Sagopa Kajmer - Kötü İnsanları Tanıma Senesi(2008) Çıktı Sonunda

Bu konuyu okuyanlar

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kits4-small1.jpg

Sagopa Kajmer: Selam
Ben sizlere biraz daha iciniz rahatlasin amacinda solodan bahsedeyim.herkesin bekledigi gibi sert materyaller icinde olacak.kiminiz bagdat,didaktik kitaplar gibi sarkilar istemissiniz.
kiminiz ritimler cok yavaslamis,daha hizli isteriz demissiniz.
herkesin dusuncesine saygim var ve herkesin fikrini kenara not ediyorum.
solom icin benim sizlere soyleyebilecegim ,lirikler evrensel.her sarkiyi yasadiklarimdan harmanladim.enstrumantaller cok yavas albumun kivami 80-87 bpm arasi.yani tempo bir hayli dusuk.ama olsun ben sizler icin tempoyu 2-3 sarkida yuksek tutarim.o problem degildir .
agir sarki sozleri var albumde.didaktik kitaplar mantigi,bagdat hissi var.sizlere bir jest yapayim albumun neye benzeyecegini,ne gibi birsey olacagini tasavvur edin.
album gazel-kaside-rubai tarzinda .en azindan bana verdigi tad bu.ayni zamanda cok didaktik.insanin icine islercesine ilerliyor.askerlik donemimi ve buraya kadar gelen zamanimi iceriyor.
stil olarak en sade albumum.sadelikten kasit ;yormayan,kolay dinlenilebilir.BPG tadinda romantizma anlasilirliginda,yemede yaninda yat dedirtecek turden.tabiiki bunlar benim sahsi goruslerim albumun sahibi olarak.
sizlere begeneceginizin garantisini vermekten baska yapacak birseyim yok.tabiiki album cikar cikmaz bu ne yahu ,ben hic begenmedim ,olmamis sago bu ne,bpg daha guzeldi!..seklinde yorumlar yapilacaktir.ama sizlere simdiden sunu belirtmek isterim,benim albumlerim dusuncelerinizi ileriye tasir,zamanla hazmedilir.bunun tekrar altini cizmek istiyorum.benden herzaman ayni tad'lari beklemeyin.benden her zaman hissedebildiginiz seylerin aynisini hissedebilmeyi bekleyin.kucuk yerlere takilirsaniz hem dinlemekten hem de albumlerimden sogursunuz.
Albumun tamami bittiginde sizlere ''hey cocuklar''seklinde haykirdigimi duyar gibi olacaksiniz.
sonuc olarak benim yeni albumum cok yukarilarda bir yerlerde bana gore,hicbirsey amaclarim dahilinde degil bu albumde.sadece ben ve bana benim icin ben var albumde.dinleyip icerigi kavradiginizda ise sen ve senin icin sen oluveriyor.
yeni sagopa kajmer albumunun adi ''KOTU İNSANLARI TANIMA SENESI (K.İ.T.S

1 İntro
2 Ben Hüsrana Komşuyum
3 Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım
4 Düşersem yanarım
5 İki Tanık
6 Gölge Haramileri
7 Bir Çıkar Yolum Yok
8 Sahibinin Sesi
9 Beyaban
10 Sonumuz Yakın Mesafe
11 Gördüklerime İnanmam Gerek
12 Vesselam
13 Tek başınalığın Yolcusu
14 Yakın ve Uzak
15 Düşenin Dostu Olmaz
16 Dessas
17 Kötü İnsanları Tanıma Senesi

Sagopa Kajmer’in Kötü İnsanları Tanıma Senesi adlı son albümünün çok özel imzalı Limited edition sürümüne ulaşmak için http://www.vemuzik.com/urundetay.aspx?urunId=7949 adresinden hemen önsiparişinizi verebilirsiniz.Aynı zamanda Limited Edition’ı önsipariş edenler.Albümü özel fiyat olan 12.5 Ytl den alacaklar.Ayrıntılar için vemuzik.com’u ziyaret edin.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Vesselam'ın Sözleri Çok İyi, İlk rast geldiğimde o zaman ki haleti ruhiyeme baya uyuyordu...

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Vesselam'ın oldugu albüm baya iyidir sonucta sagopa'nın imzası var albümde...

Ayrıca albüm kapagı harika olmuş...

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Güzelmiş gerçekten Albüm :)

Sagopa Kajmer

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sagopa Kajmer-DESSAS
"Derste Kopya Çekerek Alınan Nottan Bir ... olmaz."
Tam Beni Anlatıyor.:D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Albüme alışana kadar ilk dinlediğinizde beğenmeyeceksiniz arkadaşlar. Bu adam yine farklı bir tarz yapmış >X<

bilmiş*gülücük

Profesör
Reaksiyon puanı
48
valla bence süper ve ilk dinleyişimde de bayıldım :) herzmanki gibi etkileyici bi ses anlamlı sözler

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
pesimist dedi ki:
Albüme alışana kadar ilk dinlediğinizde beğenmeyeceksiniz arkadaşlar. Bu adam yine farklı bir tarz yapmış >X<

İçimi okumuşun.

rapper_uur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ohh be sonunda göndermissiniz düşersm yanarım manyak bşey

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
9- Beyabân

http://postalasaklasak.googlepages.com/Beyaban.mp3
scaled.php

Bölüm 1

Kuşkularıma bir kuş kondu,saçlarımda kış soludu.Hınç kuruttu mutluluğunu,tırs bu kez bu hırs sorunlu.
Hayat zulümlü,kader oyunlu.Kim yerlerden toplayacak sürgün kader yorgununu ?…
Her işte bir hayır ve her hayırda bir de şer yatılıdır.Terim işimin kanıtıdır.Peynirimde gözü olan karga,kanatların elimle kırılır,üzüntülerimi paketlesinler söyle fiyatı kaç mangır ?…
Kırık hayaller kaç satır ? Bana küfreder gözlerin dudakların yardım yalvarır,hırslarınızın yıprantısı yüzlerinizden yansır,benden firârî bu sır.ben yapmadan önce kendi gölünde salını batır !…
Günahlarımı taşıyanın adı hamal değil,melekti.Saflığında lekeydim,af buyur zaman bir hayli geçti.Yunus şıkkı seçti, 3 yanlışım bir doğrumla çekti gitti.Bütün hikayem burda bitti.

Nakarat

Beyâban, bârânın yaşı gözümün,özü bednam salmış hüzünümün yüzü gülsün.
Ahvâlim suskun,dokunan bana mendil tutsun.
Beyâban,fırtınan beni kavurur,gözyaşım kum olur dağılır kumuna tozuna karışır
Biraz merhamet eyle…etme…eyleme….

Bölüm 2

Yüreğimin tel örgüsünü paramparça eden haydut,hâin çelmesiyle pusuda bekler,yüzüme bakar nemrut.
Sedâmla gecenin örtüsünü yırttım dilini tut.Şüphelerim seslendikçe geçilemeyecektir benim hudut.
Bak,güneş parlaklığıyla yüce,deniz dalgalarıyla ulu.Heybetimin rüzgarıyla söğütçesine titredi rabbin kulu ,göğe açılan iki elimin bil ki birdir yolu.Mikrofon icâdoldu,elim yazdı,vurdum sağlı solllu.Öldürme gözlerini görünce beni sîmamı belle !…
Lisanım benimle koç,kül yutmaz hile.Bir beyitte çift sille.Bile bile gülümse.Ağırbaşlı bir dille mürekkep yalar bu dede.
Uykusuz geceyle aşka dal,tam ortasında uyuya kal.Bu acımasız hayal bir kabusun esiri ve kör topal.
Kendime verdim emri,kim çekerse çeksin resti.Başı dönük divânenin âvâre gezer hisleri
- - -
Beyâban > çöl
bârân > yağmur
bednam > kötü ad

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
abi konu hortlamış bu albüm çıkalı 7 8 ay oldu yanılmıyorsam :D

Ayrıca Sago key ;)