Yardım sahip olduğum tüm sistemler bunlar. daha iyi perf. için ilkin hangisini değiştirmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
arkadaşlar merhaba. evimizde masaüstü pc var. ağabeyim üni deyken toplamış. malum artık bana kaldı ama oyunlarda pek bir performans yok. çok düşük yani. ben de daha iyi grafiklerle oynamak için var olan parçaların daha iyisini almayı düşüüyorum. yeni donanımlar alırken ilkin neleri almalıyım (her bir parçayı burslarım ile ortalama 6-7 ayda alıyorum yani PC hep çalışacak? yeni parça alırken nelere dikat etmeliyim? tavsiyeleriniz neler?
ha bu arada aşırı rekabetçi bir oyun peşinde değilim yani...

Sahip olduğum donanımlar/PC... şöyle

ekran kartı:
NVIDIA GeForce GT730
işlemci : intel(R) Core(TM) i5-4590 @ 3.30 GHz
Ram : 12 GB DDR3
Ana kart : MSI H81M-P53 (MS-7817)
monitor : Acer SA270A 27'' FullHD FreeSync 4ms 76 Hz

monitörü daha bugün aldım yani monitörü değiştirmeli miyim?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
arkadaşlar merhaba. evimizde masaüstü pc var. ağabeyim üni deyken toplamış. malum artık bana kaldı ama oyunlarda pek bir performans yok. çok düşük yani. ben de daha iyi grafiklerle oynamak için var olan parçaların daha iyisini almayı düşüüyorum. yeni donanımlar alırken ilkin neleri almalıyım (her bir parçayı burslarım ile ortalama 6-7 ayda alıyorum yani PC hep çalışacak? yeni parça alırken nelere dikat etmeliyim? tavsiyeleriniz neler?
ha bu arada aşırı rekabetçi bir oyun peşinde değilim yani...

Sahip olduğum donanımlar/PC... şöyle

ekran kartı:
NVIDIA GeForce GT730
işlemci : intel(R) Core(TM) i5-4590 @ 3.30 GHz
Ram : 12 GB DDR3
Ana kart : MSI H81M-P53 (MS-7817)
monitor : Acer SA270A 27'' FullHD FreeSync 4ms 76 Hz

monitörü daha bugün aldım yani monitörü değiştirmeli miyim?
Monitör olarak bütçe varsa ASUS TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 165Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD IPS Monitör bunu almalıydınız. Neden o monitörü aldınız? O fiyata kötü özellikleri olan bir monitör.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
evet araştırınca Hz olayı onemli diyorlardı ama ben RPG oyunları falan oynamıyorum. yai çoğunlukla hikaye oyunları, World Of Tanks, World Of Warship gibi yavaş akan oyunlar tercih ediyorum. e yüksek Hz ler de fazla pahalıydı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitör olarak bütçe varsa ASUS TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 165Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD IPS Monitör bunu almalıydınız. Neden o monitörü aldınız? O fiyata kötü özellikleri olan bir monitör.
hem ondan daha ucuz olan şu (https://www.amazon.com.tr/dp/B08DLB...eASIN=B08DLBDKBQ&linkCode=asn&tag=cimritr1-21) vardı, ama gerek duymamıştım

Son düzenleme: