Soru Sakızlı lolipop nerden bulunur?

Bu konuyu okuyanlar

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,091
Eskiddn çok bulurdum artık hiç bulamıyorum bir arkadaşım kuruyemişçide olur dedi fakat oradada yok. Ayriyeten ben günde 6-7 lolipop yiyorum diş harici bir zararı olurmu?

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,703
Eskiddn çok bulurdum artık hiç bulamıyorum bir arkadaşım kuruyemişçide olur dedi fakat oradada yok. Ayriyeten ben günde 6-7 lolipop yiyorum diş harici bir zararı olurmu?
Markette vardı diye hatırlıyorum. Paket var paketin içinde bir sürü lolipop vardı. Bim A101 den bulabilirsin sakızı vardı da ufak bir şeydi galiba.

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,091
Markette vardı diye hatırlıyorum. Paket var paketin içinde bir sürü lolipop vardı. Bim A101 den bulabilirsin sakızı vardı da ufak bir şeydi galiba.
Bim ve a101 e baktım ama sanırım bizim burdakilerde yok.

mompracem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
trendyol internet sayfasında bazen böyle ve değişik ürünlerde toplu alımlarda kampanya fiyatı yakalama ihtimali var. bir göz gezdirin atıştırmalıklar ve gıdalar bölümünde.

aşırı şeker tüketimi ilerde sağlık sorunlarına yol açar oda ayrı. ve sert şeker ve sert kabuklu yemişleri dişlerinizi kullanarak fazla kırmayın. diş sağlığı içinde fırçalamadan önce asitli ve şekerli yiyecek tüketmeyin bunların ardından yapılan diş fırçalama daha çok zarar verir. ve sık sık bol su ile ağzınızı çalkalayın.

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,091
trendyol internet sayfasında bazen böyle ve değişik ürünlerde toplu alımlarda kampanya fiyatı yakalama ihtimali var. bir göz gezdirin atıştırmalıklar ve gıdalar bölümünde.
Çok teşekkür ederim🙏😇
ve sert şeker ve sert kabuklu yemişleri dişlerinizi kullanarak fazla kırmayın.
Ben lolipopun sonlarına doğru sakıza ulaşmak için dişimle kırıyorum damağımda ağrı başladı onla alakalı olabilirmi?

mompracem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Çok teşekkür ederim🙏😇

Ben lolipopun sonlarına doğru sakıza ulaşmak için dişimle kırıyorum damağımda ağrı başladı onla alakalı olabilirmi?
olabilir. diş sağlığına çok dikkat etmek lazım tedavi pahalıya patlar ve güzel bir süreç olmuyor çoğunlukla.
şekerdende kurtulmaya çalışın. çok şeyi geri dönülmez şekilde bozar. şekere aşırı yüklenenler daha çok açlık hisseder.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
461
3 harfi marketlerde ben görüyorum ara sıra. Bulunduğun yerin lokal marketlerinde de olabilir. Genelde marketlerde olur ama kuruyemişçiler de falan olmaz.

Ayrıca lolipopu yerken en azından sakıza gelene kadar ağzında erisin. Öyle sürekli kırarsın dişlerin ya kırılır ya da çok fazla deforme olur, o da ileride sıkıntıya yol açar. Arkadaşın dediği gibi diş sağlığı hem çok önemli, tedavileri de maalesef çok pahalı.

O yüzden sen sen ol o lolipopları ya azalt ya da ağzında eriterek tüket.

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,091
3 harfi marketlerde ben görüyorum ara sıra. Bulunduğun yerin lokal marketlerinde de olabilir. Genelde marketlerde olur ama kuruyemişçiler de falan olmaz.

Ayrıca lolipopu yerken en azından sakıza gelene kadar ağzında erisin. Öyle sürekli kırarsın dişlerin ya kırılır ya da çok fazla deforme olur, o da ileride sıkıntıya yol açar. Arkadaşın dediği gibi diş sağlığı hem çok önemli, tedavileri de maalesef çok pahalı.

O yüzden sen sen ol o lolipopları ya azalt ya da ağzında eriterek tüket.
Sakıza kadar erirsede bayağı şekere mağruz kalması daha çok zararlı olmazmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 harfi marketlerde ben görüyorum ara sıra.
Ben hiç denk gelemiyorum. Arayınca birşeyi bulamıyorum😃

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
461
Sakıza kadar erirsede bayağı şekere mağruz kalması daha çok zararlı olmazmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben hiç denk gelemiyorum. Arayınca birşeyi bulamıyorum😃

Valla lolipop yediğin için komple zarar. Hem vücuduna hem dişlerine. Kurtulabiliyorsan kurtul. Kurtulamam dersen en azından benim dediğim gibi yaparsan dişlerin daha uzun süre dayanır. Öteki türlü bilim adamı değilim ama ha emmişsin ha eritmişsin. İkisi de aynı şey benim gözümde :D

Yoshiko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
57
1 tane sakız
1 lolipop
lolipopu suya dönüştür
suyu iç sakızı ye (!)

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,091
1 tane sakız
1 lolipop
lolipopu suya dönüştür
suyu iç sakızı ye (!)
Tamamır çok teşekkür ederim(!)😃
Valla lolipop yediğin için komple zarar. Hem vücuduna hem dişlerine. Kurtulabiliyorsan kurtul. Kurtulamam dersen en azından benim dediğim gibi yaparsan dişlerin daha uzun süre dayanır. Öteki türlü bilim adamı değilim ama ha emmişsin ha eritmişsin. İkisi de aynı şey benim gözümde :D
Teşekkür ederim çok sağolun😃