Sahte Windows Güvenlik Uyarıları Trojanlarla Dolu

Bu konuyu okuyanlar

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sahte Windows güvenlik uyarıları kullanıcılara yeni güvenlik uygulamalarını yüklemek için ısrarda bulunuyor. Bu güvenlik uyarıları sahte güvenlik siteleri yardımıyla kullanıcıların bilgisayarlarına can sıkıcı trojanlar atıyor.

Gönderilen spamler kullanıcılara cazip görünecek sekilde tasarlanmış. Örneğin : "Microsoft Security Bulletin MS07-0065 — Critical Update" ve bu spam gerçekte zararsız gözüken "[email protected]" tarafından gönderiliyor. Adresten gelen uyarı ise inandırıcı bir şekilde 18 haziran için güvenlik yüklemeri adı altında açılıyor.

Mesajda gelen uyarı ise yeni bilgisayar kullanıcılarının gözardı edemeyeceği şekilde hazırlanmış:" OUTLOOK sahibi bilgisayarların etkilenebileceği ve ileri aşamalarda çözülmesi zor olucak bir tehdit için bu uyarının dikkate alınması yararınıza olur" şeklinde.

Mesajla gelen link kullanıcıyı rahatlıkla trojanların bilgisayara saldıracağı sitelere yönlendiriyor. Hatta mesaj güvenilir isimler kullanılarak daha cazip hale getirilmeye çalışılmış.

Bunların yanısıra Kaliforniya Universitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. James Blascovich tarafından yayınlanan makalede bu tip önemli isimlerin kullanılması sahte uyarıların kullanıcılar tarafından hemen benimsenmesine sebep olduğunu gösteriyor

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
bitdefender kullanıyorum ama bugün NOD32 yi yükledim 50 ye yakın trojan buldu bikeresinde de 1000 yakın trojan buldu bunlarda microsoft tan gelen güncellemelerden bulaşmış o yüzden güncelleme yüklemeyin zaten bi işe yaradığı yok.

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sahte Windowsun ilacini biliyorum, butun guncellemeleri yapiyorsunuz sayfasindan.Ilgilenenler Ozelden yazsinlar bana :)

auschwitz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
alperveli dedi ki:
bitdefender kullanıyorum ama bugün NOD32 yi yükledim 50 ye yakın trojan buldu bikeresinde de 1000 yakın trojan buldu bunlarda microsoft tan gelen güncellemelerden bulaşmış o yüzden güncelleme yüklemeyin zaten bi işe yaradığı yok.

arkadaşım nod32 sistemdeki bazı crackleri siliyor haberin olsun :) ben o yüsden kaldırdım mecbur kaldım bir çok programı crackle kullanıyorum birtanesini bile silse bnm zararıma :) :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ya otomatik windows güncellmesi yapın yada haftada bir / 15 günde bir windowsupdate sitesini ziyaret edin.
başka yerlerden duyduğunuz gördüğünüz şeylere inanmayın, bu güncelleme ile windowsun şu açığı kapanıyor dikkat Ruslar Türk msnlerini ele geçiriyorlar gibi

auschwitz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu Ruslar neden bizle uğraşıyor farkında deille ateşle oynuyorlar bir gün ateş onları yakcak ama dur bakalım :)