Salgın sebebi ile işten çıkartılan var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Koronavirüs salgını sebebi ile ücretsiz izine yada tamamen işten çıkarılan arkadaşlarımız var mı? Bu kötü günlerde yanlarında olduğumuzu hissetmelerini dilerim.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Salı günü 6 kişi takım arkadaşımız ücretsiz izindeler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yıllık iznim var haziran temmuz gibi kullanmaya düşünüyordum. Bizi de zorunlu izin verecek bilmiyorum insan kaynakları ne diyecek bilmiyorum.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
empati yaparak şirket gözü ile bakın.
onlarda mecburen ücretsiz izin kozunu oynamak zorundalar.
süreç uzun soluklu olacak harcamalarınızı ve mevcut bakiyenizi korumanızı öneririm.
ve işten çıkarılan yada ücretsiz izinde olan arkadaşlar karamsarlığa kesinlikle kapılmasın. elbet yeniden yeşerecek her şey..

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
2 Arkadaşım çıkarıldı işten, çalıştığı iş yerleri de 15 günden bu yana kapalı maalesef.
İki tarafta kendine göre haklı, devletimizin bu konuda esnafada işçiye de destek çıkması gerekiyor.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Nerede ise bütün okul kantini çalışanları.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Her türlü sıkıntılı bir süreç. Biz sokağa çıkma yasağında bile çalışıyoruz ama virüs bulaşıp eve getireceğiz diye sürekli panik halindeyiz. Olabildiğince titiz davranmaya çalışıyoruz.
Fabrika dursa bu sefer ya yıllık izin ya da ücretsiz izne çıkaracak. O da olmazsa kademeli olarak işçi çıkartılır.
İnşallah kısa sürede eski günlerimize kavuşuruz.

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Şuan için izin ya çıkarılma olmadı iş yerimiz kapalı Kısa çalışma ödeneğine başvuru yapıldı, sonucu bekliyoruz olumsuz olursa ücretsiz izinler başlar.

Son mesajlar