Soru Sahibinden ve Letgo daki Bilgisayar Fiyatları Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu konuyu okuyanlar

altundal_taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar almayı düşünüyorum. Sıfır alacağım ama ikinci ele de bir bakayım dedim. Bakmaz olaydım. Kanser hastası oldum. Yemin ederim anasına sövdürecek tipler var. herkes sıfırdan 2 3 k fazlasını yazmış. Sıfırı 10k olan rtx2060 bilgisayarını 15k ya satmaya çalışan var. Peki evde yatan ve sadece antikacının kabul edeceği bilgisayarına ledli kasa alıp bu oyuncu bilgisayarı diye yutturmaya çalışmaları. Yazık yemin ederim yazık. Türk milletinin bu açgözlülüğü ve fırsatçılığı bile başka ülkeye gitmek için başlı başına bir sebep. Sizin de düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum. En azından benim gibi düşünen bir kaç kişi.

MehmetTurkkk22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayar almayı düşünüyorum. Sıfır alacağım ama ikinci ele de bir bakayım dedim. Bakmaz olaydım. Kanser hastası oldum. Yemin ederim anasına sövdürecek tipler var. herkes sıfırdan 2 3 k fazlasını yazmış. Sıfırı 10k olan rtx2060 bilgisayarını 15k ya satmaya çalışan var. Peki evde yatan ve sadece antikacının kabul edeceği bilgisayarına ledli kasa alıp bu oyuncu bilgisayarı diye yutturmaya çalışmaları. Yazık yemin ederim yazık. Türk milletinin bu açgözlülüğü ve fırsatçılığı bile başka ülkeye gitmek için başlı başına bir sebep. Sizin de düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum. En azından benim gibi düşünen bir kaç kişi.
Ben de pc alıcaktım ilk 2.ele baktım 3 gün ama maalesef çöp sakın bulaşma.Gittim sıfır aldım mecbur.Dediğin gibi RTX 2060 sisteme adam 15 bin koymuştu.Normalde daha ucuz diyorum 15 bine aldım ben diyor.Ve çok önceden almış ki önceden fiyatı daha da ucuzdu.Cidden kendini zeki zanneden çok kişi var.Çok kişiye mesaj yazdım neden fiyatını böyle koydunuz diye fakat söven,almassan alma fiyatı bu diyen birçok artist dolu.Bu sadece pc değil xbox,ps vs. birçok şeyde bu var.Rezil bir durum

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İnsanları bu hale getirenler başı çeken kişiler hocam, herkes kendi menfaatininin peşinde. Sürüm diye bir şey kalmadı eskiden pc iyide olsa kötüde olsa fiyatına göre yazardın bi kaç gün içerisinde satılırdı. Şimdi aşağısına bile yazsan daha aşağısı olmazmı diye ölücüler türedi. Şuan piyasa durgun tuzu kuru olanlar piyasayı şişiriyor. Bir şey alıp satarken bende lanet ediyorum hakkımızda hayırlısı.

altundal_taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnsanları bu hale getirenler başı çeken kişiler hocam, herkes kendi menfaatininin peşinde. Sürüm diye bir şey kalmadı eskiden pc iyide olsa kötüde olsa fiyatına göre yazardın bi kaç gün içerisinde satılırdı. Şimdi aşağısına bile yazsan daha aşağısı olmazmı diye ölücüler türedi. Şuan piyasa durgun tuzu kuru olanlar piyasayı şişiriyor. Bir şey alıp satarken bende lanet ediyorum hakkımızda hayırlısı.
iyi de olsa kötü de olsadan kastınız ne mesela. bir insan mining yapılmış bir ekran kartını sıfırıyla aynı fiyata niye alsın. ikinci el fiyatları ile sıfır fiyatları arasında belli bi fiyat farkı olması gerekiyor. ama 10 k lık bir bilgisayarda maalesef maksimum 250 300 tl indirim oluyor niye sıfırını almıyım (bide sıfırından yüksek yazan danalar var). insanların anlamadığı şey bilgisayar bir yatırım aracı değil. ev gibi arsa gibi zamanla fiyatının yükselmemesi gerekiyor. türkiyede aksine sıfırından da pahalı oluyor. ama ebaya bakarsanız fiyatlar neredeyse yarı yarıya iniyor. neden türkiyede böyle değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de pc alıcaktım ilk 2.ele baktım 3 gün ama maalesef çöp sakın bulaşma.Gittim sıfır aldım mecbur.Dediğin gibi RTX 2060 sisteme adam 15 bin koymuştu.Normalde daha ucuz diyorum 15 bine aldım ben diyor.Ve çok önceden almış ki önceden fiyatı daha da ucuzdu.Cidden kendini zeki zanneden çok kişi var.Çok kişiye mesaj yazdım neden fiyatını böyle koydunuz diye fakat söven,almassan alma fiyatı bu diyen birçok artist dolu.Bu sadece pc değil xbox,ps vs. birçok şeyde bu var.Rezil bir durum
adam gitmiş ilk çıktığında almış bilgisayarı ama ben bu fiyata aldım diyor. ztn bi bilgisayarı aldığın fiyata satamazsın orası ayrı konuda. allah bilir ztn içindeki ekran kartıyla nabtığını. gelmiş bana ben bu fiyata aldım diyor. arıyorum sıfırı bu kadar diyorum. adam ben istediğim fiyata koyarım diyor. hükümetin ev araba arsa her konuda el atması gerekiyor şu ikinci el piyasasına. yoksa iş yaş

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Temmuz sonu HP Omen bilgisayarımı sattım Sahibinden üzerinden. Özellikleri:
  • RTX 2060
  • i7-10750H
  • 1TB Samsung 970 Evo + 500 GB Samsung Evo Plus SSD
  • 16GB RAM
  • 144 Hz 7ms ekran
Bilgisayarın kasası metal, soğutması çok sağlam. 12K'dan fiyat açmıştım. 11K'ya sattım. Satmam tam 6 ayımı falan aldı. Kimlerle muhatap oldum anlatamam. Bu bilgisayarın maksimum ederi 7-8K diyenler mi yoksa bana 9K önerip 12K'ya 1650 Ti'lı Casper Excalibur satanlar mı ne ararsanız var. En son düzgün birisini buldum adam bilgisayarın ederi bu dedi aldı 11K'ya. Piyasa ölücüler ve ucuza alıp pahalıya satmaya çalışanlarla dolmuş.