Sakarya'da feci kaza: 3 ölü

Bu konuyu okuyanlar

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20

Sakarya'da feci kaza: 3 ölü
Sakarya D-100 Karayolu Bekirpaşa Işıklı kavşakta meydana gelen ve 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybederken 7 kişi yaralandı.

Sakarya'nın Erenler ilçesi D-100 Karayolu Bekirpaşa kavşağında meydana gelen trafik kazasında İstanbul'dan Ankara istikametine giden Necati Buran idaresindeki 41 NG 469 plakalı TIR kırmızı ışıkta bekleyen Bilal Dinç idaresindeki 54 ER 499 ve Seyfullah Avcı idaresindeki 77 DZ 669 plakalı iki otomobile arkadan çarptıktan sonra karşı şeride geçti.

TIR, bu esnada Ankara'dan İstanbul istikametine giden Mustafa Emecan idaresindeki 06 NAJ 45 plakalı dializ hastalarını taşıyan minibüs ile Mustafa Kont idaresindeki 61 K 2592 çekici plakalı 34 BE 7624 plakalı LPG tankerine çarptı. Kaza sonucu minibüste bulunan ve kimliği belirlenemeyen 2'si çocuk 3 kişi hayatını kaybetti. Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay olay yerine gelerek kaza hakkında bilgi aldı.

Kazada minibüste bulunan Mustafa Emecan (59), Nezahat Tomar, Nurcan Tomar (52), Busenur Tomar (10), Fikriye Türk (59) ile 54 ER 499 plakalı otomobil sürücüsü Bilal Dinç ile yanında bulunan Kaniye Dinç yaralandı. Yaralılar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi'nde tedavi altına alındılar. Kazaya neden olan TIR sürücüsü Necati Buran gözaltına alındı. Ölen 3 kişinin kimlik tespit çalışması devam ediyor.

İBRAHİM ÇORBACI- SAFA POLAT-SAKARYA

http://www.iha.com.tr/haber/detay.aspx?nid=180458&cid=735

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bu kazada ölenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum.Kalanlar sağolsun bu elim kazada hayatını kaybeden,iki kişi zaten çocukmuş Rabbimin inayeti ile inşaallah bu çocuklar sorgusuz sualsiz cennete gideceklerdir,her üç kişiyide Rabbim cenneti ile mükafatlandırsın.Sonuçta herkes kendine tayin edilen hayat halısını ilmik ilmik her saniye dokuyor ve bir gün son ilmik atılacak ve hayat sonra erecektir.Bu durumdan bu güne kadar dünyavi rütbesi herkim olursa olsun kimse kurtulamadığı gibi bundan sonrada kimse kurtulamayacaktır.Hiç kimse hayatın son ilmiğini ne zaman,nerde ve nasıl dokuyacağını bilmez bundan dolayı her an ölüme hazırlıklı olarak yaşamak gerek.Hem düşünsenize bir çoğumuzu ailemiz hayat yarışında bir adım önde olup gelecekteki hayatımızı kurtarmamız adına ta ilkokuldan amansız bir yarışın içine sokar ve yine bir çoğumuz çocuklarımızı bu geleceklerini kurtarma adına elimizden geleni yaparız ki gelecekteki hayatlarında iyi bir meslek sahibi olsunlar ve vatana ve millete hayırlı insanlar olsunlar.Bunda garipsenecek bir durum yoktur aksine olması gereken budur birde aynı endişeyi gerçek geleceğimiz için taşısak yani ölümden sonrası için zira orda ebedi bir gelecek bizi bekliyor.Ne mutlu kendilerini ve ailelerini cehennemin yakıcı azabından korumak için henüz hayat fırsatı elindeyken hazırlayanlara.

Rabbimden tekrar bu elim kazada ölen kardeşlerimin ailelerine başsağlığı diliyor taziyelerimi sunarak acılarını bir nebzede olsa paylaştığımı belirtmek istiyorum.Aynı şekilde bu elim kazada yaralanan tüm kardeşlerimizinde en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını Rabbimden niyaz ediyorum.

Dikkatimi çektide bu Tır sürücüsü nasıl bir hızla gidiyormuşki bu kadar araca çarpmasına rağmen anca durabilmiş.Rabbim insanımızı elim kazalardan muhafaza eylesin amin