvı teması olduğunu ana kart üzerinde oksitlenme gördüklerini ve garanti kapsamı dışında ekran ve şarj soketini değiştirerek tamir edebileceklerini söyledi. Fakat böyle bir sıvı teması olmadığını sıvı bir şeye düşme dökülme vs gibi bir şey olmadığını söylememe rağmen elinizdeki nemle dahi olmuş olabilir diyerek ilginç bir teşhiste bulunuldu ve 625 lira tarafımdan istedi. Sıvıyla teması olan bir telefonun bir yerinde değil her yerinde oksitlenme ve su izi olur. Fakat nem ile oksitlenme olabileceği şeklinde bir açıklama yapan servise bunun olamayacağını nem yüzünden binlerce lira vererek aldığım bir telefonda bu sorun yaşanmışsa bu üretici firmanın kusuru olduğunu ilk defa telefon kullanmadığımı ve hatta telefonu sürekli kılıfıyla kullandığımı ve çantamda taşıdığımı söylememe rağmen kesinlikle garanti kapsamında tamir olmayacağını söylediler. Bende ikna olmayıp telefonumu servis raporu ile geri iade aldım. Yarın Tüketici Hakem Heyetine giderek durumu bildireceğim ve hakkımı sonuna kadar arayacağım. Sonuç elinizdeki nemle oksitlenen bir telefon almak istemiyorsanız A50 den uzak durun derim. (Not: ben serviste iken en az 5 6 kişi daha elinde aynı telefonun arızasıyla ilgili başvuru yapıyordu...)