Sağlık Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alıyor !!

Bu konuyu okuyanlar

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Sağlık Bakanlığı Psikolog ve Sosyal Çalışmacı alanında 2 kadroya KPSS yi dikkate almadan atama gerçekleştirecek.

15 Mart tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Peki Başvuru Şartları Neler?

1-) Psikolog Başvuru Şartları

Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin lisans eğitim programlarındaki psikoloji bölümünden mezun olmak ya da yurtdışındaki üniversitelerin lisans eğitim programlarındaki psikoloji bölümünden mezun olup YÖK tarafından verilen diploma denklik belgesine sahip olmak,

İletişim yönü güçlü, pozitif olmak.

Branşıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip etmek, yöntem teknik ve teknolojilere hâkim olmak.

Alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak (danışmanlık yaklaşımlarına hâkim ve grup çalışmaları dâhil uygulama tecrübesine sahip).

Yabancılara sağlık hizmeti veren projelerde en az 1 yıl görev almış olmak.

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge ibraz etmek.

İyi derecede Türkçe bilmek.

MS Office programları kullanabilmek.

Alanında yüksek lisans yapmış olmak tercih sebebidir.

İyi derecede Arapça bilmek tercih sebebidir.

Alanıyla ilgili sertifika programlarına (evlilik/aile danışmanlığı, travma ve travma terapisi teknikleri eğitimi, evlilik ve çift danışmanlığı vb.) katılmış olmak tercih sebebidir.

2-) Sosyal Çalışmacı Başvuru Şartları

Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin lisans eğitim programlarındaki Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak, ya da yurtdışındaki üniversitelerin lisans eğitim programlarındaki Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler lisans programlarından mezun olup YÖK tarafından verilen diploma denklik belgesine sahip olmak,

İletişim yönü güçlü, pozitif olmak.

Branşıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip etmek, yöntem teknik ve teknolojilere hâkim olmak.

Alanında en az 3 yıl çalışmış olmak.

Yabancılara sağlık hizmeti veren projelerde en az 1 yıl görev almış olmak.

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge ibraz etmek.

Alanında yüksek lisans yapmış olmak tercih sebebidir.

İyi derecede Arapça bilmek tercih sebebidir.

Alanıyla ilgili sertifika programlarına (aile danışmanlığı, evlilik ve çift danışmanlığı vb.) katılmış olmak tercih sebebidir.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Şuradan 2 yıl, buradan 1 yıl, şuradan da bi' 3 yıl... İyi ki KPSS şartı yokmuş. :D

Son mesajlar