Sahibindende Yurtdışı Kayıtlı diye 1300tl ucuza satılan xiaomiler

Riske girilir mi

• Note8 al riske girme

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

Enesdemirkayaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Galiba xiaomilere imei atmak -klonlamak çok kolay olduğu için yurtdışından getirip normal 1800tl lik kayıt yerine klon kayıt yapılan telefonlar diye tahmin ediyorum Örneğin bu telefon alınır mı yoksa riske değmez aynı fiyata çok daha düşük bir telefon daha mı mantıklıdır?
2300tl mi 9t 128:
3600tl mi 9t 128/ bütçemi aşar/:
2500tl ye note 8:

Bir de bu mi 9t yi aldıktan sonra güncelleme felan sıkıntı olur mu bazı toollarla imei atanalarla sonradan yine oralardan update yapmak gerekiyor manuel olarak ona da uğraşmak istemiyorum ama zaten bug vs olmazsa sıkıntı olmadığı sürece update yapmam

Son bir soru daha: Mi 9T yi alsam kaç yıl gider tahmini Note 8 i alsam kaç yıl gider (önceki telefonum samsung c7 ve antutu puanı 76000 olmasına rağmen hızı gayet yetiyordu ekranı kırılana kadar)

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de bu imei klon yaparken root attıktan sonra içine bir keylogger gibi bir program ekleyip benim sonradan girdiğim banka hesaplarımı falan çalabilirler mi güvenmek mi lazım

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Devir düzenbaz dolu olmuş dikkatli davranmak gerekir kendim de mi 9t pro kullanıcısıyım garantili ürünlerde kal bence ben zaten yurt dışında olduğum için benim bir sıkıntım yok bu konuda. (=

Enesdemirkayaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Garanti önemli değil sadece şeyden korkuyorum imei sonradan silinmesi veya imeinin çalıntı çıkmasından ama note 8 ile de arada baya bir özelli farkı var yoksa da a50 de alabilirim

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Çok acil değilse telefon alma işin bekle istersen yeni çıkan modellerin fiyatları düşsün. Firmalar kan ağlıyor satış yok diye. Baksana virüs olmasına rağmen yeni modeller çıkıyor, üretiliyor, pazarlara dağıtılıyor.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Galiba xiaomilere imei atmak -klonlamak çok kolay olduğu için yurtdışından getirip normal 1800tl lik kayıt yerine klon kayıt yapılan telefonlar diye tahmin ediyorum Örneğin bu telefon alınır mı yoksa riske değmez aynı fiyata çok daha düşük bir telefon daha mı mantıklıdır?
2300tl mi 9t 128:
3600tl mi 9t 128/ bütçemi aşar/:
2500tl ye note 8:

Bir de bu mi 9t yi aldıktan sonra güncelleme felan sıkıntı olur mu bazı toollarla imei atanalarla sonradan yine oralardan update yapmak gerekiyor manuel olarak ona da uğraşmak istemiyorum ama zaten bug vs olmazsa sıkıntı olmadığı sürece update yapmam

Son bir soru daha: Mi 9T yi alsam kaç yıl gider tahmini Note 8 i alsam kaç yıl gider (önceki telefonum samsung c7 ve antutu puanı 76000 olmasına rağmen hızı gayet yetiyordu ekranı kırılana kadar)

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de bu imei klon yaparken root attıktan sonra içine bir keylogger gibi bir program ekleyip benim sonradan girdiğim banka hesaplarımı falan çalabilirler mi güvenmek mi lazım

Böyle işlere girmeyin. Xiaomi modellerinin çakmaları var. Onlardan biri olabilir. İMEİ kayıtları olmayabilir.